Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu


Gost

#2726

2014-01-31 19:05

Odlična peticija.Učinimo nešto zajedno

Gost

#2728 Re:

2014-01-31 19:10

#2725: Smart -

Covece, sta hoces ti? Je l' znas? Je l' si se dogovorio sa sobom? Pa sta ocekujes da ti ovde ponaosob svako pise sta planira sa svojim zivotom? Ne brini se ti za nas, gledaj sebe! Hoces da diskutujes, a nemas sta da kazes! Mlatis praznu slamu na 5 strana!

Mladen Mitrović

#2729 Sta reci...

2014-01-31 19:11

@smart Generalno gledano, produzice se taj rok. U pravu si za neke stvari, onaj koji je jos uvek na prvoj godini, ili drugoj, nece imati nikakve sanse cak i kad se produzi rok. Ali ipak i tim ljudima treba dati neki podstrek, da neko u ovoj truloj drzavi misli i na njih. Ovde se nekoliko puta pisao da se ne licitira sa brojem ispita koji su nam ostali, tako da necu reci svoj broj, ali ovo produzenje ce najbolje doci apsolventima, a njihov status ukazuje na to da su nekad i oni bili vredni (i ja sam medju njima). Vecina nas nema nikakve sanse da zavrsi do septembra, i zato je i pokrenuta ova peticija. Niko od nas se ne dici odugovlacenjem studija. Samo zelimo da nam se produzi rok kako bismo mogli da se organizujemo i konacno zavrsimo fakultete. Razlicite zivotne okolnosti su uticale na duzinu studiranja, a svakako da je tu u velikoj meri prisutna i lenjost. Secam se, kad sam bio sa jednom devojkom, i upoznavao se sa njenim roditeljima, bili su odusevljeni mojim prosekom i brojem ispita (svojevremeno), a npr, sada me malo i stid da kazem da sam jos uvek student. Samo zelim da prezivim ovu agoniju, zvanu fakultet, i dobro ce mi doci ovo produzenje.
Nisam imao nameru da te uvredim, te ti se stoga izvinjavam. Moramo da se drzimo svi zajedno, jer i mi smo jedan deo ovog drustva.

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-01-31 19:13


Agronom

#2731 Re: Re: Re: Re: Re: Re: ?!?!?!?

2014-01-31 19:15

#2715: zbunjena - Re: Re: Re: Re: Re: ?!?!?!?

Zbunjena ne paniči. Najgora moguća stvar koja može da ti se desi je da izgubiš pravo studiranja na tvom faksu. Ali nije tvoj faks jedini faks na svetu. Ako faksovi stvarno budu se tako ponašali čitaj ucenjivali studente siguran sam da će ljudi pre otići kod privatnika ako ni zbog čega drugog onda zbog inata. A još ako bude tačno da planiraju da nas oderu sa naplatom poena onda ispade da privatnik i nije skup. O kriterijumima i odnosu prema studentima da ne pricamo.

A ima nas bogme mnogo. Ko zna mozda privatni zbog toliko broja izadju i sa nekim zanimljivim ponudama jer se radi o preko 20.000studenata (samo na BGU ima 15000 koji izlaze na ispite).

Ponavljam to je najgora opcija jer bi tu morala da das fine pare (privatni ili prelazak na bolonju kosta kako okrenes).

Ali posto je skupstinski odbor za nauku prihvatio nas predlog, cisto sumljam da ce posle izbora naprasno da im se promeni misljenje. Sobzirom da ce SNS osvojiti ubedljivu vecinu a njihov clan odbora se bas zalozio za nas mislim da je produzenje roka vrlo sigurno. Na kraju krajeva CG i RS su produzile rok svojim starim studentima. I opet ponavljam preko 20000 studenata to uopste nije malo i zato je bitno da ova peticija bude aktivna sve dok se ne postigne trazeno.

Dakle BEZ PANIKE. Spremajte ispite jer sad imate motiv da ucite.

Smart

#2732

2014-01-31 19:17

kojih Vas?/...pa svi smo zajedno,glasali smo....podrzavam too kao i vecnina mojih kolega...ali ti kazem da to nije resena stvar,jos ces da gulis i gulis i doces da za dve godine opet pises ovu peticiju...kazaces aj jos malo....mokj predlog je da se trazi jos....da mi stariji studenti(neki imaju i porodice,rade...) da pokusamo da nekakao izdejstvujemo da pod boljimm okolnostima polazemo ispite....da vide da nam je u cilju da sto pre zavrsimo....predpostavljam da si na drzavnom fakultetu,a znas i sam/a koja je prolaznost tuu...peticija ce doneti vreme samo a ne i zavrsetak,opet ce ti se oduziti studiranje....a nikome nije u interesu(pogotovo ne nama ) da studiramo jos 10 godina..kad treba porodicu da izdrzavamo....eto ,samo sam tooo hteo da kazem!

Gost

#2733

2014-01-31 19:19

ljudi opustite se i spremajte ispite sve ce biti po nas dobro... ne gubite vreme i ne trosite energiju razmisljajuci negativno...

Gost

#2734

2014-01-31 19:25

Na sednici odbora na kojoj je prosla nasa peticija,neko je pomenuo(da li prof.Atlagic) da oni koji zavrse po starom imaju Master.I da to pise u zakonu iz 2007.I jos neki od prisutnih su dobacili da je to tako.Moze li advokatica Trajkovic da nam kaze o tome?Prevodjenjem na Bolonju fakulteti bi dobili velike pare,a potom i za Master.Pozdrav svima.
Agronom

#2735 Re:

2014-01-31 19:28

#2734: -

To zavisi od faksa do faksa. Kod mene nisi master nisi ni bachelor. Glupo ali tako je. Mozes da upises master ako hoces. A izadaju neku potvrdu da si izjednacen sa masterom. Cisto sumljam da gazde zanimaju potvrde njima je bitno da ako za to mesto traze mastera da pise master na diplomi.


