Potpisivanje peticije za obelezavanje biciklistickih staza u Nisu


Gost

#1

2013-07-05 10:45

Lepa i ekoloska akcija! Samo napred... :)

Gost

#2

2013-07-12 14:36

zelim biciklisticke staze u nisu

Gost

#3

2013-07-15 12:24

одлична ствар, свакодневно возим бицикл и завршава ми много посла по граду, немам проблеме са паркирањем, али исто тако немам ни куда да возим. стаза на бул Немањића је препуна пешака или паркираних аута, неконтролисано се прекида,...ове нове стазе имају или бандеру на сред стазе или отворену шахту. као да су их пројектовали и градили тотални малоумници.

Gost

#4

2013-07-15 12:28

Ja mislim da su takođe veliki problem ljudi koji šetkaju biciklističkom stazom, pogotovu na delu bulevara kod parka. Često mi se dešava da ljudi neće da se maknu kad im zvonim da se sklone, a dešavalo mi se da dobijem opasne "grdnje" jer pešaci smatrju da tu biciklistima nije mesto, iako je biciklistička staza vidno obeležena.
Milan

#5

2013-07-15 13:25

Krajnje je vreme bilo da se nesto ovako pokrene i kod nas.
Ajmo malo da bez straha vozimo bicikle i uzivamo u voznji sa decom.
Ivan

#6

2013-07-15 14:11

Bilo bi jako lepo kad bi se obelezile biciklisticke staze.
Горан

#7 Горан

2013-07-15 16:10

Није решење обележавање бициклистичких стаза за толику гужву и бахате возаче већ уређење Нишавског кеја за те сврхе и друге рекреативне сврхе.То је идеално место ,идеална природа,безбедно чак и за најмлађе бициклисте.Предложена релација би била од тврђаве дуж Нишаве и код ДИСа пркључење на већ уређену и безбедну бициклистичку стазу до Брзог Брода и даље би могло до Нишке бање или кроз Брзи брод до Нишаве и поново наниже до ДИСа.У суштини приобаље Нишаве је идеално место које би град требао да искористи за изградњу рекреативног простора што не би било преседан већ још једна карактеристика града која Нишу недостаје

Gost

#8

2013-07-15 16:42

Odlicna akcija, a nasa poruka svima je predlazite resenja , analizirajte, i na kraju zahtevajte bezuslovnu implementaciju najboljih. Veliki Pozdrav! P.S.ocekujte i nas predlog za biciklisticke staze u
Tvrdjavi

Gost

#9 Re: Горан

2013-07-15 17:11

#7: Горан - Горан

Naravno da je kej glavna arterija buduceg projekta b.staza, a tu su parkovi Cair Tvrdjava, Bubanj sa svojim potencijalima, koridor uz zeleznicku prugu, i naci ce se vec jos koja obelezena ulica da umrezi ove povrsine, nadam se. Samo aktivno sa predlozima pozdrav.


Gost

#10

2013-07-15 17:16

Za biciklističke staze u nišu jer sam i sam biciklista!!

Gost

#11

2013-07-15 17:46

Ovo nije samo pitanje zdravlja. Ovo je pitanje slobode kretanja za sve Nišlije koji bi da jašu bicikl kroz grad a praktično su prinuđeni da za kretanje koriste neudobnu i nebezbednu infrastrukturu krojenu po meri automobila.

Gost

#12

2013-07-18 06:35

Ja sam za obelezavanje biciklistickih staza u Nisu, jedino me brine da te staze ne postanu omiljeno mesto za parkiranje automobila nesavesnim vozacima...
Saša

#13

2013-07-18 21:06

Svaka čast za ovu inicijativu, često sam ukazivao na nedostatak biciklističkih staza u Nišu. I sam sam od onih koji vole da se voze biciklim i koji rado koriste biciklu kao prevozno sredstvo kroz grad.
S obzirom da živim na somborskom bulevaru koji celom trasom od pantelejske crkve do restorana "Leon" ima obeleženu biciklističku stazu, fizički odvojenu od kolovoza, za njeno postojanje dajem veliki + opštini Pantelej. Međutim, neko je već pomenuo u komentarima iznad, kao i na ostalim bulevarima i biciklističkim stazama u gradu i na ovoj stazi na somborskom bulevaru su problem pešaci koji pešače baš na samoj stazi za bicikliste, iako imaju svoju stazu za pešake. Kada im zazvoniš da se sklone sa staze, opeletu po majci i bližoj familiji, takođe, na delu biciklisitičke staze na samom početku bulevara od pantelejske crkve do marketa "AS" postoji jedno 500m dugačak problem parkiranih vozila čiji vlasnici žive u zgradama pored bulevara. Tako da, osim obeležavanja biciklističkih staza, mora da se istovremeno i građani - pešaci stalno upozoravaju i edukuju za šta u suštini služi staza za bicikle.
асдф

#14 Re: Горан

2013-08-08 20:54

#7: Горан - Горан

Бицикла је превозно средство којим се и послови завршавају по граду. Једино ти овде само о рекреацији причаш.


Gost

#15

2013-09-13 14:37

Odlicna inicijativa, iskreno se nadam da ce zaziveti i da je Nis dosao do jednog viseg nivoa uredjenosti i svesti. Samo napred!

Gost

#16

2013-09-13 18:53

Ako zelimo napred trebamo da ucinimo niz sitnih koraka koji ce nam omoguciti da mozemo napred.Ovo je jedan od takvih koraka

Gost

#17

2013-10-26 12:09

Potrebno je staviti i stubiće tako da motorna vozila ne budu mogla da se parkiraju ili voze biciklistčkim stazama. Što je trenutno čest slučaj.

Gost

#18

2013-11-01 21:39

Ne mogu da zaobilazim babe u nedogled.
Ili postavite to ili uklonite babe sa ulice =)
Pukla mi sajla na kočnici jer je baba htela da mi preštaka put, iznenada. Babac penziju primio, a ja još nemam prednju kočnicu!