PETICIJA ZA UKIDANJE KOMUNALNE POLICIJE

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji PETICIJA ZA UKIDANJE KOMUNALNE POLICIJE


Gost

#301

2015-01-30 07:20

rade samo tamo gde je naplata kazne brza i izvesna i to tamo gde je to lako i nema otpora i veza.udaraju samo tamo gde mogu dobro da zarade a ako mora da se vodi postupak odustaju ili prebacuju na druge institucije jer nemaju pojma o zakonima i pravima.itd...

Gost

#302

2015-01-30 07:23

Prava stvar. Ovi se ponasaju kao Gestapo za vreme 2 svetskog rata. Još da otvore i logor za one koji nemaju karte pa da streljaju ljude. Bitno ja da oni koji kradu po sto miliona mogu mirno da spavaju, to nije bitno, bitno je 72 dinara, tu su pare koje nam hvale.

Gost

#303

2015-01-30 07:49

Ima li u ovoj zemlji jos casnih oficira srpske vojske,da kazu razularenoj stranackoj bandi ne vezujte nam zene,sestre i majke.

Gost

#304

2015-01-30 07:53

Državno nasilje prema Beograđanima radi naplate preskupih karata gradskog prevoza a sve u cilju pribavljanja profita privatnoj firmi Apeks u situaciji kada se zbog štetnog ugovora sa ovom firmom ruši čitav sistem javnog prevoza Beograda jer GSP ne može da uvede realnu cenu prevoza bez raskida ovog ugovora, predstavlja nasilje vlasti nad građanima nezabeleženo u novijoj istoriji Beograda

Gost

#305

2015-01-30 08:02

Komunalna policija ima previse frustriranih zaposlenih koji hrane svoju bolest bezobzirnim i bahatim ponasanjem prema grdjanima. Smatram da je potrebna kontrola takvog oblika presije nad neduznim gradjanima, jer dovodi do opstenarodnog nezadovoljstva i podstice agresiju sa obe strane. Komunalni zakon trenutno ima 50 i vise stavova koji su potpuno neprimenjivi u trenutnom stanju komunalne infrestrukture a neki su cak i potpuno besmisleni. Ne mozete ocekivati da parkirate vozilo na parking koji ne postoji ili je potopljen, da drzite neregistrovano vozilo u dnevnoj sobi, posto ne moze da stoji na javnoj povrsini, da vam istovare ogrev direktno u supu/podrum i jos mnogo slicno apsurdnih stvari. To su nevidjene gluposti koje nisu stvar ponasanja i nepostovanja komunalnog reda, nego izvodljivosti i bezobrazno je ocekivati to od gradjana i kaznjavati ih novcano. Autoritet koji je udario u glavu zaposlene komunalne policajce je posebna prica koja samo dokazuje da takva radna mesta prihvataju samo ljudi bez kapi ljudskosti i razumevanja za druge ljude kako bi sa uzitkom terorisali neduzne gradjane a pritom imajuci u vidu nelogicnosti zakona koje sprovode. Nemam vise reci, odoh kod sudije za prekrsaje da im saopstim da necu platiti kaznu koju je izrekao parking servis za moje vozilo, sobzirom da je saobracajni znak bio prekriven plakatima i nalepnicama i yuopste nije bio vidljiv radi kucanja poruke za placanje. I tako u nedogled.

Gost

#306

2015-01-30 08:17

Prava stvar. Dok svuda oko nas vlada pravi kumunalni haos, osnovna delatnost komunalne policije postala je kontrola putnika u GSP-u. Katastrofa. Kad je tako stvarno ih treba ukinuti jer su postali leglo partijskog zapošljavanja.

Gost

#307

2015-01-30 08:25

komunalna policija je mesto gde se uposljava kadar politickih stranaka bez pravog opisa delatnosti i preti da preraste u batinaski organ umesto da vodi racuna o komunalnom redu kako je on izvorno definisan a ne kako ga neko za svoje potrebe definise
Karta za BUS PLUS treba da se plati ali lisicam savladati otpor jedne zene od strane tri debela bahata policijca je upotreba prekomerne sile i neka pokazu gde su to pokasali da sprovedu nekog bahatog i snaznog muskarca

Gost

#308

2015-01-30 08:50

peticija je sasvim u redu. Komunalna policija je ionako suvisna i nepotrebna.

Gost

#309

2015-01-30 09:20

Sve što je kancerogeno treba ukloniti a to jesu ovi komunalci i bus+

Gost

#310 Re: Berati Metus

2015-01-30 09:24

#1: BG. BUNTOVNIK!~GANDI~ - Berati Metus 

 Mislim da je jedini način borbe protiv ove bahatosti masovno nekupovanje karata za prevoz. Koliko god da su moćni, oni ne mogu da uhapse čitav autobus. Znam da će uskoro , pod prisliom, firme svojim zaposlenima kupovati karte... Čak i ne moramo da nemamo kartu, ali možemo da odbijemo da je pokažemo. Svi, ceo autobus. Jednom, drugi put, treći put... Ništa od onoga što joj je u opisu posla komunalna policija ( jel' se to piše velikim slovom?) ne radi, a prekoračuje nadležnosti na svakom koraku. Zbog toga ih treba ukinuti!

Jovan

#311

2015-01-30 10:19

Sto pre tj odmah ukinuli tu tzv.Komunalnu policiju

Sve je jasno nema nikakvu funkciju Nikakva svrha samo trose pare ovog jadnog naroda.


