Vuk Max nije kriv već neodgovorni roditelji!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Vuk Max nije kriv već neodgovorni roditelji!

Iva

#101 Re:

2014-04-28 10:07

#46: vlada -

Bravo, Vlado, za komentar.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-04-28 11:22



Gost

#103

2014-04-28 13:56

Sa svojim detetom sam pre par meseci bila u zoo vrtu i ja sam ga mazila kroz resetke ali detetu nisam dala...videla sam da je pitom skakao je na ogradu i igrao se i naravno da mislim da on nije kriv i da je hteo samo da se igra ali njihova igra je cesto neshvacena i kod pasa jer oni se igraju i u igri grizu i grebu..svako ko ima psa to zna..a roditelji moraju paziti decu svuda pa i u zoo vrtu..

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-04-28 19:09



Gost

#105

2014-04-29 08:00

U zooloskom vrtu postoji dovoljan broj natpisa da su zivotinje opasne, da se ne smeju hraniti niti dirati. Svako ko cini suprotno tome cini na svoju odgovornost, pa bilo to dete ili roditelj, a jasno je da prema zakonu za maloletnu decu su odgovorni roditelji! Zoo vrt nema posebnu sluzbu prihvatilista dece pa da ih on sam seta po Zoo vrtu, pa da neki sluzbenik preuzme odgovornost za dete! Drugo postoji natpis Bebi zoo vrt, i u medijima je dovoljno propagirano na koji nacin se postupa tu sa divljim zivotinjama da su odgajane u domovima ljubitelja i da imaju poseban prioritet, tako da te zivotinje ni nisu divlje i predstavljaju neku vrstu atrakcije. U medijima je prenaglasen uzrast deteta od 2 godine, koje sigurno nije spremno da samo dira zivotinje ni domace, a kamoli divlje, niti da im se priblizava, a zapostavlja se uzrast vuka, koji je mladunac 5 meseci, a i jos na povodcu. Ispada da je mladunac vuka odgovornije cuvan od deteta, a on se proglasava indirektno krivim. Drugo zivotinja ima pravo da joj se neko ne svidja isto kao i covek! A to mora odgovoran roditelj da zna koji dovodi dete u bilo kakav kontakt sa zivotinjama i koje nisu u zoovrtu, a kamoli koje jesu. Jasno je da svaka zivotinja moze u nekom trenutku da se uplasi, pa i najpitomija, npr.domaca zivotinja recimo pile, mali zec, ili sl.moze dete i odraslog da ogrebe, insekt koji ni nije u zooloskom vrtu da ubode i sl.i cija je tu onda odgovornost??!!..jednom recju u Zooloskom vrtu su zivotinje i postoji odredjena edukacija koju covek treba da ima pre dolaska u Zooloski vrt. Sam Zoo vrt poseduje knjige i video zapise koje pojedinac moze da kupi na blagajni da bi se edukovao i spremno dosao u Zoovrt. Drugo postoji svima dostupan internet! Trece nije vuk dosao kod deteta kuci, nego je dete doslo kod vuka. Volonterka je zaduzena da cuva malog vuka, a nije angazovana u smislu baby siterke.Koliko shvatamo iz medija dete je dobro i ima ogrebotinu i hematom, znaci kao je samo palo i ogreblo se, a koliko puta se to dogodi deci!! Nego ovde se zeli akcentovati da se ne brine o zivotinjama, a sto je suprotno realnosti, da se nikada sa vise paznje nije brinulo u Zoo vrtu nego sada!!
Ne treba zaboraviti uzasan, zapusten izgled Zoo vrta pre stupanja na funkciju direktora Vuka Bojovica, i tekstova o manijacima koji su dolazili u Zoovrt da opste sa zivotinjama! Ne treba zaboraviti ni koliko je retkih mladunaca ovaj Zoo vrt doneo na svet kako je diretkor Bojovic! Zatim da je ljubav prema zivotinjama i umetnicki talenat ugradio u ovaj vrt do tancina, i da stalno renovira i unapredjuje i funkcionalno i vizuelno, kako bi sto vise podsecao ne na kaveze, nego na prirodna stanista zivotinja u kojima one zaista zive kada su u prirodi! Ne treba zaboraviti na ideju da Beozoo vrt sprovodi projekat simbolike reci belo od korena reci Beograd, pa je Vuk Bojovic posebno odgajao i prikupljao retke vrste zivotinja u beloj boji. Beo zoo vrt je ozaza za odmor i uzivanje i retko u svetu postoje takvi Zoo vrtovi. A sta mi radimo umesto da se hvalimo necim sto je lepo, stalno pokusavamo da smanjimo volumen Zoovrta zbog kafica, i slicnih projekata koji su svakako manje kulturne vaznosti i da unizavamo sve sto je dobro i sto je neko ucinio i da samo trazimo lose! Smatram da ovde nikako ne treba popustiti, i da je svakom obrazovanom coveku jasno, a primitivnom nije da to sto je platio ulaznicu u Zoovrt, nije kupio i direktora i osoblje i volontere, pa da ima pravo da radi sta hoce i da se ponasa kako hoce! Puna podrska Beozoovrtu da nastavi sa zapocetim i istraje, a jasna odgovornost zakonska je na roditeljima!! Takodje je na medijima da vise propagiraju pozitivno iz Beozoovrta, nego da su pune novine zbog toga sto je mladunac vuk skocio u igri, kao sto bi i pas mladunac razigran isto tako skocio. Smatram da Beozoovrt treba da nastavi uz punu podrsku gradjana sa zapocetim i da se ne obazire na natpise, a detetu su vrlo brzo sanirane povrede ako se tako mogu i nazvati, a ne zaboravimo da mediji nisu prikazili slike tih povreda koje su toliko predstavljane vec se potencira na reci vuk, kao da je azdaja, ili neman, a ko je imao prilike da se susretne sa tim mladuncetom vuka koga zovu Max, jasno je da se radi o pravoj bebi mladuncu, ali naravno pripitomljene divlje zivotinje.
Jelena Kojic, profesor, umetnik, ljubitelj zivotinja i dece.

Gost

#106

2014-04-29 10:10

Najlakse je okriviti ne duznu zivotinju a to sto dete od 2 god seta samo po zoo vrtu to je u redu? Umesto kad su roditelji shvatili da je sve u redu sa detetom izvinuli se devojci koja je drzala vuka i Vuku Bojovicu oni hoce da ih tuze ne znam kako ih nije sramota.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-04-29 12:04



Gost

#108 Re:

2015-01-16 18:56