NE istraživanju i eksploataciji nikla na teritoriji SO Trstenik


Gost

#26

2013-11-23 09:45

Protivim se kako istrazivanju,tako i eksploataciji nikla,jer sam vrlo dobro obavesten kakve to posledicve moze imati i po prirodu i po zdravlje gradjane tog podrucja

Gost

#27

2013-11-23 10:09

NE - zagadjivanju Srbije!

Gost

#28

2013-11-23 10:35

Nisam iz Trstenika, ali živim blizu Topole koju čeka slična sudbina.
миз

#29 Re:

2013-11-23 10:57

#21: -

Да ли их занима....да пробамо...Ово је мишљење које ме увек једнако запрепасти!Кога да ли интересује или занима? Власт??Ама ко су они да њих занима----ама човече шта НАС занима!Ово је наша држава:МИ хоћемо!МИ тражимо!МИ захтевамо!Не допустиво је да ментално било ко ставља њих изнад.Они треба да нас слушају,а то не раде.Народе,од нас зависи!Не сме бити лењих,јер плаћамо грдну цену---и нас ће до краја дати на "истраживање и експлоатацију".Ама људи освестите се;прошло је време Тита и Голог отока.Ништа нам не могу ако заједно,раме уз раме захтевамо послушност државних чиновника.Послушност народу--или да се макну,јер нама требају родољуби а не трговци туђом муком.


Gost

#30 Re: Subjekt

2013-11-23 11:11

#9: атила - Subjekt

Subjektu,ti to objektivno?  Dosadili ti tvoji" pregaoci" u ministarstvu,pa bi malo sa potpisnicima peticije da se poigraš?


Gost

#31

2013-11-23 13:36

Šta se ovde ima komentarisati, NE tumorima zarad zarade tajkunima. Mrš.

Gost

#32

2013-11-23 14:48

Zdravlje iznad zarade, zivot iznad smrti!

Gost

#33

2013-11-23 17:09

ne, nikako!

Gost

#34

2013-11-23 18:41

Svi slozno bez obzira na politićku, versku i druge pripadnosti.Radi se o opstanku. Više nije bitno ko je sklopio pakt sa đavolom,već je bitno da sačuvamo ovaj Božji raj na zemlji jer trstenički kraj to jeste.

Gost

#35

2013-11-23 21:02

Odlucno sam protiv istrazivanja kao i eksploatacije nikla. Buducnost Srbije vidim u zdravoj hrani.

Gost

#36

2013-11-23 21:14

Treba se boriti protiv ovakvih poduhvata gde se treba iseliti veci broj nekog mesta ili grada zarad necije volje ,iliti navodno za DOBROBIT GRADJANA(obmanjivanja),a ustvari za bogacenje desetine mocnika koji misle da je planeta namenjena samo da oni opstanu.Svi gradjani Srbije treba dobro da razmisle sta znace iskopine Nikla ikolika ce biti steta po stanovnistvo a koliko bogatstvo za pojedince.Gradjani treba dooobrooo da razmisle o prici Nikla i bogacenju drzave.Drzava kao i u zadnjih 25-30 godina pored toliko ruda i gasa se nije obogatila zato sto nema zakona koji se sprovodi vec je samo napisan na parcetu papira ,a isti ti koji su ga pisali su se bogatili na ovakvim stvarima a drzava bila na gubitku!!!Pa sad dobro razmislite ko moze da natera gradjane Trstenika i okoline da se isele iz svojih domova.Ako mislite da treba pojedinci da se bogate a vi da se selite kao izbeglice iz svojih domova onda ste dzabe sve ovo citali.ako imate misljenje kao ja onda potpisite peticiju jer nam nemoze biti bolje ako mi to sami ne zelimo.HVALA.

