Uvođenje kaznenih mera roditeljima

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Uvođenje kaznenih mera roditeljima


Gost

#76

2013-09-11 08:12

Ja mislim da treba pooštriti kaznene mere protiv maloletnika, a ne protiv roditelja. Iako ima roditelja koji jesu odgovorni za ponašanje svoje dece u određenoj meri, kako zbog manjka pažnje koju su im posvećivali, tako i zbog nedostatka discipline, decu ne vaspitavaju samo oni, nego i okolina, a vidite u kakvom svetu živimo. Mislite da ako su deca nasilna sa 15-16 godina roditelji mogu nešto da učine? Taj voz je već prošao kada dođe do toga da ta deca nekoga zaista i isprebijaju, i najverovatnije je da se i sami roditelji plaše svoje dece, jer kako ta deca ne poštuju autoritet u školi, tako ne poštuju ni roditelje.

Gost

#77

2013-09-11 09:26

moje dete trpi verbalno nasilje u skoli i strah me da necemo uspeti da se izborimo sa tim problemom,znate vec reakcije i komentare okoline...neki cute,neki se prave da je sve u redu a nismo ni svesni koliko ima problema koje niko ne resava...

Gost

#78

2013-10-10 10:13

strasno je sta se desava danas......ja konkretno imam problem sa vaspitacicom koja nema nameru da se na temu nasilja medju decom uopste bavi......nju to ne zanima......obratila sam se za pomoc......trazila sam da obavi razgovor sa roditeljima nasilnog deteta,dobila sam odgovor ja vam ne mogu pomoci.......otisla sam kod inspektora prosvete u rumi i naisla na veliko razumevanje......inspektoru svaka cast.....zena je uradila svoj posao do kraja.......mi smo dodeljeni drugom vaspitacu.....ja sam sve ucinila za svoje dete i trenutno je zastitila,a drugoj deci iz grupe neka je dragi bog u pomoci.......ko vaspitacima daje za pravo da ne sprovode zakon......zainteresovani koji se nadju u mojoj prici mogu da potraze prava na stranicama KAKO SPRECITI NASILJE U SKOLI,VRTICU-SAVET RODITELJA a postoji i POSEBNI PROTOKOL ZA ZASTITU DECE I UCENIKA OD NASILJA,ZLOSTAVLJANJA I ZANEMARIVANJA U OBRAZOVNO VASPITNIM USTANOVAMA......Posebni protokol je zakon koji je usvojen u Skupstini SRBIJE februara 2004 i vazi do 2015......sigurna sam da mnogi roditeljiza ovo nisu culi........PA NAZALOST NITI JE CULA NITI PROCITALA NASA SAD VEC BIVSA VASPITACICA,A OBAVEZNA JE KAO PROSVETNI RADNIK DA POSTUJE OVAJ ZAKON.........Roditelji ne prepustajte vase dete slucaju zanemarivanja zlostavljanja i nasilja.................imate pravo glasa jer ako se vi ne zalozite za vase dete niko nece.......ima puno neodgovornih vaspitaca nastavnika,direktora......svaka cast izuzecima.....ali su u velikoj manjini......

Gost

#79 Re: javite mi se ja cu vam reci gde da idete i kome da se obratite ja sam svom detetu pomogla.......

