Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu


Gost

#676

2013-12-28 20:22

Prvo da se zahvalim organizatoru na svemu, inicijativi, odrzanim sastancima, brzom izvestavanju sa istih. Drugo, postovane koleleginice i kolege, predstoje nam praznici, a posle toga ispitni rok, hajde posto cemo verovatno svi mi biti u kontaktu imamo idealnu priliku da informaciju o ovoj peticiji prosirimo dalje, postoji i ta mogucnost da neko i nije cuo za sve ovo, a da bi nam se pridruzio, eto toliko od mene !
Jedan od pokretača

#677 Bravo!

2013-12-28 20:49

#676: -

Upravo to, moramo svi da se uključimo i pomognemo koliko možemo, jer samo tako ćemo do cilja stići kao pobednici!


Gost

#678 Re: OBAVEŠTENJE O DANAŠNJEM SASTANKU!

2013-12-29 00:16

pravnik

#679

2013-12-29 02:13

S velikom radoscu sam citao ovo novo obavestenje, dobro je da stvari idu uzlaznom linijom, nadam se da cemo se izboriti za sve! pozdrav!

Gost

#680 Re: OBAVEŠTENJE O DANAŠNJEM SASTANKU!

2013-12-29 09:53

#675: Jedan od pokretača - OBAVEŠTENJE O DANAŠNJEM SASTANKU!

Bravo! Mi smo tu!Citamo komentare, obavestenja.. I imate svu podrsku od nas potpisnika peticije! Svi se nadamo dobrom ishodu! Mi to mozemo, mi to hocemo, mi to moramo!!! Bravo, i hvala u ime svih nas, hvala pokretacima peticije, majci Terezi, hvala svima koji nas podrzavaju, jedno OGROMNO HVALA SVIMA!!!! SVI ZAJEDNO DO NASEG CILJA!!!! Ovo obavestenje nam je ulilo nadu i dalo jos vise snage i zelje da uspemo!!! Ulepsali ste nam dan, bravo!!!

kiki

#681 Re: jedan od solunaca

2013-12-29 15:38


Gost

#682 MALO OPTIMIZMA

2013-12-29 18:07

Neko je ovo postovao na Pravnom FORUMU - JURIS

Драги форумаши, ево одговара на питања која муче већину од нас (продужење рока за завршетак студија за вечите студенте, укидање теста из МПП-а, пружање помоћи вечитим студентима око савладавања градива и ослобођење од полагања Компанијског права уз Трговинско, с обзиром да оно за нас, уписане по Статуту из 1993. год. представља опциони предмет)! Такође сам нашла за сходно да изложим и проблем недоласка појединих професора у време консултација.

Декан нашег факултета је био вољан да одговори на њих, али на нама је да се изборимо за наша права! Следе одговори дати у 2 мејла.

"Postovani kolega,
juce smo razgovarali sa min. prosvete i ukazali mu na problem "vecitih". Dobili smo uveravanja da postoji spremnost da se rok prolongira, ali da je potrebno da Ministarstvo sagleda barem okvirno koliki je to broj studenata. Cak je sugerisano da bi trebalo da organizovano nastupite preko Stud. parlamenta, i to na vreme, da trazite da se donese odgovarajuca izmena i dopuna Zakona. To je jedini pravi put. Setite se da je bas takav put doveo do smanjivanja potrebnog broja bodova sa 50 na 48.

Olaksavanje ne znaci i privilegiju u odnosu na druge studente (npr. da budete izuzeti od jednog predmeta, da budete izuzeti od pismenog dela ispita, itd.). U suprotnom, to bi znacilo nagradu za one koji nisu bili dovoljno efikasni.
Inace, svim nastavnicima je nalozeno da u vreme konsultacija posebnu paznju i vreme posvete "vecitim" i da im ukazu na to sta je najvaznije da se uci. Jaksicevom udzbeniku broj strana nije merilo, jer samo pogledajte koliko su ogromne margine i razmaci izmedju podnaslova. Uostalom, mnogi spremaju po prirucniku prof. Kece. Sto se tice testa na MPP, dobijamo stalnu statistiku koja pokazuje sasvim pristojnu prolaznost na pismenom delu. Ipak, Studentski parlament ce se ipak tim procentima pozabaviti posle praznika.

Ukratko, pravi put je da malo vise ucite, ali da istovremeno pokrenete akciju preko Stud. parlamenta prema Ministarstvu da se rok pomeri, za sta postoje realni izgledi.
S.A."

