PETICIJA DA DIPLOMIRANI UCITELJI MOGU DA SE ZAPOSLE


Gost

#1

2013-06-24 21:26

Nešto što su učitelji mogli raditi sa dvije godine više škole, sad je nekome palo na pamet 5 godina. Stvarno suludo i bez potrebe.

Gost

#2

2013-06-24 21:32

Još jedna prevara u nizu!

Gost

#3

2013-06-24 22:07

Velika sramota za jednu Srbiju i za Ministarstvo Prosvete da napravi ovoliku nepravdu studentima. Zalažu se za bolonju,a evo šta nam je bolonja donela, da ne možemo da radimo sa Osnovnim studijama, a pritom smo imali iste predmete i polagali po istim pravilima kao stare generacije.
Mogu i da se potpišem ako treba

#4 Peticija

2013-06-25 11:09

Prvo. Niste upućeni u ono šta su i kako studirali studenti po starom. Drugo. Sad ću da vam pojasnim: viša škola je trajala 2,5 godine. Treće. Nismo mogli da upišemo fakultet dok nismo položili diferencijalne ispite, što je takođe trajalo pola godine. Četvrto. Tek tada smo upisivali treću godinu. Peto. Vi izračunajte koliko je to ukupno godina studiranja (lako možete proveriti to na fakultetu). Šesto. Nas su slagali da od 1996. (prošlog veka) niko ko nema završen fakultet neće moći da radi kao učitelj i da će oni koji rade morati da ih završe. Sedmo. I dan danas rade učitelji i nastavnici sa višim školama. Osmo. Još se ni moja generacija (1971.) nije zaposlila za stalno (uključujući i mene učitelja i magistra tehničkih nauka), a znam i za neke starije koji još uvek rade na zamenama sveže zatrudnelih koleginica koje su naravno zaposlene sa vezom. Deveto. Ministarstvo planira zakonski da zabrani nova zapošljavanja zbog toga što je višak zaposlenih u školama, a ne smeju po zakonu da im daju otkaze. I konačno Deseto. Menjajte zanimanje dok još možete.

Gost

#5 gost

2013-06-25 11:12

jos malo pa ce da izmisle i da doktoriramo. Pa ko nam garantuje da cemo i sa masterom dobiti posao. stvarno velika sramota.

Gost

#6

2013-06-25 12:04

...

Gost

#7

2013-06-25 13:00

Iako sam pri kraju mastera, podrzavam ovu peticiju jer smatram da nam je ucinjena velika nepravda. Kada smo upisivali fakultet, na indeksu nam je pisalo zvanje - profesor razredne nastave, a zatim na uverenju - diplomirani ucitelj. Fakultet sam upisala 2007. a cula sam da ovaj zakon vazi od 2005. godine. Mi smo tek nakon zavrsetka studiranja bili obavesteni o postojacim obaveznim master studijama. Danasnje generacijke koje upisuju Uciteljski fakultet, upucene su o masteru i svesno su to izabrale, a mi smo primorani da ga upisemo i dajemo toliki novac. Da smo ranije bili obavesteni, verovatno mnogi od nas ovaj fakultet ne bi ni upisivali. Puno uspeha u borbi za pravdu!

Gost

#8

2013-06-25 13:36

"Deco, samo dajte pare"- rekla bih da je to poruka... Strašno!

Gost

#9

2013-06-25 14:11

uključite se

Gost

#10

2013-06-25 18:28

DAJTE BRE DIPLOMU

Gost

#11

2013-06-25 19:19

Izborimo se za nasa prava!

Gost

#12

2013-06-25 19:40

Master ne treba zahtevati onima kojima on nije bio obavezan i spominjan uopste pri upisu fakulteta..

Gost

#13

2013-06-25 19:43

rasulo u drzavi

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-06-25 22:00



Gost

#15

2013-06-26 05:58

Zar se tako kupuje socijalni mir i pomaže nasoj deci da dođu do posla...Sramota. Još uvek u školama, u učionicana i razredima rade stari učitelji sa srednjom školom a sada je za isti posao potreban master. Sve preko grbače jadnih roditelja... SRAMOTA...

Gost

#16

2013-06-26 06:51

Ovo prelazi granice naucne fantastike!!! Da ljudi zavrse fakultet i dobiju zvanje sa kojim ne mogu da se zaposle!
Gost

#17

2013-06-26 17:26

Ni sa tih 5 ne znaju dovoljno, uvek se treba usavrsavati, ceo zivot. Vecina nas sa drugih fakulteta ide na master studije, zasto ne bi i oni?


