Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu

Solunci svih fakulteta

/ #698 Pridičica

2013-12-30 09:19


Da ponovim po milioniti put, ovo je peticija starih studenata SVIH FAKULTETA i SVIH UNIVERZITETA u RS. Dakle, produženje važi za sve njih (nas) i niko ni na koji način neće biti zaboravljen. Što dobiju studenti u Beogradu, dobiće i studenti u Nišu, Novom Sadu, Kosovskoj Mitrovici, Kragujevcu, Čačku, Vranju, Subotici... Toliko puta smo skrenuli pažnju na zajednički interes i zajednički cilj, bez onoga: meni je ostalo samo ovoliko, ja studiram samo ovoliko, ja sam sa ovoga, a nisam sa onoga, meni je bilo teže zbog ovoga... Rečeno je ko je kontaktiran, dogovoreno je kod koga će se ići, s kim će se tek uspostaviti kontakt, sve je utanačeno, čak i vreme kad če se pristupiti izvršenju dogovorenog. I sve to lepo piše, ali treba se pomučiti, pa pročitati saopštenje ili, ne daj Bože, obrnuti koju stranicu u komentarima.

Kolege, razumem da ste svi ko na iglama, da želite znati sve što pre, da ste nestrpljivi, da vam mač visi nad glavom, ali menjanje zakona nije nešto što se dešava preko noći, a ni mi nismo mašine da pojedinačno odgovaramo 24/7 na desetine istih pitanja, pogotovo ne ako je na ta pitanja već odgovoreno. Svi smo u istom loncu. Zato imajte strpljenja i malo vere u gđu Terezu i nas, pa ćemo pomeriti i ovo brdo koje se tako kobno nadnelo nad nama. Do pobede!