"Sto se tice urednog prisustva konsultacijama, od Nove godine uvodimo mere finansijskog kaznjavanja onih koji svoju obavezu ne ispunjavaju, osim kada na vreme obaveste Upravu i studente da ce opravdano izostati u nekom terminu.
Sto se tice "prava" na polaganje u vezi sa Kompanijskim, mislim da ste ga izgubili prelaskom na novi statut, ali vas molim da to proverite sa sekretarom Fakulteta.
Za pismene ispite smo vec sacinili predlog Pravilnika o pismenim ispitima, koji treba da bude usvojen na prvoj sledecoj sednici NNVeca, koji ce otkloniti dosta dosadasnjih problema. Istovremeno, Stud. parlament (kome vise treba da se obracate) se sprema za razgovor sa prof. Pavicem, jer su njegove statistike prolaznosti savim prihvatljive, pa treba utvrditi u cemu je onda stvar.
Do sredine januara necu biti u Bgd., tako da dotle necu moci da budem u mail komunikaciji.
Srecni praznici,
S.A."

Надам се да ћете овим путем пронаћи неке одговоре који су Вам били потребни. Мада, кључ решења јесте солидарност међу нама, које на Правном факултету има све мање и мање. Сетите се само приче о 5.000 рсд које смо дали за обнову апсолвентског стажа. Толико се писало и договарало на Форуму у вези протествовања, да би се на крају појавило 10-ак студената.
Тако се ништа не може решити!!! Надам се да ћемо после Нове године променити много тога!

СРЕЋНИ ПРАЗНИЦИ И СВАКО ДОБРО!!!


Iz ovoga se moze zakljuciti da i ministar ocekuje nas zahtev,
i da postoji realna sansa da on bude usvojen.

Znaci najbitnije je na vreme podneti lepo sroceni i obrazlozeni zahtev na pravu adresu.

HVALA PUNO POKRETACIMA PETICIJE I GOSPODJI TEREZI
NA NESEBICNOM TRUDU I ZALAGANJU

Gost

#684 Re: Re: MALO OPTIMIZMA

2013-12-29 18:51

#683: - Re: MALO OPTIMIZMA

da li nam oni mogu pomoci?

Jedan od pokretača

#685 Re: MALO OPTIMIZMA

2013-12-29 21:28

#682: - MALO OPTIMIZMA

Poštovane kolege, ovo jeste ohrabrujuća vest. Još jednom vam saopštavam da je gospođa Tereza upravo na sastanku održanom juče i rekla, pravovremeno reagovanje i to odmah posle praznika. Tereza nam je objasnila put kojim će se ići, korak po korak u kratkom vremenskom periodu. Moramo se više svi angažovati oko prikupljanja potpisa, vidite da čsk i u Vašem dopisu stoji da Ministarsvo interesuje broj starih studenata. Ne očekujemo da se svaki stari student potpiše, ali do broja od 5.000 možemo doći uz više angažovanja.

 


Gost

#686

2013-12-29 21:51

Hajdemo, kao sto je napisao jedan od pokretaca moramo se svi mi malo vise angazovati oko prikupljanja potpisa za ovu nasu peticiju, neka svako razmisli sta moze pojedinacno da uradi, a ako neko ima nekakvu konstruktivnu ideju, a da vec nije ranije pomenuta neka podeli sa nama, hvala svima !
Kosovo ( Srbija)

#687

2013-12-29 22:14

Budimo kolegijalni, mi se borimo za produzetak od dve godine,a ne za 6 meseca. Hajde da sakupimo sto vise potpisa,a ne samo da pisemo komentare. Poz sa Kosova.
ANA

#688

2013-12-29 22:52

Posto je dekan Pravnog fakulteta rekao da postoji spremnost da se rok prolongira, ali da je potrebno da Ministarstvo sagleda barem okvirno koliki je to broj studenata, imam jedno pitanje za MAJKU TEREZU ili za nekog od vas, ko je upuceniji. Da li postoji mogucnost da svaki od fakulteta izda neko uverenje(potvrdu) o broju starih studenata i ako je to moguce da li bi nam bilo od koristi?
gevara

#689

2013-12-29 23:07

za ANA #688,to neko eventualno uverenje,ako uspe akcije i usvoje nas zahtev o produzetku studija ne vidim cemu bi sluzilo,mozda ti imas ideju oko toga.poz.
ANA

#690 Re:

2013-12-29 23:16

#689: gevara -

To  eventualno uverenje islo bi u nasu korist, ni posto na nasu stetu( to je moje misljenje, mozda gresim, zato sam postavila pitanje). Tada bi se znao tacan br.koliko nas je. Sve to uz nase potise ( ne verujem da ce svako potpisati peticiju, ne zato sto ne zeli vec mozda nije obavesten o istoj ili iz raznih drugih okolnosti), mozda bi nam malo olaksalo situaciju ka nasem cilju.Opet kazem, to je moje misljenje, mozda gresim.


