ULICA SRĐANA ALEKSIĆA U BEOGRADU

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji ULICA SRĐANA ALEKSIĆA U BEOGRADU


Gost

#51

2013-02-06 15:22

i Srđan je bio vojnik Vojske Republike Srpske

Gost

#52

2013-02-06 15:24

Srdjanov primer je zaista putokaz svima nama.
Mislim da se to mora ponavljati iznova i iznova deci na ovim prostorima sa definicijom najveceg moguceg herojstva.

Gost

#53

2013-02-06 15:27

Na žalost, ničemu se nismo naučili kroz sve ove ratove... Uvijek fukara vlada, kad pamet zašuti. Ovdje se pamet pobunila i opet nije valjalo... Šteta jedne mladosti! Da je bilo sreće, danas bismo glasalai za Srđana Aleksića, predsjdnika ili premijera, ovako potpisujemo peticiju za njegovu ulicu. Kao da već nije dovoljno to što ga više nema...

Gost

#54 Re:

2013-02-06 15:27

#50: -  

 I ja se mama slažem sa tobom, da ćete vi Trebinjci biti ponosni, ali i mi Beograđani, koji imamao veze sa Trebinjem.Biće nam veliko zadovoljstvo.Dušan Mićić.


Gost

#55

2013-02-06 15:27

KAKVO JE OVO PLACANJE ZA PREGLED I REKLAMU BASH NEUKUSNO NEKO JE DAO ZIVOT I PRICHA JE TUZNA A NEKO KO NIJE OSVEZIO SAJT JER I DALJE PISHE SRBIJA CRNA GORA HOCE NOVAC . SRAMNO
gost

#56 zamjena teza...

2013-02-06 15:31

Ovo je klasični primjer kako se fabrikuje istina...i kako "laž" ponovljena više puta postaje istina...Srđanu pokoj duši...ali svaki drugi Trebinjac zna da on nije poginuo braneći Muslimana od rezervista...i da se to može okarakterisati više kao nesrećan slučaj...jedana od onih uzaludnih pogibija kojih je bilo mnogo na onim prostorima u ona vremena...zašto niko ne traži zapisnike sa suđenja...
zašto se fabrikuje istina? Ne znam...i zašto baš Srđanov primjer? ne znam...

Trebinjci su ginuli spašavajući iz obruča svoje drugove, saborce...Muslimane...zamislite...i niko ih ne pomenu...

Jedno je sigurno...ova priča "nekom" odgovara...i gura je...
Nemam ništa protiv Srđana Aleksića, laka mu zemlja, al ne mogu se oduprijeti utisku da mi neko siluje mozak...

znate ono: Jel ti vjeruješ svojim očima il meni...
covek
Gost

#57

2013-02-06 15:36

jako sam protiv toga da se danas ubice sprdaju sa svojom zrtvom.
spomen takvom coveku je besmisleno praviti u zemlji njegovih ubica i davati priliku sledbenicima ubica da likuju i nasldjuju se svojoj zlobnoj pobedi. a sledbenici tih ubica preovladjuju medju stanovnistvom srbije danas i tako ce biti jos dugo. svako ispisivanje imena ovog heroja bi bila prilika da ga olosi prekrivaju imenima svojih fasistickih idola kao sto rade sa imenom zorana djindjica. tako da bih volela da da se cestiti srbijanci, kakvih je malo jer preovladjuju srbi kao olicenje zla, suprostave ovom cinu blacenja imena jednog heroja.
ovu inicijativu su pokrenuli oni zlobnici iz fasistickog srpskog korpusa kojima je zasmetala slava ovog coveka i njegovo herojsko delo, i zele dobiti paravan za blacenje i izrugivanje u buducen vremenu.
spomen herojima i plemenitim ljudima nema mesta u beogradu niti u drzavi zla. u beogradu i u srbiji  treba da se ulice zovu po imenima srdjanovih ubica. sve sto vredi iz nje odlazi, ostaju samo srbi.


Gost

#58

2013-02-06 15:36

Rodio sam se posle te tregedije, ali volim Trebinje i rado odlazim, tako da sam upoznat sa imenom i delom tog čoveka.Kao polu Trebinjac, biću ponosan na ulicu koja će nositi ime Srđana Aleksića. Dušan Mićić.

Gost

#59

2013-02-06 15:37

"Imao se rašta i roditi."

