Podrska Sasku

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrska Sasku


Gost

#3051

2013-05-30 15:20

Sloboda za Saska, covek je stitio svoju porodicu i sebe u svom domu, to bi uradio svako od nas!

Gost

#3052

2013-05-30 15:20

promena zakona hitno!

Gost

#3053

2013-05-30 15:24

Moramo svim sredstvima zastititi nase najdraze. Sta je taj covek trazio u tudjem stanu sa srafcigerom u ruci? Svi koji imaju decu, razumeju o cemu govorim.
Licna svojina mora biti neprikosnovena.
Zato glasam za to da Sasko NIJE kriv.
Lopovi i ubice moraju vec jednom znati, da to tako vise nemoze.

Gost

#3054

2013-05-30 15:24

Suvisan je svaki komentar.SLOBODA ZA SASKA.

Gost

#3055

2013-05-30 15:26

Ako je ubio provalnika i lopova !!!

Gost

#3056

2013-05-30 15:28

Za odbranu svog domaćinstva bez ograničenja. (uvesti Američki zakon).

Gost

#3057

2013-05-30 15:30

Sramota je šta rade provalnici-narkomani u jednom malom mestu u kome se sve zna, i niko ne reaguje naročito policija koja čak okrivljuje i optužuje oštećene građane.
Markes

#3058 Re:

2013-05-30 15:30

#1: -

Trebalo bi da se kod nas uvede zakon o neprikosnovenosti svojine,kao sto je u Americi,da bi se stanovnistvo osecalo zakonski sigurnije,a ne da jos ispastamo ako se branimo!!!!I da se za sve prestupe poostre kazne i zakoni posebno u vezi nasilja prema zenama i seksualnog i porodicnog zlostavljanja i da se  ponovo uvede smrtna kazna , da ne bismo dosli u stanje potpune pravne ne sigurnosti...


Gost

#3059

2013-05-30 15:30

Zašto napadači nemaju obavezu da prilikom napada obaveste napadanutog u kojoj meri i kojom silom će ga napasti kako bi ovaj mogao da se adekvatno brani?
Apsurdno pitanje? Jeste, isto kao što je apsurdan i zakon o prekoračenju nužne odbrane jer kako može isprepadan i na nasilje nenaviknut čovek da proceni momenat kada će prekoračiti nužnu odbranu.

Gost

#3060

2013-05-30 15:47

Isto bih postupio, treba pobiti go...

Gost

#3061

2013-05-30 15:52

Ubi stoku koja ti ugrožava porodicu u tvojoj kući.Vi koji donosite zakone a koje smo mi birali da se to Vama desi dali bi ubrzali promenu ovakvog skandaloznog zakona?

Gost

#3062

2013-05-30 15:54

Zao mi je sto Sasko dozivljava sudbinu moje sestre Mirjane,koja je zbog slicnog dela dobila 8 meseci zatvora i sve to zahvaljujuci nasem sudstvu.Hvala drzavi i sudstvu sto dozvoljavaju da lopovi i ubice slobodno setaju gradom,a posteni ljudi koje brane svoju decu i porodicu stradaju!Medjutim,nadam se da ce ipak pravda pobediti!!!

Gost

#3063

2013-05-30 15:55

Sramno je da se tzv. naše zakonodavne vlasti, sa kojima mešetare partije - stranke prema privatnoj svojini ponašaju kao Alejbegovoj slami. Nigde u uredjenim državama kriminalci, osim kod nas, nisu zaštićeni kao beli medvedi. I nažalost, toga se vlasti ne stidene osećaju odgovornim a niti pa ko odgovara gradjanima, pravdi,.. za donošenje takvih nakaradnih zakona iako takvi zakoni uvećavaju kriminal. Ovde se može postaviti pitanje i da li je zakonodavac diektan saučesnik u kriminalu, zločinu... Ijoš gore. Stalno nas ubedjuju kako su ti zakoni "uskladjeni" sa evropskim zakonodavstvom.

Gost

#3064 Re: da li je sve bas tako ?

2013-05-30 16:53

#3046: mudra glava - da li je sve bas tako ?