Gost

#691

2013-12-30 00:05

Možda da prikupimo (sami doniramo) neki novac za zakup prostora za reklamu...? Niko nigde ništa za džaba neće da objavi a da bude efikasno...
Solunci svih fakulteta

#692

2013-12-30 00:22

Kolege, sad je najvažnije skupiti ŠTO VIŠE potpisa. To je posao na koji se treba fokusirati. To će biti najbolji način da svako od vas da svoj doprinos. Konsultacije su obavljene, koraci su dogovoreni i nema potrebe sad izmišljati toplu vodu i ubacivati neke nove ideje. Dakle, delite link ka peticiji na forumima, društvenim mrežama, javite svojim kolegama, šaljite mejlove, sms-ove, nalepite obaveštenja na svojim matičnim fakultetima, u menzama, iskoristite svaku mogućnost da što više ljudi čuje za ovo.


Gost

#693

2013-12-30 00:30

Pa verujte da ne interesuje jednostavno skoro nikog koga se lično ne dotiče, ljudi jednostavno neće da objave link na društvenim mrežama i proslede dalje ako to nije u njihovom ličnom interesu... Nismo ni svesni da je studenata u ukupnoj populaciji najmanje, a još manje je "starih" studenata... Većina ostalih i ne razume o čemu se tačno radi, a mnogi jedva čekaju da nam se zabrani pravo na studiranje ili nešto slično...

Gost

#694

2013-12-30 00:55

Sad kad bi objavili na naslovnoj, vi biste imali ovde 5.000 za dan
(podrazumeva se uz opasnost da budete rastrgnuti u komentarima).

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/405086/Jos-godinu-i-kraj-za-vecite-studente
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/364650/Jos-godina-i-po-za-vecite-studente

Gost

#695

2013-12-30 02:02

- Parlament@eknfak.ni.ac.rs
- Predsednikparlamenta@eknfak.ni.ac.rs
- Studentprodekan@eknfak.ni.ac.rs

Pitanje za nekog od vas,pre svega pokretace peticije i Majke Tereze, da li cemo dobiti njihovu pomoc i podrsku?? Da li ste mozda stupili u kontakt sa njima? I u Nisu ima puuuuunoooooo studenata koji studiraju po starom programu.. Nemojte nas zaboraviti...


Gost

#696

2013-12-30 02:06

Mislim da nam je podrska jako bitna... Moramo se izboriti svi zajedno...

Gost

#697

2013-12-30 02:09

Pravni fakultet Beograd:

studentski.parlament@ius.bg.ac.rs
Solunci svih fakulteta

#698 Pridičica

2013-12-30 09:19


Da ponovim po milioniti put, ovo je peticija starih studenata SVIH FAKULTETA i SVIH UNIVERZITETA u RS. Dakle, produženje važi za sve njih (nas) i niko ni na koji način neće biti zaboravljen. Što dobiju studenti u Beogradu, dobiće i studenti u Nišu, Novom Sadu, Kosovskoj Mitrovici, Kragujevcu, Čačku, Vranju, Subotici... Toliko puta smo skrenuli pažnju na zajednički interes i zajednički cilj, bez onoga: meni je ostalo samo ovoliko, ja studiram samo ovoliko, ja sam sa ovoga, a nisam sa onoga, meni je bilo teže zbog ovoga... Rečeno je ko je kontaktiran, dogovoreno je kod koga će se ići, s kim će se tek uspostaviti kontakt, sve je utanačeno, čak i vreme kad če se pristupiti izvršenju dogovorenog. I sve to lepo piše, ali treba se pomučiti, pa pročitati saopštenje ili, ne daj Bože, obrnuti koju stranicu u komentarima.

Kolege, razumem da ste svi ko na iglama, da želite znati sve što pre, da ste nestrpljivi, da vam mač visi nad glavom, ali menjanje zakona nije nešto što se dešava preko noći, a ni mi nismo mašine da pojedinačno odgovaramo 24/7 na desetine istih pitanja, pogotovo ne ako je na ta pitanja već odgovoreno. Svi smo u istom loncu. Zato imajte strpljenja i malo vere u gđu Terezu i nas, pa ćemo pomeriti i ovo brdo koje se tako kobno nadnelo nad nama. Do pobede!


Gost

#699

2013-12-30 09:24

Bravo, apsolutno je tako, do pobede !

Gost

#700 Re:

2013-12-30 09:48

#693: -

Ne samo da nema povratne informacije od strane onih kojih se ne dotice, vec ni neke nase kolege koje ce diplomirati za mesec - dva ne zele da se petljaju peticijom! Ja sam pre dva dana bila sokirana odgovorom na moju informaciju o postojanju peticije: "Sta me briga, ja zavrasavam do juna." Tolika doza sebicnosti! I meni je ostao jedan ispit, ali nije sustina u tome, ja ovo shvatam kao borbu protiv sistema koji gusi nasa prava!