PETICIJA DA DIPLOMIRANI UCITELJI MOGU DA SE ZAPOSLE


Gost

/ #21 Re:

2013-06-27 13:29

#18: -

Ne mozes ni master da zavrsis, a komentarises ko se kompromituje. Nema problema poslacu ti i predmete i ocene pa da uporedimo. A ako mislis da ces da se zaposlis pre mene i da cu da cekam i tebe da zatrudnis ili odes u penziju da bi ja imao slobodno radno mesto malo si se presao. VIdim da imas jako dugacak jezik i kratku pamet a to profesori vole, pa ne moras da pises peticije, procices kao od sale, nisi morao ni ovo da upisujes, zaposlili bi te ne samo u prosveti nego gde hoces. Takve pausalce i demagoge vole gde god se pojave. Mani fakultet. Za tvoju informaciju ja sam posle učiteljskog fakulteta magistrirao na informatici koja je po tebi verovatno iz 18. veka. A da si malo payljivije citao nasao bi i ovo sto sam napisao, pa cu samo zbog tebe broju 18 to i ponoviti. A ti ako smes mene da napadnes s toliko mrznje i podsmeha, bas da vidim da li smes da krenes na one sto ti kroje sudbinu. Evo da vidis kako to mozes da uradis.  Fakultet nema prava da jednostrano menja pravila studiranja, odnosno ugovorena prava i obaveze. Znaci imate prava da tuzite fakultet, a kada to uradi vas 400 koliko vidim da je potpisalo peticiju morace da prodaju i tu zgradicu od fakulteta. Znaci presavijete tabak pa kod advokata. Koleginica Biljana u prethodnom postu je lepo objasnila, kako su nas uslovljavali i bukvalno ucenjivali, da bi na kraju mi potrosili vise para nego sto cemo ikada zaraditi od prosvete. A poslednji biser im je samovoljno menjanje zakonske odluke (pazi oni su iznad drzave i zakona) po kojoj moraju VII/1 da izjednace sa master i da nam automatski izdaju zamenu diplome. Ne, oni donose njihove odluke i nabijaju cenovnike i to samo ako poslodavac trazi. Nemate pojma sta bi im uradio. Oni su mirni jer imaju stalna zaposlenja i sami sebi odredjuju zvanja saradnika, profesora, docenta, neka cuda dok prepisuju seminarske radove od vas studenata i objavljuju ih po bofl casopisima kao svoje i tako skupljaju bodove za svoje "naucne radove". Ovako samo trosite energiju i prepustate inicijativu nesposobnim mediokritetima koji ce samo nastaviti torturu na mladjim generacijama.