Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu


Gost

/ #202 Ni prava ni pravde

2013-12-06 12:35

"Nesto je trulo" VEOMA u drzavi,posebno sto se tice univerziteta:secam se pre par godina da su studenti koji su studirali po starom programu,a tada obnavljali II godinu bili primorani da potpisu da se ispisuju/gube status studenta odredjenog datuma(to nije 2014,bio je u pitanju raniji datum,onaj prvobitni).To se dogadjalo u "studentskoj sluzbi"-koja izgleda svemu sluzi osim studentima!Licno sam cula!Iako me to nije direktno doticalo,uznemirilo me je jer je ukazivalo da ce sukcesivno primoravati i studente na"visim godinama studiranja" na to.Ne znam koliko je njih to potpisalo,ali po ovome sto pise g-dja Majka Tereza izgleda da to nije smelo da se desi!
Ne znam kako bi fakulteti reagovali na prelazak "na Bolonju" ukoliko bi bili uslovljeni da nam vrate svaki dinar koji smo im uplatili(jer evidentno nismo uspeli/stigli da zavrsimo;ne bismo uplacivali da smo znali da ce nas primoravati da prelazimo na drugi studijski program),znaci novac za uplatu obnove godine,ispita,apsolventskog staza itd.SVE da nam vrate!Mi smo se upisivali i pristajali na studiranje po jednom studijskom programu a ne na nesto sto ce oni "u hodu" menjati,prilagodjavati svojim alavim,nezajazljivim apetitima prema tudjem novcu!
A neko ranije je nesto pomenuo Bolonjce,ove koje ja poznajem:ili su sve genijalci ili ta Bolonja se ne sprovodi kako treba-imaju jako visoke proseke,~svi ociste godinu u junu i pri tom su daleko od"bubalica"i "knjiskih moljaca"?!