2013-10-10 10:15

N G
Autor peticije

#80 Protokoli

2013-10-20 16:50

Protokoli koji bi trebalo da se zvanično primenjuju, iz iskustva znam da se ne primenjuju baš najbolje..ne zato što to u školi ne rade, već neko negde tamo, do neke istance dok se rasporedi ta papirologija i sve to što ide uz to, raznorazne peripetije- stane ili se razvuče..Možda u nekim slučajevima to zaista funkcioniše i ako je neko uporan, pri tome mislim na vas roditelje čija su deca ugrožena, ne odustane od namere da svoje dete zaštiti...Ono što sam ja zamislila ovom peticijom je najpre skretanje pažnje na sve veće nasilje maloletnika koje prolazi nekažnjeno ili se sprečava isuviše sporo..Nešto ne štima..Nešto treba drugačije. tj. poći od uzroka, od same srži problema, a to nisu deca. Deca nisu zlobna sama po sebi, ne govorim o urodjenim psihičkim poremećajima..Kada deca postanu nasilna i pri tom se NE kažnjavaju, tj. NE preduzima se ništa da se to promeni, naravno da ona misle da je njihovo ponašanje normalno, a pri tom postaju sve moćniji...Roditelji..Slučaj sa kučićima u Resniku, gde je majka stala iza svog nasilnog deteta, umesto da mu pokaže da to nije u redu, pokazala je da šta god da on uradi imaće zaštitu...Dakle, da ne širim..Roditelji- vi ste odgovorni za svoju decu, vi ih vaspitavate i vi im svojim primerom pokazujete šta to znači biti čovek. Ukoliko roditelj svojim vaspitanjem tj. nevaspitanjem ugrožava pravo na slobodu kretanja/izražavanja drugog- kao lice odgovorno za svoje dete, treba da snosi i odgovornost u društvu. Ako su prava dece u pitanju, onda deca treba da se zaštite, a time i odrasli jer takva/nasilna deca rastu...

p.s. Zamolila bih vas da podelite informacije javno(ovde ste prikazani kao "gost" pa se vaše ime ne vidi)-kuda ste išli, kome ste se obratili i tako pomogli svom detetu koje je bilo ugroženo...ili prosledite poruku meni, a ja ću objaviti javno.
N G
Autor peticije

#81 Re: Re: javite mi se ja cu vam reci gde da idete i kome da se obratite ja sam svom detetu pomogla...

2013-10-20 16:51

#79: - Re: javite mi se ja cu vam reci gde da idete i kome da se obratite ja sam svom detetu pomogla.......

p.s. Zamolila bih vas da podelite informacije javno(ovde ste prikazani kao "gost" pa se vaše ime ne vidi)-kuda ste išli, kome ste se obratili i tako pomogli svom detetu koje je bilo ugroženo...ili prosledite poruku meni, a ja ću objaviti javno.


Gost

#82

2013-12-18 13:38

"Nastavna lica, radi opšte bezbednosti, treba da dobiju status službenog lica."

Mislim da bi kazna imala vaspitno-popravnu ulogu najmanja kazna trebala biti najmanje 10.000 dinara!

"Uvođenje kazneno-novčanih mera roditeljima nasilne dece (od minimum 1.500 din.-u zavisnosti od stepena nasilja)."

Gost

#83

2013-12-18 21:36

Krajnje je vreme da se nesto uradi po ovom pitanju, ali se bojim ako se i donesu zakoni u vezi nasilja u skolama da ne bude samo mrtvo slovo na papiru kao sto je uglavnom slucaj sa svim u drzavi Srbiji.

Gost

#84

2013-12-18 22:02

Reklama da, ali korist sponzorima od reklamiranja peticije obezvredjuje samu peticiju.

Gost

#85

2013-12-18 22:47

Konacno!!!!
N G
Autor peticije

#86 Re:

2013-12-18 22:54

#84: -

Ako mislite na ove iznad reklame, to su ubacene reklame sajta-ne peticije. Sklanjam ih kad ih vidim.


Gost

#87

2013-12-18 23:18

Ukoliko pratimo poslednje dogadjaje u vezi sa nasiljem u skolama svaki komentar je suvisan. Prava ucenika zloupotrebljavaju kako djaci tako i roditelji,zato je potrebno uraditi sve kako bi se to zaustavilo sto pre. Uvodjenje kaznenih mera u vidu novcanih kazni je odlican predlog,ali bi u tom slucaju novcani iznosi trebali biti minimum 3000 dinara pa navise. Sto jace bude zabolelo pre ce da se dovedu stvari u red.

Gost

#88

2013-12-19 06:54

Roditelji agresivne dece su i sami agresivni i uvek brane svoju decu. Na zalost, za nadlezne su roditelji uvek u pravu.

Gost

#89

2013-12-19 07:59

Slazem se apsolutno sto se tice kaznjavanja roditelja maloletnika, jer sve krece iz kuce... Kazne treba da budu i vece od 1500 dinara. Jedino se ne slazem sa tim da prosvetni radnici treba da dobiju status sluzbenog lica. Pa nisu ni oni sjajni, a tek tada ce se osiliti!!!!

