Peticija za ukidanje odluke o naplati dimničarine u Novom Sadu


Gost

#51

2013-11-19 00:18

Možda gradonačelniku padne na pamet da bi i oni koji nemaju automobile trebali da plaćaju tehnički pregled i registraciju vozila.

Gost

#52

2013-11-19 06:55

Posle gasenja D.O.O. DIMNICAR NOVI SAD i neuspesne privatizacije, majstori dimnicari su otvorili s.z.r. na teritoriji Novog Sada. Dimnicarsku delatnost obavlja oko 8 registrovanih dimnicararskih radnji i nije istina da Novi Sad nema dimnicare. Ovo sa j.k.p.stan je cista politicka odluka i nema veze sa stvarnim potrebama grada za dimnicarima. Ako je gradu trebao D.O.O. DIMNICAR NOVI SAD zasto ga je privatizovao kad su radnici molili da grad proglasi firmu za javno komunalno preduzece? Tada nije bilo razumevanja… Ipak je sve to politika.

Gost

#53

2013-11-19 08:07

Meni piše da je potpis potvrđen, ako nije šta treba da uradim da potpis potvrdim
biba
Gost

#54

2013-11-19 10:16

dimnicarina je velika pljacka gradjana kao i prethodni nameti od angazovane snage, tv pretplate, osiguranja, sve to nije proslo kako su planirali pa sad evo dimnicarina, pa da probaju, mozda ovo prodje, a ako ne, bar ce se nesto novca ucariti, ima budala koja ce placati.


Gost

#55

2013-11-19 11:08

Ovce su za šišanje...

Gost

#56

2013-11-19 15:11

sta da se kaze isisavaju nam i poslednji dinar iz kuce gde je ta sramota nestala
Dimničar 2

#57

2013-11-20 08:55

Očigledno je da se zbog neinformisanosti o važnosti dimničarske službe ovo pitanje politizuje. Treba sagledati više činjenica...prvo dimničarska služba obezbeđuje svojim delovanjem zaštitu zdravlja ljudi i imovine i manju potrošnju energenata tako što se redovnom kontrolom i čišćenjem dimnjaka i ložišnih uređaja sprečavaju požari (u Srbiji je preko 30% svih požara nastalo zbog požara u dimnjacima) i smanjuje potrošnja goriva čak do 10%, a u istom procentu se smanjuje i emisija zagađujućih materija u vazduh. Takođe i ventilacije se moraju redovno čistiti i održavati, pogotovu u "zatvorenim" objektima poput tržnih centara, poslovnih objekata i drugo (ne možete zamisliti šta se nalazi u kanalima za ventilaciju posle upotrebe od samo godinu dana) Drugo u razvijenim zemljama evropske unije namenjena je značajna uloga dimničarskoj službi, koja vrši i merenja stepena efikasnosti svih ložišta pa i gasnih kao i emitovanje zagađenja...Treće, kontrolna funkcija dimničarske službe je veoma važna i ona se ogleda u proveri ispravnosti svih sistema dimnjaka i ventilacija....tada se ne mogu dešavati propusti prilikom izgradnje dimnjaka, a neadekvatno izgrađenih u novim objektima u Novom Sadu ih posebno ima...Svi dimnjaci moraju biti ispravni i spremni za upotrebu, jer u slučaju velikih kvarova na elektro-energetskim sistemima, odnosno elementarnih nepogoda se može desiti da je neophodno da se koriste...Na kraju dimničarska delatnost je po zakonu komunalna delatnost, dakle obavezna, tako da je lokalna samouprava mora organizovati na svojoj teritoriji...Najvažnije je da samo bude pružena kvalitetna usluga svim korisnicima...
evropski dimničar

#58

2013-11-20 09:13

Još jedna zanimljivost....Kancelar Austrije se svake godine prilikom prijema predstavnika dimničara zahvaljuje na njihovom radu kojim su sprečili požare, smanjili zagađenost vazduha i uticali na uštedu energenenata...Toliko o važnosti dimničara u razvijenim zemljama Evrope....

Gost

#59

2013-11-21 12:11

Kako su oni mislili cistiti dimnjak kad posle podne kad se to cisti rano ujutru dok se ne potpali???

A ti sa nestrucnim ljudima koji su dobili taj posao preko veze, a veze c vezom nemaju?
RADNIK I NAPAĆENI GRAĐANIN

#60 Slušaj dimničaru! i evropski dimničaru!