Gost

#2736 Re:

2014-01-31 19:29

#2732: Smart -

Pa ministar je vec poslao dopis fakultetima da nam olaksaju..vise rokova i vannastavne aktivnosti.. :D tj. dodatne konsultacije.

Otidite do svog fakulteta i tamo drvite o svemu ovome o cemu pisete ovde ili pokrenite novu peticiju.

Nemojte da mislite da Vas ne razumemo ali jedno je dati konstruktivan i lepo uoblicen predlog pokretacima peticije a sasvim drugo je Vas agresivan stav i vredjanje.

I na kraju kad vec toliko imate energije da pisete ovde, bolje tu energiju iskoristite za ucenje, ispitni rok je u toku.

Smart

#2737

2014-01-31 19:29

evo reci cu moj primer-ja radim u stampariji za 17 000...udisem one boje i otrove...veruj mi da zelim da sto pre pobegnem....i tu provodim 8 sati...posla nema nigde vise,tu sam de sam!i pored toga nema se vremena za ucenje a nemam ni koncentraciju vise...dodjem jedem i spavam...ima jos gorih slucajeva od mene(znam ih) jer su mi kolege....i onda koje crno ucenje....treba da trazim i dopust od vlasnika kad odlazim na faks radi ispita...i naravno,padnem..jer se sve nakupi,i nesanica i umor....i ucenje sat vremena nocu,3 dana pred ispit...i gde to onda vodi....razumite ljudi siutaciju...a ima nas vecina takvih ovde(nadam se)...
zbunjena

#2738 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ?!?!?!?

2014-01-31 19:32

#2731: Agronom - Re: Re: Re: Re: Re: Re: ?!?!?!?

Hvala.

Ja sam redovno davala sve 4 godine, i onda usla u apsolventski, morala da se zaposlim, jer moje roditelje niko nije hteo da primi, a firme im propale, prodate i rasturene.  I od tad godina za godinom, posao, porodica, deca.  Kako ce meni kao apsolventu da naplacuju te poene? Da imam za njih, imala bih i za privatan fax.  Ali najvece ponizenje bi mi bilo da moram da predjem na isti, gore pomenuti.  Posle toliko zivaca procerdanih na ovom, da mi na diplomi pise megatrend?!?! Izvinjavam se unapred ako cu nekoga da uvredim ovom konstatacijom...

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-01-31 19:32


Smart

#2740 Re: Re:

2014-01-31 19:37

#2739: - Re:

i ko je sad ogranicen?...nzm cemu too


Gost

#2741 Re:

2014-01-31 19:37

#2682: Smart -

Ok možda je neko u godinama, svako ko napravi prekid izadje ne samo iz kondicije već i zaboravi dosta onoga što je potrebno da bi nastavio gde je stao, i mora da se podseti.Ne deluje opravdano da se traži tako nešto jer ćeš kad završiš imati diplomu kao i onaj koji je završio davno a znanje ne .Da li bi pristao da te leči takav lekar?Ili da neki takav inženjer radi nešto važno što bi te se sutra ticalo?

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2014-01-31 19:39


Smart

#2743 Re: Re: Re:

2014-01-31 19:40

#2740: Smart - Re: Re:

koliko vidim,ja bar izdrzavam porodicu,radim....zato i dajem takve predloge jer vidim po sebi koliko je tesko i koliko se mucimo....a nekima ovde izgleda ova petcija sluzi za druzenje,i ostanak po velikim gradovima...oni koji rade i imaju porodice znaju o cemu pricam....a ostali su samo paraziti svojih roditelja i njihovh neostvarenih zelja

zbunjena

#2744 Re:

2014-01-31 19:41

#2733: -

Iskreno se nadam... ali ovaj pesimisticni glas u glavi mi ne da mira. Samo da ne ispadne da budem na par ispita, ili cak samo i diplomski do kraja... i ‚‚kad ja tamo, a ono medjutim"  :/

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2014-01-31 19:44


Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-01-31 19:45



Gost

#2747

2014-01-31 19:45

Ove rasprave nikakvu korist ne donose.
Prestanite da nanosite stetu i sirite peticiju.
Smart

#2748 Re: Re:

2014-01-31 19:49

#2741: - Re:

slazem se sa konstatacijom da mi mozda i necemo biti isti kao neki sto su zavrsili ranije...ali tu smo de smo,ja cu i dalje udisati te otrove,mozda je too moja kazna.....ali cisto da ne ispadne da sam bacio tolike godine i pare na too studiranje....i da sve ode niz vetar...mozda ce Ti vredniji studenti da nadju posao u struci,raditi,biti najbolji,biti neko i nesto....ali voleo bi bar onda da ja imam  tu diplomu....nek me bar podseti da sam i ja mogao biti neko.... i nesto...


Gost

#2749

2014-01-31 19:49

Samo napred!
Smart

#2750 Re: Re: Re: Re:

2014-01-31 19:53

#2746: - Re: Re: Re:

Ti koji ovo govoris da sam bezobrazan,psujem...i sta sve pricas....voleo bi tebe da vidim licno!!...da vidim tvojih ruku delo...da vidim da li si covek,revolucionar....da li izdrzavas porodicu.....pa ako si i pola od onoga za sta se izjasnjavas skinucu ti kapu....ali po mom skromnom misljenju mislim da si ti samo jedan obican filozof....mamin i tatin