Gost

#90

2013-12-19 08:50

Opsti je utisak da nam se stalno baca prasina u oci i da se skrece sa pravih tema i pravih krivaca. Skola nije izolovano mesto, vec je deo drustva i reflektuje ono sto se dogadja u drzavi. Prosvetni radnici nemaju nacin da se izbore sa svakodnevnim nasiljem, jer su nam vezane ruke. Roditelji odbijaju da prihvate da su im deca nasilna i vaspitno zapustena i svidja im se ideja da glavni krivac za to bude skola. Ministarstvo nas udavi sa pricom o nasilju, timovima i ostalim glupostima. Kod mene u odeljenju nema nasilja, jer ja to ne dozvoljavam. Mora da se zna ko je nastavnik, a ko ucenik.

Gost

#91

2013-12-19 10:04

Slažem se sa svima Vama da treba uvesti reda u školama. Što važi za djake
da važi i za profesore,nastavnike... U OŠ SVETI SAVA u Mladenovcu imamo slučaj
davljenja učenika od strane nastavnika.
Epilog još nije poznat.

Gost

#92

2013-12-19 10:11

definitivno treba nesto preduzeti!

Gost

#93

2013-12-19 10:22

Konacno da se krene od necega,svuda je ludnica u skolama,pa cak i u domovima skola.

Gost

#94

2013-12-19 16:39

Slažem se sa idejom koja je po svojoj suštini dobra i na žalost potrebna.
Sa druge strane ne dopada mi se ideja da nastavnici dobiju status službenog lica. U kom smislu službenog lica i šta konkretno podrazumevate ili očekujete da će se time dobiti, odnosno koja bi svrha toga bila?

Gost

#95

2013-12-19 23:41

Valjda cemo i to docekati!Trebalo bi preduzeti nesto i u vezi benificiranog staza, kao i ukidanje opisnog ocenjivanja u 1.razr.Toliko nametnute administracije, a jos 1.razr!Izbaciti izborne predmete koji su nepotrebni, smanjiti bar prvacima br.casova.

Gost

#96

2013-12-20 07:23

Podrzavam ovo u potpunosti

Gost

#97 Re:

2013-12-20 08:39

#90: -

Postovana,

Ja sam komentarisala na broju 89. Nemojte me pogresno shvatiti. Ja jesam za to da predavaci treba da imaju autoritet nad decom i jesam za strogo vaspitenje dece, ali cinjenica je da ima dosta profesora koji zaboravljaju na sitnicu da rade sa decom i zanemaruju ih kao osobe. Autoritet se mora zasluziti a ne nametnuti jer se to onda naziva drugacije...To deca osecaju i tu nastaju veliki problemi. Kao i svi drugi i prosvetari ne zele da pljuju po svojim kolegama i brane ih zbog opsteg utiska i ne kazem da je vecina losa ali se u svakoj skoli jako dobro zna ko je "los" profesor ali se zmuri i cuti. Nasa deca su po cele dane u rukama svih ljudi zaposlenih u skolama i veoma mi je bidno da oni budu pod lupom takodje.

Ali za bezobrazluk i nevaspitanost dece su krivi samo RODITELJI, a nikako skola.

Pozdrav.


Gost

#98

2013-12-21 14:56

Dao sam potpis za ovu peticiju ali se u principu neslažem sa kažnjevanjem roditelja jer ni ja kao roditelj nisam u mogućnosti da ,eventualno,primenim represivne mere prema svom detetu u slučaju da se tako ponaša a sve zbog zakona o zaštiti dečijih prava koji nam se polako obija o glavu kao što se obija i drugim zemljama kao na primer Švedskoj koja je davno pre nas uvela takav zakon pa sada deca sve češće nasrću na prosvetne radnike!

Gost

#100

2013-12-21 15:14

Krajnje je vreme da se nesto po tom pitanju uradi na nivou drzave, jer stvari pocinju da izmicu kontroli a niko zaista ne preuzima odgovornost. Kao nastavnik, zelim da skola ponovo postane institucija od ugleda, i vaspitno obrazovna ustanova u pravom smislu te reci, a ne ordinacija za necije frustracije i komplekse. Za to postoje druge ustanove...