Gost

#312

2015-01-30 10:47

Potpisao sam peticiju jer smatram da komunalna policija od kada je osnovana nije sluzila svrsi . Mojj zivot u gradu nije cistiji i bezbrizniji nego sam cak prosle godine i pokraden ( otprilike oko 1.000.eur u sitnim stvarima ) i niko o tome ne vodi racuna .Upravo suprotno masu puta sam video bahato ponasanje
vozikanje automobilima po javnim povrsinama . Uzasno su obuceni za jedan velegrad , izgledaju kao necije privatno obezbedjenje pogotovo policajke ....ovo mislim vec godinama i super je da postoji peticija protiv

Gost

#313

2015-01-30 12:34

Totalno rasulo od sluzbe, primljeni razni polupismeni kadrovi, ustvari vise mi lice na gradske "uterivace dugova" nego na oficijalnu sluzbu, jos crne dzipove da im kupe pa da otimaju ljude po ulici i drze ih u remu dok ne plate kaznu, potpuno pogresan izbor za resenje finansiranja grada.

Gost

#314

2015-01-30 15:58

Ukidajte bagru

Gost

#315

2015-01-30 16:39

Zato sto samo u Srbiji komunalna policija ne obavlja komunalne stvari. Ulice su nam pune svercera, prosijaka i psecih izmeta ali je bitnije hapsiti i smarati ljude u GSPu zato sto je Mali tako rekao, no paziti da grad bude lep, zato sto turisti jure gradjane sa mapama umesto da im komunalci kao u svim normalnim zemljama pomognu. Zasto da gradjani izdvajaju svoje zaradjene novce i placaju one koji svoj posao ne obavljaju? Komunalni policajci u Srbiji su kao cuvari trznih centara u USA, das im baterijsku lampu oni umisle da su SWAT tim...

Gost

#316

2015-01-30 17:30

gradonacelnik sinisa mali najavio danas da nema otpustanja komunalnih policajaca , u planu je jos zaposljavanje policajaca.ko nas zasta pita !!!!!MA NEK PUKNE TRECI SVETSKI I TREBA!!!


Gost

#317

2015-01-30 17:49

ACAB all cops are bastards!
UZAS

#318

2015-01-30 17:52

Obzirom da se priprema najnovija akcija OPRAVDATI DECIJI DODATAK gde ce morati sva deca koja primaju isti da rade i (doduse bice postedjena ona od novorodjenceta do 2 god.)izvesni gospodin je najavio da ce zaposliti jos kadra koja ce proveravati da li MLADEZ radil ili ce im automatski biti uskracena primanja.Znaci ocekivati treba BABY KOM.POLICIJU. Ja im predlazem MREZE da ih lakse love.


Gost

#319

2015-01-30 18:59

naoruzajmo se dobro kad krenemo od kuce pa udri bagru, !!!


Gost

#320

2015-01-30 20:35

Treba ukinuti ovu besposličarsku bagru koja živi na teret ovog jadnog naroda tj. nas i koji su primljeni svi preko veze zato što se ništa neradi a plate imaju veće nego pravi policajci.To je najveći promašaj ove zemlje u istoriji,i treba ih ukinuti što pre.

Gost

#321

2015-01-30 21:09

Ideja da se formira komunalna policija na ovaj nacin gde su ljudima bez ikakve ozbiljnije policijske obuke data ovlašćenja da primenjuju fizičku snagu, palicu i lisice doživela je totalni debakl. U odnosu na prave policajce koji imaju sasvim ozbiljnu obuku od najmanje godinu dana i posle toga pripravnički staž od godinu dana kada uče posao u paru sa starijim kolegom goloruki bez ikakve palice i lisica, ovakva komunalna policija se pokazala opasnom i za građane i za sebe same jer ne znaju kako da reaguju u kojoj situaciji pa se to neznanje pretvorilo u nasilničko ponašanje prema građanima i grubo prekoračenje službenih ovlašćenja u velikom broju intervencija a vrhunac je bilo vezivanje lisicama nenaoružane žene i to od strane čak tri muškarca. Ukoliko se nešto hitno ne promeni, vrlo brzo može doći i do incidenta sa tragičnim posledicama ako se ovako neobučeni ljudi nađu u incidentnoj situaciji sa naoružanim kriminalcima ili pripadnicima navijačkih grupa. Vrhunac opasne igre je to što ih je gradska vlast stavila u situaciju da moraju da sprovode u delo jednu protivustavnu i protivzakonitu odluku kojom je ta vlast jedan građanskopravni delikt - neplaćanje usluge prevoza proglasila prekršajem i time izašla daleko izvan svojih ovlašćenja grubo kršeći Ustav i Zakon o obligacionim odnosima čime ih je stavila u situaciju da se uglavnom bave uterivanjem novca za interese privatnog preduzeća Apeks a ne poslom za koji su izvorno bili namenjeni.

Gost

#322

2015-01-31 08:01

Peticija je sjajna,prava stvar,i nadam se da ce istrajati i imati zeljeni efekat. Da li su oni formirani sa idejom da pomazu gradjanima,po meni sustina njihovog postojanja, ili su im jedini smisao i motiv kazne,maltretiranje i ponizavanje???


Gost

#323

2015-01-31 08:31

Suvise nasilja i osornosti u delima i licima tih nazovi policajaca.Uzima maha ta nestrucnost.

Gost

#324

2015-01-31 10:53

Konačno da se ovaj napaćeni narod oko nečega pametnog okupi i ujedini.Samo napred ako ovu bitku dobijemo veliku ranu ćemo zadati globalistima ovdašnjim a još više zapadnim koji predugo ovde vladaju.DOGODINE U JERUSALIMU SRBSKOM(PRIŠTINI)!

Gost

#325

2015-01-31 11:06

Dobro da se neko setio da je napravi, samo se nadam da ce dati neke rezultate pa da gradjani vise nece trpeti teror onih koji bi da im isteraju zadnju paru uz dzepa, a ako je nemaju da ih maltretiraju. Sramota