Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu


Gost

/ #2605 tuzno

2014-01-31 12:33

strasno je sto postoje ovi rokovi,planirala bih nesto drugo u zivotu,cemu zurba,ako sam ja tako izabrala.....mozda volim da studira,a mozda iz drugih razloga nisam u mogucnosti da zavrsim na vreme....ja imam jos 3 ispita na pravnom i znam da me pakao ceka jer je materija sama po sebi teska,a katedre ni malo naivne. zato se nadam da ce na vreme doneti neku odluku,jer bih mozda uporedo planirala porodicu ili bih pocela nesto da radim,a ne da gledam da sedim sad sa knjigom kako bih u rekordnom roku dala ove teske ispite jer ne zelim da cekam septembar da jurim poslednji voz. i kome se danas zuri kad smo svi svesni da je pronaci posao u struci danas ravno nuli, osim ako nemate srece pa su vam roditelji "neko i nesto" (ovo bukvalno mislim,oni pravi srecnici jer vam je to sasvim dovoljno kad diplomirate).

nama koji smo obicni smrtnici ostalo je samo da trazimo poslove preko zadruge,da ostanemo prijavljeni na birou godinama,da placamo sebi zdravstveno preko 2500 mesecno jer vise nemamo pravo da se lecimo regularno,da placamo obnovu apsolventskog,sve ispite,knjige,literaturu,i jos nam uskratite pravo da postignemo cilj zbog kojeg smo se do sada borili. zaista se nadam brzim i pozitivnim odlukama. neka nam je Bog u pomoci!