Potpisivanje peticije za obelezavanje biciklistickih staza u Nisu

Saša

/ #13

2013-07-18 21:06

Svaka čast za ovu inicijativu, često sam ukazivao na nedostatak biciklističkih staza u Nišu. I sam sam od onih koji vole da se voze biciklim i koji rado koriste biciklu kao prevozno sredstvo kroz grad.
S obzirom da živim na somborskom bulevaru koji celom trasom od pantelejske crkve do restorana "Leon" ima obeleženu biciklističku stazu, fizički odvojenu od kolovoza, za njeno postojanje dajem veliki + opštini Pantelej. Međutim, neko je već pomenuo u komentarima iznad, kao i na ostalim bulevarima i biciklističkim stazama u gradu i na ovoj stazi na somborskom bulevaru su problem pešaci koji pešače baš na samoj stazi za bicikliste, iako imaju svoju stazu za pešake. Kada im zazvoniš da se sklone sa staze, opeletu po majci i bližoj familiji, takođe, na delu biciklisitičke staze na samom početku bulevara od pantelejske crkve do marketa "AS" postoji jedno 500m dugačak problem parkiranih vozila čiji vlasnici žive u zgradama pored bulevara. Tako da, osim obeležavanja biciklističkih staza, mora da se istovremeno i građani - pešaci stalno upozoravaju i edukuju za šta u suštini služi staza za bicikle.