Uvođenje kaznenih mera roditeljima

N G
Autor peticije

/ #80 Protokoli

2013-10-20 16:50

Protokoli koji bi trebalo da se zvanično primenjuju, iz iskustva znam da se ne primenjuju baš najbolje..ne zato što to u školi ne rade, već neko negde tamo, do neke istance dok se rasporedi ta papirologija i sve to što ide uz to, raznorazne peripetije- stane ili se razvuče..Možda u nekim slučajevima to zaista funkcioniše i ako je neko uporan, pri tome mislim na vas roditelje čija su deca ugrožena, ne odustane od namere da svoje dete zaštiti...Ono što sam ja zamislila ovom peticijom je najpre skretanje pažnje na sve veće nasilje maloletnika koje prolazi nekažnjeno ili se sprečava isuviše sporo..Nešto ne štima..Nešto treba drugačije. tj. poći od uzroka, od same srži problema, a to nisu deca. Deca nisu zlobna sama po sebi, ne govorim o urodjenim psihičkim poremećajima..Kada deca postanu nasilna i pri tom se NE kažnjavaju, tj. NE preduzima se ništa da se to promeni, naravno da ona misle da je njihovo ponašanje normalno, a pri tom postaju sve moćniji...Roditelji..Slučaj sa kučićima u Resniku, gde je majka stala iza svog nasilnog deteta, umesto da mu pokaže da to nije u redu, pokazala je da šta god da on uradi imaće zaštitu...Dakle, da ne širim..Roditelji- vi ste odgovorni za svoju decu, vi ih vaspitavate i vi im svojim primerom pokazujete šta to znači biti čovek. Ukoliko roditelj svojim vaspitanjem tj. nevaspitanjem ugrožava pravo na slobodu kretanja/izražavanja drugog- kao lice odgovorno za svoje dete, treba da snosi i odgovornost u društvu. Ako su prava dece u pitanju, onda deca treba da se zaštite, a time i odrasli jer takva/nasilna deca rastu...

p.s. Zamolila bih vas da podelite informacije javno(ovde ste prikazani kao "gost" pa se vaše ime ne vidi)-kuda ste išli, kome ste se obratili i tako pomogli svom detetu koje je bilo ugroženo...ili prosledite poruku meni, a ja ću objaviti javno.