Gost

#60

2013-02-06 15:45

Hvala Srdjanu i svim ljudima sirom bivse domovine
koji su se borili protiv terora i primitivizma

Gost

#61

2013-02-06 15:45

Da li bi ja imao hrabrosti da uradim to...? Srđan Aleksić je srpski heroj! Postao je besmrtan. Neka mu je večna slava.
nik

#62 Re: Ulica Srdjana Aleksica u Beogradu

2013-02-06 15:47

#1: max - Ulica Srdjana Aleksica u Beogradu

U Sarajevu vec dugo postoju ulica Srdjana Aleksica!


Gost

#63

2013-02-06 15:50

Kad bi sami sebe, Srbi, voleli kao što nas je voleo dr Rudolf Arčibald Rajs...bili bi mnogo sretniji i u Svetu poštovaniji narod. I apsolutno sam za ovu peticiju i njenu svehu. I kamo sreće da je više ovakvih akcija. S poštovanjem Ljiljana

Gost

#64

2013-02-06 15:51

neka natpisi b sa imenom ulice budu veliki...
covek

#65

2013-02-06 15:53

jako sam protiv toga da se danas ubice sprdaju sa svojom zrtvom.
spomen takvom coveku je besmisleno praviti u zemlji njegovih ubica i davati priliku sledbenicima ubica da likuju i nasldjuju se svojoj zlobnoj pobedi. a sledbenici tih ubica preovladjuju medju stanovnistvom srbije danas i tako ce biti jos dugo. svako ispisivanje imena ovog heroja bi bila prilika da ga olosi prekrivaju imenima svojih fasistickih idola kao sto rade sa imenom zorana djindjica. tako da bih volela da da se cestiti srbijanci, kakvih je malo jer preovladjuju srbi kao olicenje zla, suprostave ovom cinu blacenja imena jednog heroja.
ovu inicijativu su pokrenuli oni zlobnici iz fasistickog srpskog korpusa kojima je zasmetala slava ovog coveka i njegovo herojsko delo, i zele dobiti paravan za blacenje i izrugivanje u buducen vremenu.
spomen herojima i plemenitim ljudima nema mesta u beogradu niti u drzavi zla. u beogradu i u srbiji treba da se ulice zovu po imenima srdjanovih ubica, jer srbi slave ubice. a srdjan je bio covek, a ubili su ga srbi. sve sto vredi iz srbije odlazi, ostaju samo srbi.

Gost

#66

2013-02-06 15:54


svaki narod ima svoje heroje, nazalost nemaju svi narodi hrabrosti da ih prepoznaju. Nama je za to trebalo 20 godina. Cini mi se da nam je nedostajalo njegove hrabrosti da to ucinimo ranije, tada bi verovatno i uzas kroz koji smo prosli imao drugaciji, humaniji ishod. Verovatno bismo se i manje stideli...

Gost

#67

2013-02-06 15:55

Hvala za onog ko je pokrenuo ovako humanu akciju . Srdjane hvala za covecnost

Gost

#68

2013-02-06 16:06

Bilo bi sjajno da se ova stvar sa Srdjanom ne vezuje ni za kakvu drugu inicijativu.
Nadam se da sami mozemo toliko da iznesemo sebi na videlo.

Gost

#69

2013-02-06 16:17

Heroji zive vjecno

Gost

#70

2013-02-06 16:30

Nema potrebe za komentarom, Srđan je svojim delom sve objasnio.

Gost

#71

2013-02-06 16:38

Zar je potrebno da prođe 20 godina da bismo progovorili o Srđanu Aleksiću? Osećam stid.

Gost

#72

2013-02-06 16:51

Kada sam kao dete gledao filmove o NOB-u, maštao sam o trenutku kada ću položiti život za pravu stvar. Sada više nisam ni siguran koliko bih se i da li bih se uopšte "herojisao". Ovaj mladić je najispravnije postupio i dati mu ulicu je najmanje koliko bi prestonica trebala da uradi. Ne samo zbog njega već zbog svih nas koji ćemo ga se sećati.

Gost

#73

2013-02-06 16:52

Kad sam video oznaku: "najpopularnije peticije",zasmetalo mi je.Ovde se radi o čoveku i njegovoj hrabrosti,borbi dobrog i zla.Ovde nema mesta popularizmu.

Gost

#74

2013-02-06 16:53

Srdjan Aleksić je mlad čovek koji je ljudski postupio,i nažalost izgubio svoj život!
Kakva tragedija!!!Da li ti zlikovci..navodne patriote...mogu mirno da spavaju?

Gost

#75

2013-02-06 16:55

Njegovo delo nas vraća našoj suštini. Umro je vršeći svoju ljudsku dužnost!Da se nikada ne zaboravi!