Ukljucimo sakupljace sekundarnih sirovina u legalne tokove


Gost

#26

2011-12-23 20:12

Omoguciti ovim ljudima, normalne uslove za rad, kao i sva prava i obaveze zaposlenih

Gost

#27

2011-12-26 16:57

komentar

Gost

#28

2011-12-27 00:05

Neka i skupljaci kartona, gvozdja i ostalih sekundarnih sirovina postanu punopravni clanovi naseg drustva!

Gost

#29

2012-01-13 14:08

Udruzivanje je uvek dragoceno kada ima pozitivne ciljeve.

Gost

#30

2012-01-26 12:12

Peticija za ozivljavanje seoskog podrucja!

Gost

#31

2012-01-26 12:14

Zanima me da li neformalno udruzenje "Cuvari prirode" iz Gracaca kod Vrnjacke Banje mogu zajednickim snagama da se pridruze vasim volonterima i da ocistimo i sredimo nasu prelepu Srbiju.

Gost

#32

2012-01-28 16:11

Prije par mjeseci bila je prikazana reportaza na televiziji, gdje je snimljena jedna stara gospodja kojoj je jedini izvor primanja bilo to sakupljanje sekundarnih sirovina. Ona je naime, nailazila na mnoge probleme sto od komunalne policije inspekcije, to i bolesnih i bjesnih gradjana. Tome vec jednom mora da se stane u kraj, ako vec drzava nece da pomogne te ljude sa nekim oblikom socijalne zastite, onda bar neka puste da se snadju i neka oni ociste Srbiju, jer vidimo da je nasa drzava nemocna i nesposbna za tako nesto.

Gost

#33

2012-02-03 21:59

Подржавам иницијативу. То је одлично решење и за сакупљаче и за остале грађане као и за локалне самоуправе и државу у целини. Надам се да ће ова ствар успети!

Gost

#34

2012-02-13 17:10

Pomozite ljudima da bolje zive od sakupljanja sekundarnih sirovina, a ne da se jedan politicar bogati a oni da umiru od bolesti i gladi...

Gost

#35

2012-02-14 17:46

STOP NATO!!! Genocid nad Srbijom i republikom Srpskom

Gost

#36

2012-03-01 12:54

Nas posao kojim se mi bavimo drzava je dala naziv kao nelegalna trgovina.
Ako je brckanje po smetlistima i po kontejnerima nelegalna trgovina onda svaka im cast.
Nego videli su jos jedan nacin kako bi kaznjavali svoj jadan i bedan narod koji i bez toga ima problema i vise nego sto treba,posle kazu cigani kradu struju cigani su ovakvi i onakvi, deca im neidu u skole, pa zasto ne daju ljudima da na posten nacin zaradjuju novac kako bi mogli da placaju svoje obaveze prema drzavi.
Jos bi trebalo da nas stimulisu u nasem radu jer smo ocistili sva smetlista i sanceve i svo djubre pored puteva i potoka.
znaci da smo i mi doprineli za ekologiju i za cistiju zemlju.
Svaki otpad od nas trazi licnu kartu i potpis i trebalo bi kroz taj otkup i da plate porez drzavi i opet bi drzava od nas imala koristi, medjutim oni nas kaznjavaju visokim novcanim kaznama ili zatvorom u trajanju od dve godine i terete nas za nelegalnu trgovinu.
Zarade nas sakupljaca sekundarnih sirovina su u proseku od 15 do 20 hiljada dinara mesecno i od toga se izdrzavamo i skolujemo nasu decu ali nedaju nam ni to da radimo.
Krupne ribe su pokrale drzavu i drzavne firme za milione evra i smestili se u debele fotelje a nama planktonima ne daju ni leba da jedemo pa jel ima tu pravde i logike.
Posao koji mi radimo rade najugrozenije porodice a medju nama ima i Srba i Rumuna ali najvise je Roma jer za taj posao nam skola i fakulteti ne trebaju i nije nam preostalo nista drugo osim toga da radimo.
ja sam iz okoline Despotovca tacnije Veliki Popovic i skoro cela srbija to radi pa koga zakace ali polako svi ce da dodju na red i za sud i za kazne i za sve............itd imao bih ja tu mnogo da pisem ali neznam dali ce biti nekakvog efekta

Gost

#37

2012-03-06 15:24

Tesko je zapoceti, ali teskoce koje slede treba gledati kroz naocare uspesnog rezultata i takve naocare treba bacati iz aviona u sto vecem broju i ne samo ovde vec sirom sveta.
Zelim nam uspeh.
Marica

Gost

#38

2012-03-07 14:35

Ovo je više nego potrebno!

Gost

#39

2012-03-09 21:36

Podrška za svakoga ko pokušava da prehrani porodicu, pogotovo na ulicama zemlje Srbije.

Gost

#40

2012-03-14 01:04

Jedini ljudi koji doprinose recikliranju u Srbiji definitvno zasluzuju vise prava i povlastica. Takodje mislim da je celokupna svest o znacaju reciklaze u Srbiji na nezavidnom nivou.

Gost

#41

2012-03-17 10:04

Brazil je postao svetski lider u oblasti reciklaže i tu su pretekli i Nemačku.
Uspeli da razdvoje aluminijum sa tetrapaka što je predstavljalo dugogodišnji problem :)
Brazil ima razvijenu mrežu skupljača sekundarnih sirovina koji na taj način pored rešavanja sopstvene egzistenicije doprinose i široj društvenoj zajednici.
Smatram da pored skupljanja PVC ambalaže potrebno napraviti i mesto za odlaganje papira ili aluminijuma po sličnom principu.

Gost

#42 Re: M>Stosic Vranjski

2012-10-15 01:57


Gost

#43

2012-11-26 13:34

Sakupljači sekundarnih sirovina stvarno rade u nehumanim uslovima za jako sitan novac! Jedan potpis nas ništa ne košta, a njima puno znači! Oni bukvalno žive od našeg otpada, pa ajde onda da im na bilo koji način poboljšamo uslove za rad i za život.

Gost

#44

2013-05-29 09:16

Samo napred!

Gost

#45

2014-02-14 22:18

zelim da budemo prihvaceni kao korisni, a ne odbaceni kao trutovi i tretirani kao stetocine i kriminalci, jer nismo to...

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-15 01:26



Anonymous

#47

2015-04-19 20:21

volim prirodu, lepu zivotnu sredinu slazem se sa vama u svakom pogledu i zato sam potpisala ovu peticiju. volela bih da dam svoj mali doprinos u vasoj akciji. rado bih ucestvovala u necemu, sto bi poboljsalo zivotnu sredinu u kojoj zivimo, koja za nas veoma znaci.

Anonymous

#48

2015-04-19 20:30

sakupljaci sekundarnih sirovina  su vredni i korisni ljudi zato im treba dati punu podrsku. doprinose i poboljsanju zivotne sredine.pomozimo im svojim potpisom