2013-11-21 15:53

Pošto si tako pametan i elokventan a vidi se da poznaješ predmetnu materiju, molim te mi odgovori na par pitanja: Da li radiš u državnoj službi? Da li su ti pirimanja manja od 30000 mesecno?Da li si postanar? Da li svojim znanjem stvaraš dodatnu vrednost? JA CU TI ODGOVORITI: TI SI JEDNO UŠTOGLJENO PUVALO KOJI NE RADI NIŠTA U DRŽAVNOJ SLUŽBBI I KOJI PRIMA PLATU PREKO 60000 ZA SVOJ NERAD. ŽIVIŠ U NASLJEĐENOM STANU DOBIJENOG OD DRZAVE JER TI JE TATICA BIO OPET FUNKCIONERCIĆ I TAKO U KRUG.U ŽIVOTU NISI NIŠTA STVORIO SAMO SI KAO PARAZIT ZIVEO I JOŠ SEREŠ! PEDERU IDI U EVROPU PA TAMO PLAĆAJ DIMNIČARINU MAMU TI JEBEM.DOK OVDE NAROD GLADUJE, NEMA GDE DA ZARADI I PREHRANI PORODICU TI SEREŠ O EVROPI MAMICU TI JEBEM. DOĐI KOD MENE NA JEDAN DAN DA VIDIŠ ŠTA JE RAD A NE MOGU DA TE PLATIM VIŠE OD 30000 JEL MI TAKVI KAO TI SKIDAJU KOZU SA LEĐA OD NIHOVIHI NAMETA. TAKSA ZA MERNO MESTO, TAKSA ZA EKOLOGIJI, TAKSA ZA ISTICANJE REKLAME, TAKSA ZA NDOKNADU REKLAME TAKSA OVA TAKSA ONA.SADA DIMNIČARSKA TAKSA A ODŽAKA NEMAM. JEBEM LI VAM MAMU PARAZITSKU!

Gost

#61

2013-11-21 16:06

nadam se da ce se ovo uvaziti

Gost

#62 bravoRe:

2013-11-22 20:51


Gost

#63 jako si pametan, bas se vidiRe:

2013-11-22 20:52


Gost

#64

2013-11-22 20:53

dali treba da platimo i retroaktivno za proslih pet godina??????????malo vam je ovo

Gost

#65 Re:

2013-11-25 10:24

#57: Dimničar 2 -

Ne radi se o tome da ne treba čistiti dimnjake, nego o tome da se nameće korisnicima jedno kilavo preduzeće. I do sada su se dimnjaci čistili i nije bilo problema. Ja imam ugovor sa privatnim dimnčarom kome redovno plaćam uslugu čišćenja. Treba li sada da plaćam i Stanu? Ovakva gradska odluka ne uzima u obzir realno stanje na terenu. Ova sadašnja vlast je pelcovana protiv pametnih odluka!!!


Gost

#66

2013-11-26 09:38

Ne zelim da placam nesto sto ne koristim i sto mi se na silu namece kao RTV pretplata! Kada budem koristio usluge dimnicarine onda bih da biram ko ce da mi ocisti odzak koji nemam posto sam u zgradi ali mozda jednom budem i u kuci, nikad se ne zna ali kao sto rekoh onda hocu sam da odaberem ko ce cistiti a ne SNS, D3 i ostala im politicka bratija da mi namecu i time zavlace mi ruku u dzep kao i saonim proslim SOGAZ osiguranjem, kamerama itd! Ne zelim da izvlacim JKP STAN iz gungule mojim novcem, nisam ih ja ni uvalio u to a da su ispravni ne bi moja zgrada raskinula ugovor s njima o odrzavanju, uostalom neka se privatizuju pa na trzisnu utakmicu isto kao i moja firma u kojoj radim je privatna pa se takmicimo kvalitetom ne bi li dobili posao, tako mogu i oni a ne da nam zavlace ruku u dzep! Bolje neka pomognu Radosno Detinjstvo da izgrade jos vrtica i da vaspitaci dobiju na vreme plate i da budu normalne kao u Beogradu a i placanje da bude kao u Beogradu i onda ni Radosno nece biti u gubicima a i da ispostuju da stave kompetentne direktore JKP preduzeca a ne politicke pijavice!

Gost

#67

2013-12-11 18:35

Treba stati na kraj nametima, koji nemaju opravdanja.
xyz

#68 Re:

2013-12-11 18:42

#57: Dimničar 2 -

Kada izvršite uslugu naplatite. Pustite prazne priče i fraze i našoj bezbednosti o kojoj vi brinete.