Za stipendiju prosek 8,5, kao i do sad!


Gost

/ #47

2013-06-13 11:44

Strašno, znate li šta je 9.00 na nekom fakultetu?! A ima ljudi kojima ta stipendija mnogo pomaže i sad treba da ostanu bez nje?! Školovanje nam je čista nula, profesori se uopšte ne trude da rade svoj posao što bolje (čast izuzecima), na vežbama i predavanjima se vrlo malo nauči, sve što naučim, naučim sama, na faxu slabo šta. Studiramo kao po Bolonji, ma daj bre, gde je ovo od Bolonje. Iz tog načina studiranja su usvojili delove koji njima odgovaraju, a ostavili delove iz našeg načina studiranja, opet koji njima odgovaraju i dobili smo najgoru moguću varijantu. Polažeš kolokvijume (koji su tu samo da bi ti se oduzimali bodovi i na kraju na usmenom smanjila ocena) i na kraju OPET sve to moraš polagati i usmeno. A po pravoj Bolonji ono što položiš kolokvijumom, ne polažeš usmeno. I još rokove hoće da nam smanje. I kažu to je u našu korist, mi se opustimo, znamo da imamo dovoljno rokova pa namerno čekamo poslednji. A neće da priznaju da im je lenjo da rade i to malo posla što imaju pa će im super doći rok manje, imaće više odmora. Zgrožena sam time što čitam kako i neki od studenata pišu i treba da bude 9.00 za stipendiju, stvarno dno. Meni lično ta stipendija zaista ne treba, ali imam drugaricu kojoj je mama teško bolesna i nije u mogućnosti da radi, otac joj je umro prošle godine i da bi mogla nastaviti dalje školovanje neophodna joj je ta stipendija, a pošto idemo težak fax i upravo smo na najtežoj godini pitanje je da li će sad uspeti da ima baš 9.00. Treba da se stidi naša država. Pitam se u šta li će se tek pretvoriti školovanje za 10-ak godina pošto ovo ide samo na gore (po učenike, studente). Sramota!