Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu

Mladen Mitrović

/ #2729 Sta reci...

2014-01-31 19:11

@smart Generalno gledano, produzice se taj rok. U pravu si za neke stvari, onaj koji je jos uvek na prvoj godini, ili drugoj, nece imati nikakve sanse cak i kad se produzi rok. Ali ipak i tim ljudima treba dati neki podstrek, da neko u ovoj truloj drzavi misli i na njih. Ovde se nekoliko puta pisao da se ne licitira sa brojem ispita koji su nam ostali, tako da necu reci svoj broj, ali ovo produzenje ce najbolje doci apsolventima, a njihov status ukazuje na to da su nekad i oni bili vredni (i ja sam medju njima). Vecina nas nema nikakve sanse da zavrsi do septembra, i zato je i pokrenuta ova peticija. Niko od nas se ne dici odugovlacenjem studija. Samo zelimo da nam se produzi rok kako bismo mogli da se organizujemo i konacno zavrsimo fakultete. Razlicite zivotne okolnosti su uticale na duzinu studiranja, a svakako da je tu u velikoj meri prisutna i lenjost. Secam se, kad sam bio sa jednom devojkom, i upoznavao se sa njenim roditeljima, bili su odusevljeni mojim prosekom i brojem ispita (svojevremeno), a npr, sada me malo i stid da kazem da sam jos uvek student. Samo zelim da prezivim ovu agoniju, zvanu fakultet, i dobro ce mi doci ovo produzenje.
Nisam imao nameru da te uvredim, te ti se stoga izvinjavam. Moramo da se drzimo svi zajedno, jer i mi smo jedan deo ovog drustva.