Захтев за потпуном нормализацијом наставе на свим нивоима образовања у Србији у школској 2021/2022. години
Захтев за потпуном нормализацијом наставе на свим нивоима образовања у Србији у школској 2021/2022. години / Saopštenja / Кратко саопштење / Komentari
|
Milica |
#12021-11-22 23:00Podrzavam u potpunosti da se deci vrati detinjstvo |
|
| |
|
Gost |
#22021-11-23 05:28Poštovani,
kao profesor sa višedecenisjkim iskustvom, smatram da su učenici mnogo oštećeni u pogledu znanja, kao i u primeru kako profesori treba da se ponašaju! Tu su i roditelji koji treba da budu podrška sistemu i koji su velika snaga!! Roditelji ćute i prepuštaju svoju decu na milost sistemu. Profesori, koji su intelektualna snaga zemlje ćute i prepuštaju se stihiji zarad svoje plate. Gde su nam etički kodeksi?
Tek, kada sve porđe, roditelji će se suočiti sa posledicama ovakvog načina rada a profesori možda neće imati institucije u kojim će biti "uhlebljeni". Ekonomija je u totalnoj porpasti. Ne razumem kako nastavni kadar ne shvata da se njohove plate izdvajaju iz buđžeta koji je prazan?! U jednom trenutku više neće biti "uhlebljenja". Taj trenutak će možda značiti buđenje za porsvetne radnike. (možda sam ja glupa, jer od primanja imam samo ono za što radim - možda moje kolege imaju druge izvore prihoda, a školska plata im je samo đžeparac).... |
|
| |
|
Gost |
#32021-11-23 07:34Draga Jasmina,
ponosna sam što si "moja",profesionalci poput tebe vraćaju veru da nije sve propalo,da za našu decu i njihovo obrazovanje ima nade.Nažalost,nova svakodnevna saznanja i dešavanja su poražavajuća...ali ono što bodri je to što kad si roditelj nemaš drugog izbora osim da se boriš za svoje najvrednije na svetu!
Hvala ti na trudu i upornosti,dok god prosveta ima visokoobrazovane ljude poput tebe,biće i šanse da sve bude bolje.Molim te za tvoju istrajnost!
Tvoja Sandra🌷 |
|
| |
|
Ljiljana |
#42022-01-22 06:33Draga Jasmina, izuzetno cenim tvoj rad, svom dušom sam pripadala deci i radu sa njima i znam da si u pravu. Nakon odlaska u penziju nisam prestala da pripadam svom pozivu i nastavljaju ći traganje za izlaskom iz ove tragične situacije naiđoh na knjigu Porodični Bukvar i Bit{ka} ljubavi od Milice Novaković, sada pokojne koja je bila profesor književnost i pedagog, život je posvetila borbi protiv PLIŠANOG VASPITANJA i vraćanju dece na izvorno, tradicionalne vaspitanje. Sramota me što sam to tek sad saznala, ali sam srećna što ima prosvetnih radnika koji to znaju i uključeni su u takav način rada. Od srca preporučujem knjige i put vraćanja izvornom vaspitanju jer jedino tako ćemo prevazići sve ovo zlo koje se nadvilo nad nama i našom decom. Nema štapa i šargarepe, ima ljubavi prema deci i svom radu i samo to daje plodove. Srećno
|
|
| |
|
Gost |
#52022-01-22 08:50Pustite decu da normalno žive,idu u školu,zaljubljuju se i obrazuju se.Sve ostalo je rekla profesorica sa visedecenijskim iskustvom.Srbija je u masovnoj depresiji...Roditelji probudite se!!! |
|
| |
|
Sara |
#62022-01-22 11:31Da li se ova peticija odnosi i na studente?Na vecini fakulteta BU se vec dve godine nastava odrzava uglavnom online.Ne znam na osnovu cega su studenti proglaseni najvecim epidemioloskim rizikom i izolovani dok je sve ostalo "bitno" radilo u punom kapacitetu(kladionice,kafici,klubovi,utakmice..).Svakako velika podrska i za mladju decu |
|
| |
|
Gost |
#72022-01-25 14:22Sve ste u pravu,a pogotovo da su prosvetni radnici zaokupljeni maskama više nego gradivom i učeničkim pistignućima. |
|
| |
Promena se ne događa ako ćutite.
Autor ove peticije se pokrenuo i preduzeo akciju. Hoćete li i vi uraditi isto?
Druge peticije koje bi vas mogle interesovati
Mi omogućavamo besplatne onlajn peticije. Započnite profesionalnu onlajn peticiju koristeći naš servis. Naše peticije su svakodnevno pomenute u medijima stoga je kreiranje peticije odličan put da budete primećeni u javnosti i da pomognete u donošenju odluka.