Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu


Gost

#3776 Re: Re: ZA SVE POTPISNIKE PETICIJE

2014-02-18 04:23

#3763: Solunski - Re: ZA SVE POTPISNIKE PETICIJE

ahahahahahahahahahhaahaaaaaa

dajte stvarno kolegnici bambi za totalno suvisan komentar

 


Gost

#3777 Re: Re: Re: ZA SVE POTPISNIKE PETICIJE

2014-02-18 04:26

#3776: - Re: Re: ZA SVE POTPISNIKE PETICIJE

mi ovde ne razmisljamo pojedinacno svako za sebe,nego se borimo da SVIMA bude dobro.......meni ostao jedan ispit pa hocu da se produzi do 2018......


Gost

#3778

2014-02-18 07:36

Draga Bojanice, kaze se: po mom misljenju, a ne po meni, odnosno po tebi..
U prolazu

#3779

2014-02-18 08:25

Divim se osobama kao što je Bojana koje su potpuno,100% sigurne/uverene da će položiti ispit!Pa i da ti je ostao samo jedan do kraja kako možeš biti 100% sigurna da ćeš ga položiti?Slažem se sa većinom ti se potrudi da diplomiraš i pre septembra ove god.nitko te ne primorava da čekaš 2018g!

Gost

#3780 Re: BOJANA / FFNS

2014-02-18 11:39

#3758: BOJANA / FF NS - BOJANA / FFNS

Znaci,produzenje samo do diplomiranja Bojane,ili ako diplomira u roku onda ni ne treba produzenje.

Interesantno razmisljanje...

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-18 13:11


Minna

#3782

2014-02-18 15:22

Baš smo usporili sa potpisima...

Gost

#3783

2014-02-18 17:46

Jeste,Minna.Uzela si mi rec iz usta.
Prolaznik

#3784

2014-02-18 18:48

Kada se uopšte može očekivati usvajanje ovog predloga? Bliže se izbori, hoće li to uticati na usvajanje? Možda će se čekati nov saziv Skupštine (nadam se da neće)? Možda bude ranije i tako pokušaju da privole dodatne glasove?

U svakom slučaju ja se nadam što pre. Prilično sam na trncima oko cele situacije.

Gost

#3785 Re:

2014-02-18 19:21

#3784: Prolaznik -

Kolega/koleginice samo malo strpljenja i pročitajte poslednje saopštenje naše advokatice, sve nam je lepo objasnila.

Nema više razloga za strah i paniku, sve ide svojim tokom, pokretači peticije i advokatica i dalje rade i prate situaciju iako nama sve izgleda kao da se ništa ne dešava. Kao veliki broj puta do sada, ono šta mi treba da radimo jeste da učimo (svako onoliko koliko može u okviru svojih životnih okolnosti), da budemo strpljivi da se sve što je postignuto još formalizuje u zakonskom okviru.

 

 

Prolaznik

#3786 Re: Re:

2014-02-18 20:29

#3785: - Re:

Izvinjavam se, nisam pročitao. Sada jesam.

Deo sa učenjem nije sporan.

Hvala na odgovoru i pozdrav.

klasa92

#3787 vazno!

2014-02-18 21:53

Malopre sam u Vecernjim novostima procitao tekst o nasem zahtevu za produzenje roka za zavrsetak studija.Moram da kazem da sam razocaran negativnim stavom pojedinih dekana kao i komentarima citalaca na tekst(veoma cinicnim i ruznim).Molim sve kolege da nas sto vise napise komentar ispod teksta i tako pokazemo snagu i objasnimo javnosti nas status i to sa najvecim mogucim dostojanstvom.Hvala puno i puno pozdrava organizatorima peticije. http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:478760-Veciti-studenti-traze-jos-dve-godine

Gost

#3788 Re: vazno!

2014-02-18 23:39

#3787: klasa92 - vazno!

Otpora je bilo i ima i bice ga od strane fakulteta i naravno profesora od kojih mi direktno zavisimo, kako do oktobra tako i na dalje i to oni ne kriju cak otvoreno kazu i na ispitima da se mi pitamo vi ovde ne bi bili. Mislim da je tacno da je ovo od strane ministra predizborni trik jer je koliko do juce tvrdio da sem konsultacija i jos po kojeg roka stari studenti nece nista dobiti i istina je da ce da nam presudi buduci ministar koji se nadam da ce imati sluha za nas. Uzdamo se u prof. Altagica da ce se boriti za nasa prava ko i do sada, a koliko ce nam se produziti to cemo videti ( ja se nadam ispunjenju nasih zahteva), ono u cemu se slazem sa ministom tehnickim doduse je to da mi jesmo drustveni problem i to ne malobrojni tako da mislim da ce morati da iznadju neko resenje za nas, a ono sa cim ne mogu da se slozim a tice se izlaganja dekana Ekonomskog faxa da postoje apsolventi sa ne polozenim ispitima iz prve godine, kako je to moguce?!? A ludilo ce nastati ukoliko budu fakulteti sami odlucivali kome treba dati sansu. A nama nek je Bog u pomoci.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-19 01:55


Kiko

#3790 Re: Re: vazno!