Gost

#18

2013-06-27 08:40

Vi sa drugih fakulteta se ne mesajte :), a sto se tice magistra, on je ocito ostao u proslom veku, navodi tu neke besmislice i kompromituje se...Ako si toliko pametan, napisi ovde spisak ispita koje si ti imao na studijama, da se ne lazemo, ljudi..U to vreme si polagao neke odbrane i ratne taktike na fakultetu i ovde solis pamet... Ostani u tom proslom veku :)

Gost

#19

2013-06-27 09:51

Ma žešća glupost.. Upisala sam 2005. Oni koji su fakultet završili u roku, dobili su zvanje profesora razredne nastave, a mi koji smo malo odužili se zovemo diplomirani učitelji. I sad nama treba master, njima ne treba?! A ista smo predavanja slušali, iste ispite davali. Nego drp sistem

Gost

#20

2013-06-27 11:34

kod nas nije bitno kad si zavrsio, nego kad si upisao

Gost

#21 Re:

2013-06-27 13:29

#18: -

Ne mozes ni master da zavrsis, a komentarises ko se kompromituje. Nema problema poslacu ti i predmete i ocene pa da uporedimo. A ako mislis da ces da se zaposlis pre mene i da cu da cekam i tebe da zatrudnis ili odes u penziju da bi ja imao slobodno radno mesto malo si se presao. VIdim da imas jako dugacak jezik i kratku pamet a to profesori vole, pa ne moras da pises peticije, procices kao od sale, nisi morao ni ovo da upisujes, zaposlili bi te ne samo u prosveti nego gde hoces. Takve pausalce i demagoge vole gde god se pojave. Mani fakultet. Za tvoju informaciju ja sam posle učiteljskog fakulteta magistrirao na informatici koja je po tebi verovatno iz 18. veka. A da si malo payljivije citao nasao bi i ovo sto sam napisao, pa cu samo zbog tebe broju 18 to i ponoviti. A ti ako smes mene da napadnes s toliko mrznje i podsmeha, bas da vidim da li smes da krenes na one sto ti kroje sudbinu. Evo da vidis kako to mozes da uradis.  Fakultet nema prava da jednostrano menja pravila studiranja, odnosno ugovorena prava i obaveze. Znaci imate prava da tuzite fakultet, a kada to uradi vas 400 koliko vidim da je potpisalo peticiju morace da prodaju i tu zgradicu od fakulteta. Znaci presavijete tabak pa kod advokata. Koleginica Biljana u prethodnom postu je lepo objasnila, kako su nas uslovljavali i bukvalno ucenjivali, da bi na kraju mi potrosili vise para nego sto cemo ikada zaraditi od prosvete. A poslednji biser im je samovoljno menjanje zakonske odluke (pazi oni su iznad drzave i zakona) po kojoj moraju VII/1 da izjednace sa master i da nam automatski izdaju zamenu diplome. Ne, oni donose njihove odluke i nabijaju cenovnike i to samo ako poslodavac trazi. Nemate pojma sta bi im uradio. Oni su mirni jer imaju stalna zaposlenja i sami sebi odredjuju zvanja saradnika, profesora, docenta, neka cuda dok prepisuju seminarske radove od vas studenata i objavljuju ih po bofl casopisima kao svoje i tako skupljaju bodove za svoje "naucne radove". Ovako samo trosite energiju i prepustate inicijativu nesposobnim mediokritetima koji ce samo nastaviti torturu na mladjim generacijama.


Gost

#22

2013-06-28 01:25

magistre, trazi poso u tvojoj struci, a sto se mene tice master je GOTOV. Ja ne iznosim mrznju, samo istinu. sto se tice posla ja vec imam i radni staz :) pozz

Gost

#23 Re:

2013-06-28 08:50

#22: -

A sta znaci magistar je ostao u proslom veku? Izraz ljubavi? Nemas nikakve informacije a donosis zakljucke. To je govor mrznje. I da bi mogao da iznosis istinu, moras da znas sta je istina (ne bi polozio pola ispita koje smo mi imali, pa ni taj koji ti jako smeta). Da ne zamaramo ljude ako hoces mozemo da se razjasnimo privatno, ako ne komentarisi nesto drugo. Recimo u kojoj si stranci? Koliko si cekao na posao? Da li si mozda u nekoj drugoj drzavi? Pricaj malo o toj istini. Mani moju istinu. Umesto da udaris na drzavu, ti udaras na kolege.


Gost

#24

2013-06-28 12:04

dragi magistre, ovde se mi KAO borimo za neka prava, a ti ljudima trujes volju. umesto kao skolovan covek da se pridruzis nama i da zajednicki pokusammo da ako je moguce da ispravimo, ti hoces da kazes da je to nepravedno i da treba da zavrsavamo master. sto se tice ispita, nemoj da mislis da su nasi maciji kasalj.. o informacijama i stanju na fakultetima mi najbolje znamo, a ne ti.... nss ovde 500 smo GLUPI :) i da ne zaboravim, ti ih zamaras, a ja ih PODRZAVAM :)

Gost

#25 Re:

2013-06-28 13:26

#24: -

Konacno da se slozimo. Naravno da podrzavam vasu borbu. Ne trujem niciju volju, nego sam samo hteo da ukazem na to da tako sto cete zasnivati protest na prethodnim generacijama, odnosno na nama sto smo ostali u 20. veku, necete nista uraditi. I mi smo imali par takvih inicijativa i samo su nadrljali oni koji su pokusali da budu vodje i imali najbolje ideje. Zato, ako si pazljivo citao moj komentar, lepo vas 500 tastature u sake pa kod advokata, zastitnika gradjana i ostalih pa lepo podnesite tuzbe protiv fakulteta, jer cak ni drzava nema prava da jednostrano menja ugovor. Pokusaj da mi ne odgovoris nista na ovo, nego da se cujemo kad sve ovo prodje, da ne bi vise zamarao nas 501.