Podrska Sasku

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrska Sasku


Gost

#1651

2013-05-27 09:53

Čovek je branio svoju porodicu i imovinu. A provalnik sa 50 provala bio na slobodi, ko zna koliko takvih nije nikada uhapšeno, dok neko ne plati kartu u autobusu bude procesuiran
Sasa Milosevic
Gost

#1652 SRBIJO, DIGNI GLAS ZA OVOG COVEKA !

2013-05-27 09:53

Sramotno je da narod Srbije vec nije na ulici i da buntovnicki ne trazi oslobadjanje ovog coveka. Ulica je jedini nacin jer zakon je zatajio. Zar je moguce da Srbija misli samo kako ce da jede i sere uz buljenje u Farmu? Zar je moguce da nam je vaznija kafanska sudbina Predraga Danilovica od sudbine jednog covek koji je branio svoj goli zivot i zivot svoje porodice. Zasto njega ne obidju Dacic i Vucic kao sto su obisli razularenog kosarkasa.   Zar moramo biti poznati da bi dobili sansu za pravdom? Povraca mi se od izjava koje daju Slavica Djukic Dajanovic, Sutanovac i jos neki politicari, priznajuci da bi postupili isto, a pri tome u vreme svog politickog uticaja nisu radili nista da promene ovaj zakon koji stiti kriminalce. Koje je to licemerje!

Gde su sad veliki i "uvazeni" Srbi poput Djokovica da dignu glas za pravo ovog coveka?Gde su ti pravdoljubivi Djokisti, da se u tolikom broju okupe na Trgu i da zatraze pustanje ovog nevinog coveka?

Gde je obraz medija koji dozvoljavaju porodici ubijenog kriminalca da javno narice nad njegovom sudbinom, a da pri tome niko od porodice ne zatrazi pustanje coveka koji je ubio u samoodbrani.

I samo da znate: privatni prostor je do 2 m ispred praga vasih ulaznih vrata. Sve u tom opsegu moze se braniti svim diozvoljenim sredstvima. Hocemo u Evropu, a sudimo ljudima koji su ubili u samoodbrani, jer su policajci bili nagluvi i otisli na pogresnu adresu. Hoce li i oni odgovarati?

Ovo je jos uvek sramotno mala brojka za naciju od 7,5 miliona stanovnika. Dizi dupe i glas Srbijo !


Gost

#1653

2013-05-27 09:54

I ja bih to isto uradio

Gost

#1654

2013-05-27 09:54

Svako od nas može se naći u takvoj situaciji, ne kažem da treba da uzimamo stvar u svoje ruke i da to sami rešavamo, ali čovek u afektu radi sve da bi zaštitio prvenstveno svoju porodicu. Verovatno da bi postupio isto, ne razmišljajući za posledice:

Gost

#1655

2013-05-27 09:54

Covek je stitio zivote clanova svoje porodice! Nije imao drugog izbora. Da li je trebalo mirno da sedi i ceka da mu lopov odnese pola stana i ubije zenu i dete!? Provalnk pritom ima veliki dijapazon krivicnih dela u svom policijskom dosijeu.

Gost

#1656

2013-05-27 09:54

Mislim da je žalosno što putem peticije treba da branimo svoju sigurnost. Žalosno je što je naš zakon takav da ni u sopstvenoj kući nemaš sigurnost plus toga zakon ti brani da se sam brineš o sebi i svojoj porodici. Da je zakon drugačiji bilo bi i manje kriminala. Strašno je da ti provalnik uđe u kuću a ti "mirno" treba da gledaš da maltretira ukućane i da te krade. Nekada je ona izreka "batina je iz raja izašla" bila poštovana i nije bilo toliko kriminala, droge....Ljudi su se ipak plašili bez obzira što su kriminalci.

Gost

#1657

2013-05-27 09:55

Da drzava hoce da zastiti pojedinca, moglo bi biti mesta nekakvim dilemama, ovako svakom postenom i napadnutom od olosa, mora biti zakonski omoguceno pravo na samoodbranu i nepovredivost privatne svojine od ovakvih bandita...Prevelika tolerancija zadmjih 25 godina je i uzrokovala toliku kolicinu olosa, da nemamo dovoljno zatvorskog prostora, pa se ljudski otpad, malo, malo amnestira...lako je Predsedniku kad ga cuvaju Kobre, Pande, i dr.

Gost

#1658

2013-05-27 09:56

treba misliti o narednim zrtvama a ne zakonom stititi kriminalce
BIKI

#1659 B

2013-05-27 09:56

MORA SE MENJATI ZAKON. AJDE NEK PROBA DA UĐE NA AKO ZNA DA MOŽE BITI UBIJEN!