2014-02-19 08:04

#3788: - Re: vazno! Mislim da je tacno da je ovo od strane ministra predizborni trik

Slažem se.

Zato uvek i insistiram da svi treba da budemo na oprezu i da budemo spremni da ako je neophodno i radikalizujemo metode borbe za svoje zahteve i svoja prava sve dok se promene zakona ne usvoje u novom sazivu Skupštine. U ovom trenutku predizborne kampanje, svi će nam obećavati kule i gradove a šta će od toga ispuniti to tek treba videti.

Naravno, hvala odboru Skupštine koji je glasao kako je glasao a i svima koji su nas do sada podržali pa makar i sa zakašnjenjem i samo na rečima, nadamo se da će to nešto značiti i posle izbora.


Gost

#3791

2014-02-19 08:36

Ja mislim da nije tacno i ne slazem se.
Mislim da je ministar promenio misljenje kad su krenuli da mu pristizu podaci o broju studenata.
U predlogu su i bolonjci i njihovih 48espb po n-ti put...
Ovi komentari dekana Ekonomskog i FON-a su totalno besmisleni..kao njihova reakcija da je predlog ministra predizborni trik nije njihova politizacija, sami sebi upadaju u usta.
Plus, "razmeksavanje" uslova studiranja steti njihovoj efikasnosti..a bolonja funkcionise savrseno, o da, pa se zato ne razmeksavaju svake godine sa NEpovecavanjem bodova za upis, smanjenje gradiva, polaganje ispita preko kolokvijuma parcijalno...
Zasto sve mora da ide preko grbace onih koji su najvise propatili, bore se samo da zavrse ono sto su zapoceli i nikome osim sebi samima nisu na teretu.
Da, slazem se da bi nastao haos ukoliko sami fakulteti budu dobili odresene ruke da vrse razvrstavanje ko moze a ko ne moze da dobije jos jednu sansu i neko produzenje. Ali kako rece Kiko, spremni smo i za radikalizaciju, ali taj haos sumnjam da ce zeleti novoformirana Vlada i Narodna skupstina..

Strpljenje i verujmo pokretacima peticije i advokatici!
Zajedno do pobede!

p.s. Verujte, dok ovo pisem nije mi ni malo lako :( , gori mi pod nogama, broj ispita i zivotne okolnosti necu spominjati, ali i pored toga verujem i imam snage da prevazidjem paniku i strah. Samo ucite redovno , izlazite na ispite, ali najvaznije od svega BRINITE LJUDI O SVOM ZDRAVLJU!! Bez toga ni diploma ni pare, nista ne vredi, samo jedan je zivot, nema reprize!

Za pokretace peticije: Samo mala info..dokle se stiglo sa izradom foruma na kojem bi mogli da pomazemo jedni drugima i da raspravljamo sta god treba, da dajemo jedni drugima podrsku, umirujemo one koji se uznemire itd.. ?

Hvala vam na svemu!


Gost

#3792 Re:

2014-02-19 08:58

#3791: -

Da li je neko jutros gledao "Jutarnji program" RTS1?  Kasno sam se ukljucila, govorilo se o nama.


Gost

#3793

2014-02-19 10:57

sta je bilo u jutarnjem
Agro

#3794

2014-02-19 11:37

Predizborno obecanje ili ne nije toliko bitno, bitno je da je ministarstvo to predlozilo. A ja mislim da ministar i nije imao predstavu koliko nas ima i da ustvari i nije znao o kojima se studentima radi jer je cesto pominjao 48bodova i dodatne rokove sto se vezuje za bolonjce.

Sada mu je stigla brojka, culi smo da nas ima pre 18000 ali to i dalje nije potpuna brojka. A to je priznacete tri puta vise od prvobitne procene.

Inace sta se desava s forumom? Trebali bi sto pre da forum oformimo. Ako treba neka pomoc recite.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-19 13:53


aleksija

#3796 Re: Re: Re: Re: ZA SVE POTPISNIKE PETICIJE

2014-02-19 14:44

учитељ

#3797 учитељ

2014-02-19 14:57

Шта су рекли у јутарњем програму РТС-а? Зна неко ?

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2014-02-19 17:33


Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-19 19:48



Gost

#3800

2014-02-19 21:07

Da li je i dalje aktuelna ona ideja za sastanak sa Vučićem?
Pozdrav