Taj covek nije imao sta da trazi u toj kuci. I to je kraj rasprave o tome. Ili je nase drustvo postalo toliko izopaceno da je sada normalno provaljivati u kuce i pljackati? Nema tu nikakve humanosti, ni razbojnik je nije imao kada je prekrsio zakon i napao porodicu. (da, napad na dom je napad na porodicu)


Gost

#3065

2013-05-30 17:01

Trebao je mozda da ga pusti da ih sve pobije, pa da ih onda narod zali !!! Strasno !! Nije ovo jedino sto u ovoj zemlji treba menjati ili je mozda lakse promeniti zemlju.
La/Cy

#3066

2013-05-30 17:03

Hvala drzavi i sudstvu sto dozvoljavaju da lopovi i ubice slobodno setaju gradom,a posteni ljudi koje brane svoju decu i porodicu stradaju!

Gost

#3067 Gost

2013-05-30 17:03

Drzava da se izvini Sasku sto na vreme nije sprecila napad na njega i njegovu porodicu.

Gost

#3068

2013-05-30 17:27

Kod nas ako te ubije onda mozes da se branis, ali ne smes da pruzas otpor sve dok te ne povredi??? Kakva budalastina. Pa sta je trebalo da ga ponudi kafom ili da ga ponudi novcem, nakitom. Kakva zamena teza - nasi zakoni su da se zastite kriminalci, lopovi, probisveti a da se u isto vreme kazne normalni ljudi.

Gost

#3069

2013-05-30 17:34

Peticija je izvanredna ideja ali, na žalost, neće uticati na odluke! Ovu situaciju bi trebalo iskoristiti za POKRETANJE INICIJATIVE ZA OCENU USTAVNOSTI odredbi KRIVIČNOG ZAKONA u delu koji se direktno odnosi na ovo prisutno pitanje jer je PRAVO NA IMOVINU I ŽIVOT Ustavom zagarantovano pravo svakog građanina !!! Saši SVAKA PODRŠKA pa i pravna ukoliko mu je potrebno jer će sud (tužilaštvo) dokazivati NEDOKAZLJIVO a to je "NAMERA PROVALNIKA" što je psihička NEDOKAZLJIVA KATEGORIJA pogotovo u odnosu na narkomana i dokazanog kriminalca sa posebnim pitanjem zašto nije do sada sklonjen i posebnim pitanjem zašto ga je njegova porodica štitila i sakrivala umesto da su mu pomogli lečenjem i sklanjanjem od kriminala a ne osuđivanjem Saše !!! Ima tu puno toga i Saša neće moći da se odbrani ukoliko ne bude imao IZUZETNO KVALITETNOG ADVOKATA u smislu poštenog i stručnog jer su Zakoni u suprotnosti sa Ustavom a sud postupa i radi kako radi a što NIKAKO NIJE DOBRO ! U svakom slučaju, Saši PUNA PODRŠKA I SAMO HRABRO !

Gost

#3070

2013-05-30 17:39

Saši SVAKA PODRŠKA I SAMO HRABRO !!!

Gost

#3071

2013-05-30 17:40

Sadasnji zakon vise stiti kriminalce nago postene gradjane kada su ovakva ne dela u pitanju.Sto pre ga treba promeniti a Saska osloboditi.

Gost

#3072

2013-05-30 17:48

ovog gosp.treba s postovanjem gledat a ne kao sad kako ga osuduju kao ubicu covjek radi osnovo porodicu zivi bori se od jutra do mraka i neko da dode da mu krade i moga mu je pobit zenu dijete ee to neide nek ga je rokno nek ne da svoje i ja bi isto tako ja bi ga sasjeko na komade.. svaka cast gospodinu od mene sve pohvale da svi ovako rade menje bi lopova bilo

Gost

#3073

2013-05-30 18:02

Treba osloboditi coveka, jer je postupao u nuznoj odbrani!

Gost

#3074

2013-05-30 18:08

Gospodo sudije kako bi ste vi reagovali da vam neko u pola noci upadne u kucu gde su va zena i deca?Da li bi ste mu mozda kafu skuvali?Rekli slobodno vi nas napadnite a mi eto nesmijemo da se branimo jer ce nas strpati u zatvor?MENJAJTE TAJ ZAKON ODMAH DA SVAKO IMA PRAVO DA BRANI SVOJU PORODICU,PRIVATNU SVOJINU,ZIVOT.Ja licno svakog ko bi mi dirnu porodicu i upadne na moj posed u bilo koje doba dana noci lisio odmah zivota za nauk svima koji zele krasti,Ljudi maoitku u ruke pa a ko nema leba u gradu ima na selu,Hvala

Gost

#3075

2013-05-30 18:09

OSLOBODITI POD HITNO COVEKA SAMO JE BRANIO SVOJU PORODICU