Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu

Lara Croft

/ #179 Re:

2013-12-05 16:21

#178: Tamika -

Ovakva situacija je bila u Hrvatskoj kada su masu studenata bacili u paniku zbog cega se naravno velika vecina studenata prebacila na Bolonju. Fakulteti su na ovaj nacin postigli zeljeno a to je da velikom broju studenata koji su po starom programu dodaju desetak novih ispita i to im naravno dobro i naplate. Medjutim, mene interesuje kako ja ako su mi  npr. ostala dva ili tri najteza ispita na poslednjoj godini mogu biti sigurna da cu iste poloziti i uz to napisati i odbraniti diplomski do oktobra. Znamo svi da se kod nekih profesora ispiti polazu i po pola godine do godinu dana. Na tu kartu fakulteti i igraju. Osim toga mnogi fakulteti u Hr su, recimo maja, prebacili te iste studente koji su se prijavili na Bolonju a onima koji su iskulirali i sacekali oktobar njima su odobrili dalje studiranje po starom. Tamo je veci show program nego kod nas i zbog toga imaju velikih problema. Evo jos nesto interesantno: jedan student iz Hrvatske tuzio je svoj fakultet zbog toga sto ga je prebacio na Bolonju i DOBIO JE NA SUDU. Fakultet je morao da mu plati odstetu.

http://www.24sata.rs/vesti/svet/vest/stari-student-tuzio-pravni-fakultet-zbog-prebacivanja-na-bolonju-i-pobedio-na-sudu/115826.phtml

Moramo da se dogovorimo i budemo istrajni u nameri da nam se produzi studiranje jer ako veliki broj studenata pocne da prelazi na njihovu famoznu Bolonju ode mast u propast. Ljudi uzece nam pare a za to cemo dobiti samo godinu ili dve studiranja vise u najbolju ruku. Budimo jedinstveni, samo tako cemo uspeti!