Gost

#37

2013-11-23 22:33

Ne dozvolimo ugrožavanje životne sredine na našim prostorima.
Aleksandra

#38

2013-11-24 00:28

Drzavni vrh ove zemlje je preterao u svojoj slobodi prilikom donosenja odluka o narodu ove zemlje, a bez saglasnosti naroda... Neko ce staviti pare u dzep, a mi cemo pomreti od raznih bolesti??? NE MOZE!!! Ako ministar dodje da zivi u Trstenik sa decom i unucicima ako ih ima pod uslovima za koje on kaze da su bezbedni, moci cemo i mi da ostanemo...

Gost

#39

2013-11-24 13:29

Čuvajmo prirodu koju nam je bog dao!

Gost

#40

2013-11-24 13:31

ПОДРШКА ИЗ НИША !!!

Gost

#41

2013-11-24 19:31

Za svoj grad i uz svoj grad uvek bez obzira na kilometre koji nas dele i nadam se da će ova peticija uroditi plodom za dobrobit svih čaršijana a mi koji smo daleko potpis je najmanje što možemo dati .

Gost

#42

2013-11-24 20:43

Nadam se da ce nasa Carsija uspeti da se izbori za ocuvanje zivotne sredine i da ce ova peticija doprineti da se zaustavi namera o eksploatisanju nikla i otvaranju rudnika u tako zivopisnim i zdravim predelima Srbije.

Gost

#43

2013-11-25 01:06

Ne slazem se i nikada to necu moci jer deca su nasa buducnost i buducnost odrzive zemlje,ovim potezom sve se gubi i nestaje .
Zelim da nasa Srbija ostane ekoloski cista i neukaljana zemlja,to sto se pokusava ispitivanjem nikla u Opstini Trstenik samo ukazuje na nemarnost i neznanje onih koji su doneli takvu odluku.

Gost

#44

2013-11-25 07:53

Nepojmljiva glupost,kome je uopšte palo na pamet da to radi ovde gde još uvek ima relativno zdrave vode,vazduha,zemljišta..Uzdam se u temperament i zdrav razum ljudi koji žive ovde,da to neće dozvoliti ni po koju cenu...

Gost

#45

2013-11-25 19:50

Pa kad se i Raka zauzeo da lobira za eksploataciju nikla mora da mu kornišoni ne idu dobro pa sad bi da pretenduje za direktora površinskog kopa rude nikla na potezu Ruđinci-Veluće pa umesto da gackamo po mineralnoj vodi najboljoj na svetu mi će mo slati decu na exkurziju po jalovini nikla..

Gost

#46

2013-11-25 19:55

Nadam se da će nešto pokrenuti

Gost

#47

2013-11-28 21:41

les multinationales sont responsable de la destruction de notre planète mais cela ne l'es dérange pas et encore moins d'empoisonner les peuples en les exploitant d'une part avec des salaires de misère et en plus une fois que les peuples on besoin de médicaments ces même multinationales seront encore la pour vous vendre des medicaments
Nence

#48 Re:

2013-11-29 10:41

Bravo!!!!!!

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-11-30 23:53


Skitara

#50

2013-12-01 00:04

Sami smo sebi i usud i kazna. A gde ce to da kopaju i riju? Ovo je necija zemlja, nije nicija.Svoju njivu nedam, ni svoju sumu. Odrecite se oca, i sina, i brata ako treba, ako ih puste da prodju.
Bunare da kopamo, a ne rake!
Podjite ministre, malo do Morave, otidjite u brda. Popijte vodu sa izvora, ne kosta nista ( malo benzina o drzavnom trosku ). Svako ce vam dati parce `leba i mladog kajmaka. Ne dirajte nam jaganjce, vuce! Pobunice se silna Jerina.
Obratite paznju na etno kuce, mozda vam se rodi ideja. Dovedite rumene Svabe i bledunjave Engleze, i crnce iz Kinsase, nemamo nista protiv. Naplatite im od aerodroma dovde, naplatite im svoje umece za zgrtanje novca, a ovaj vazduh sto disu, i ovu vodu sto piju, i ovaj hleba sto jedu OSTAVITE NASOJ DECI!