Gost

#1660

2013-05-27 09:57

Dosta je bilo zaštite prestupnika. Trebalo bi razmišljati i o pravima porodičnih ljudi u svom stanu. Samo dajemo prava onima koji ne bi trebalo da ih imaju.
Sinke
Gost

#1661

2013-05-27 09:57

Krivicni zakon koji regulise nuznu odbranu u ovoj nasoj zemlji je zasnovan na principu;"Ko se maca lati, od njega i umire".Policija ne moze biti stalno 24 casa uz svakog gradjanina Srbije tako da iako se dogodi napad na osobu, ta osoba prirodno mora da se odbrani.E sad, razbojnik je usao u kucu , u kuci je bila njegova porodica (sto u principu nista ne menja osim sto je zalog veci na stetu nesrecnog Saska)u gnusanju i metezu razbojnik je dobio sto je i zasluzio, i u bekstvu 200 m dalje pao mrtav.Nije njega Sasko jurio niz ulicu 200 m i izbadao ga nozem dok ovaj ne umre;
nije Sasko provalio kod njega u kucu pa ga ubio;
nije Sasko mogao da napravi matematicki proracun koliko to udaraca nozem treba da mu uputi da bi odbio napad od sebe spasavajuci zivot sebi ili svojoj porodici;Nije Sasko poznavao razbojnika pa ga pozvao kod sebe da namiri neki dug;Sasko samo zivi kao i svi mi u jednoj nesredjenoj drzavi koja odavno nema i ne postuje osnovna ljudska merila, i dalje ne poznaje kult privatne svojine i odbrane iste, pravosudje koje je ostalo na nivou srednjeg veka, kabasto, sporo, priglupo, neflexibilno,tamnicu kao jedino i prvo sredstvo za svaki slucaj..Promenite glupi zakon o nuznoj odbrani odmah, prvi razbojnik koji dobije metak u tudjoj kuci napadajuci ukucane ce biti dobar primer za svakog sledeceg; Ukucan nastavlja svoj zivot ponosan na odbranu sebe ili svoje porodice a razbojnik...


Gost

#1662

2013-05-27 09:57

moramo odbraniti pravo na samoodbranu

Gost

#1663

2013-05-27 09:58

lična svojina treba da je i po zakonu najveća svetinja i zakon pod hitno da se menja i prilagodi evropskim i da se stane na put sve većem kriminalu u društvu

Gost

#1664

2013-05-27 09:58

Kao gradjaninu veoma mi znači postojanje ovakve organizovanosti da se iskaže mišljenje javnog mnjenja na ovu temu.Sudije bi takdoje trebalo da povedu računa o svojim presudama koje bi trebalo da budu u skladu sa činjinicama,okolnostima,zakonom i zdravim ratumom!Dsjem punu podršku svima koji organizuju ovu peticiju i Sašku!

Gost

#1665

2013-05-27 09:59

Covek je samo stitio svoju porodicu, kao sto bi svi mi, MOMENTALNO OSLOBADJANJE!!!!!!!!

Gost

#1666

2013-05-27 10:00

dobro je što ste pokrenuli peticiju jel čovek nije kriv samo je branio msebe i svoju porodicu što bi svako od nas uradio nadam se da će ga pustiti apelujem na vladu i na sve državne funkcionere da reše što pre ovo kako bi se čovek vratio svojoj porodici jel im je potreban

Gost

#1667

2013-05-27 10:01

Zao mi je zbog gubitka jednog zivota, ali mi je takodje neshvatljivo da covek koji brani svoj i zivote svoje porodice bude tretiran kao kriminalac! Ovaj covek, najmanje sto je zasluzio je pravo na dostojanstvenu odbranu. Njemu i njegovoj porodice zelim da im se ova agonija sto pre zavrsi.

Gost

#1668

2013-05-27 10:01

Jedan život je izgubljen na žalost, ali lice koje brani svoj dom, svoju porodicu ne može snositi posledice nečijeg kriminalnog ponašanja. Privatna imovina treba biti proglašena apsolutnom i nepovredivom a porodica je i onako svetinja za koju bi svako normalan dao svoj život braneći je.

Gost

#1669

2013-05-27 10:01

Tako to biva kada si primoran da se sam samcijat suocis sa napasnikom, kriminalcem, , mafijasima koji su na zalost mnogobojni u Srbiji.

Gost

#1670

2013-05-27 10:03

bravos momak.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-05-27 10:03


lola
Gost

#1672

2013-05-27 10:04

Podrška komšiji Sašku,pre mesec dana i meni je neko pokušao da uđe kroz prozor ,ali srećom komšinica koja je u tom trenutku prolazila pored zgrade ga je uplašila i odustao je i pobegao.U tom trenutku u stanu je bio sam moj bolesni i teško pokretan otac,ne smem ni da pomislim šta bi se desilo da je provalnik uspeo u svojoj nameri.Kada sam čula šta se desilo Saška..prvo što sam pomislila da je u pitanju isti provalnik i da bih verovatno i ja isto postupila da sam ga našla u svom stanu pored nemoćnog i bolesnog oca...u tom slučaju mogu samo da kažem PRAVDA ZA SAŠKA.


Gost

#1673

2013-05-27 10:04

Podrska za Saska !
tovaclu

#1674

2013-05-27 10:05

podrska za saska

Gost

#1675

2013-05-27 10:05

Pod hitno menjati zakon i dozvoliti kao u Americi da kad ti neko upadne u posed imas prava da ubijes.Meni i komsiji pored mog lokala proslog juna ,obili su lokale i uselili se neplacaju racune ruse nam zidove.Dobili smo prvostepene presude,ali kriminalci imaju pravo zalbe,ja sam u sred suda dobola jos i samar.Receno nam je da se na prvom rocistu vracamo u posed,zato sto je hitan spor.Godinu dana mi smo taoce kriminalaca i pitanje kada cu ucu u svoj posed.Prete nam i ubistom,podneta krivicna prijava ,ima godinu dana nista.Policija kaze da ne moze da garantuje za nasu bezbednost .Ovo je sramota!Stidim se sto zivim u ovoj drzavi gde nema zakona tj.zakon je napravlen za kriminalce.Podrska gospodinu pod hitno treba da bude oslobodjen svih optuzbi.