Za zdravu opštinu Stara Pazova

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Za zdravu opštinu Stara Pazova

Ghost_in_the_shell

#51 SVE !!!

2014-02-09 23:19

A sta kazu nadlezni o svemu ovome ?
Jel se neko obratio gradjanima o ovome i dao neki argument za ? (koliko god to suludo izgledalo)

Gost

#52

2014-02-10 10:48

PROBUDITE SE

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-10 12:24



Gost

#54

2014-02-10 20:56

welcome to NWO
Građanin Stare Pazove
Gost

#55 <3 STARA PAZOVA <3

2014-02-10 21:00

Ne bavim se politikom niti je pratim, jer me to ni ne interesuje. Izlazim na glasanje i vršim svoju građansku dužnost kako na Republičkom tako i na Opštinskom nivou. Politiku sam pomenuo jer oni u odlučuju da li usvojiti ovo izgraditi ono itd. Ne znam šta donosi izgradnju otpada, tako da ne mogu da pljujem po tome zašto nam treba . Ali mogu da kažem šta mi je LOGIČKI ako se NE IZGRADI ova deponija:


1. Sam naziv deponija ( skladite otpada ( u daljem tekstu otpad ) ) ne zvuči mi ni malo korisno. Kome je otpad doneo dobro ( osim sakupljačima kartona i sekundarnih siovina ( ali pogledajte našta njima liče ruke i koža, tužno je  )
2. Izgraditi otpad na plodnoj zemlji ( ako se ne varam iz priče " starih " to je jedna od najplodnijih zemlja na Balkanu ) je po meni LUDOST
3. Izgradnjom takvog otpada nisam siguran ali ne znam koliko u krug po svim " tablicama, zakonima " to se više ne vodi kao " zdrava " zemlja . Šta će onda oni koji imaju tu zemlju ?
4. Ako je već 5 ( pet ) opština ( za koje ja znam ) odbilo da se ne gradi na njihovoj opštini, logično mi je da tu nešto " smrdi " . Da to valja pristala bi i prva opština
5. Pristajanjem na ovu deponiju automatski povlači pristajanje na ko zna koju sledeću deponiju ili šta već , znači zdravi živote ćao
6. Čim je to " smeće " znači ne miriše. Samim tim širenjem tog smrada uništavaju se drugi usevi a i sam život građana St. Pazove i okoline
7. NE DAM STARU PAZOVU i više mi ni jedan razlog NE TREBA !!!!
8. VALJDA SE I MI NEŠTO KAO STANOVNICI OVOG DIVNOG SREMAČKOG MESTA NEŠTO PITAMO ?!

 

N.

BELI ANĐEO

#56

2014-02-10 23:19

Mi već imamo deponiju i ona je VEĆ SADA ekološki problem!
Glupo je što tek sada razmišljamo o tome, no bolje ikad no nikad!
Predsednik nije iz Pazove tako da ga razumem što tako nešto pokušava da nam uvali bez griže savesti!
Na letcima koji su deljeni po Pazovi pisalo je da će se organizovati tribine i manifestacije slične prirode, što je moram reći-SMEŠNO!!! DOK SE VI OKUPLJATE NA TRIBINICAMA NJIMA SE TEMELJI TE FABRIKE NAVELIKO SUŠE!! KAKVE TRIBINE, KAKVI BAKRAČI,MOTKE U RUKE I DA GAMAD OTERAMO!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-11 01:01



Gost

#58

2014-02-11 08:46

....

Gost

#59

2014-02-11 09:15

tako treba

Gost

#60

2014-02-11 11:06

TO ŠTO DOTIČNI ŽELE, NENAMERNO DA NAM ZAGADE OKOLINU
KOJA INAČE NIJE ZA POHVALU,NE ZNAČI DA ĆEMO MI KOJI
ŽIVIMO NA TERITORIJI STARE PAZOVE, ĆUTATI I ODOBRITI
SVE ŠTO NEKOME PADNE NA PAMET. ZATO SAM I HTELA DA
POTPIŠEM PETICIJU,JER ŽELIM ČIST VAZDUH I ZDRAV ŽIVOT. POZDRAV, VALENTINA

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-11 12:16



Gost

#62

2014-02-11 19:41

Netreba nam fabrika ... :P

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-12 02:20


Stasa

#64 trenutna situacija

2014-02-12 10:17

Nemojte zaboraviti da mi vec nemamo zdravu vodu, hranu i vazduh. Stara Pazova vec jeste rizicno mesto za zivot. Nadomak mesta je deponija, klanice u sred mesta, firme i firmice po dvoristima i bastama, oko Grubina smrdi sircentna kiseline i organika vec godinama, atar zasut djubretom....
Nije poenta samo da nam ne instaliraju famoznu fabriku u kojoj se opasni volsebno pretvara u bezopasni otpad vec da se postojeca situacija dovede u red, da se izmeste iz naselja trovaci, da se naplate drakonske kazne svima redom, od onih koji truju do onih koji bace izandjali sporet u kanal ili pikavac na trotoar, da se najzad progovori da nasa voda nije za pice, da se napravi statistika koliko ljudi oboljeva i umire od kojekakvih kanceroza i da se javno progovori o tome da ovde ljudi masovno umiru ne samo zato sto smo bili bombardovani vec zato sto nema nikakve kontrole vode, vazduha i hrane

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-12 13:25



Gost

#66

2014-02-13 05:19

Na plodnoj ravnici?

Gost

#67

2014-02-14 13:24

NE!!!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-14 15:26



Gost

#69

2014-02-15 07:43

Ovakva investicija nije potrebna opstini Stara Pazova,kao ni bilo kojoj drugoj opstini koja prvenstveno zivi od poljoprivrede i od nekolicine industrijalaca.
Ako vec treba da se gradi negde,neka ti bude u okviru nekih napustenih sela,udaljeno od promentih puteva,gde je naseljenost mnogo manja,gde je zemljiste ne zadovoljava poljoprivrednu proizvodnju.
Ovakvo postrojenje nije podobno,ukoliko planiramo da zivimo zdravo.Vec se zna da je Stara Pazova pri vrhu lestvice obolelih od raka (nije utvrdjeno zbog cega),da li nam jos i ovo fali?!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-15 14:23


Ekolog

#71 Protivnik fabrickih deponija

2014-02-19 11:02

Danasnji gost na radiju Stara Pazova u 11:25h se pravda da ce deponija biti na 8 hektara zemljista pored Petrovog salasa.Podrzavam peticiju da se zabrani izgradnja deponije za preradu fabrickog otpada pored poljoprivrednog zemljista i zagadjenje zivotne sredine.Deponiju finansira Evropska komisija sa 35 miliona evra.Tu ce prolaziti minimum 100 slepera dnevno.Nije sve u parama,zastitimo zivotnu sredinu na citavoj teritoriji opstine Stara Pazova.Zabraniti izgradnju fabrike cementa u Novim Banovcima u Zeleznickoj ulici izmedju poljoprivrednog zemljista.Sta cemo ostaviti svojoj deci i njihovim unucima? Nisam clan nijedne stranke i nisu dorasli danasnjoj svetskoj politici.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-19 13:53



Gost

#73

2014-02-20 19:05

mislimo na nasu decu...

Gost

#74

2014-02-20 19:08

sacuvajmo okolinu

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-20 22:42