Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu


Gost

#2751

2014-01-31 19:53

Čitajući komentar na nekom sajtu gde je objavljena jedna od vesti o ovoj stvari neprijatno sam iznenadjena osudama i komentarom tipa :"Pa šta više hoće već im je produženo jednom, ti koji nisu mogli ranije da završe nisu ni za fakultet,kakvo je to znanje nemaju pojma više šta uče".
Elem, kao apsolvent radih u školi dosta vremena učeći decu fizici.Vremenom predjete na priču u kojoj je pored znanja fizike važan i pedagoški faktor podjednako(oš).Veliki broj dece ni u osmom razredu ne zna tablicu množenja!!! ili deljenje!!!-ali kolege matematičari i učiteljice samo slegnu ramenima.Niko to ne proverava ali roditelji kukaju na maturu.Dosta te dece je nastavilo da studira i završilo kojekakve škole.Sada su možda u strankama i koriste položaje da o nečemu pa možda i tudjem obrazovanju i odlučuju.Ja se vraćam na svoje preostale ispite i pokušavam da se vratim na nivo na kom sam bila da bih spremila te ispite koji su veoma ozbiljni(sadašnji studenti koje srećem na svom fakultetu/nisu od ovih malopre pomenutih/ su zaista za respekt i nije lako sa njima držati korak).I kažite Vi meni gospodo akademska da ja sad sve bacim i kažem dobro pa nema veze ...

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-01-31 19:54



Gost

#2753 Re: Re:

2014-01-31 19:56

#2735: Agronom - Re:

Pozdrav za Agronoma.Kapiram da ovo sto pitah za Master se razlikuje od fakulteta do fakulteta.Nemam novac za isti.

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-01-31 19:56


Smart

#2755

2014-01-31 20:00

govorio sma na mom licnom priemru.....a mislio sma na hiljade nas...sad ova devojka prica Borite se za sebe...koji sebicluk....pa normalno korz svoj licni primer da cemo da se dignemo zajendo,,jer smo svi u istom sranju....ja ne razuem ljude zasto to radite,pa jel vam cilj smao ta peticija...vi od drveta ne vidite sumu..zaslepljni ste samo vremenom...

Gost

#2756 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-31 20:00

#2750: Smart - Re: Re: Re: Re:

Gresite kolega.

Dala sam Vam odgovor u komentaru #2752

Napisala sam Vam post koji sam obrisala iz najbolje namere da Vam dam podrsku jer sam se prepoznala u Vasim zivotnim teskocama, ali nikad necu odobravati nevaspitanje, bezobrazluk i vredjanje.

 

Pozdrav i sve najbolje!


Gost

#2757 Za autora peticije

2014-01-31 20:04

Divan/divna si sa razlozima za uklanjanje komentara:"Odabij II deo":D

Gost

#2758 Re:

2014-01-31 20:08

#2755: Smart -

Da, borite se za sebe tako sto cete izvuci snagu iz sebe i pored svih tih problema uciti i davati ispite. Na TO sam mislila.

Svi se borimo u zivotu za sebe, a ovde smo se udruzili da se borimo zajedno da bi nam u tome bilo lakse.

Nadam se da je sad jasno.

Ja ne spominjem ni broj ispita, ni godine, niti svoju zivotnu pricu..samo pokusavam da pomognem podrskom i zato SVIMA kazem BORITE SE ZA SEBE KOLIKO GOD DA VAM JE TESKO, UCITE, POLAZITE ISPITE I VERUJTE POKRETACIMA PETICIJE I ADVOKATICI.

Naravoucenije: Misli globalno deluj lokalno!

Ko je razumeo, razumeo je..

:)

Smart

#2759

2014-01-31 20:10

izvinjavam se koleginice,i izvinjavam se ako sam opsovao....jeste da sam nekog decka uvredio....ali stvano za mene pricaju i da sam ogranicen....i svasta....evo ja bi licno voleo da vidim najglasnije ove ovde....koje se lupaju u prsa da je zahvaljujuci njima ovo proslo...ima saista dobrih ljudi ovde ali vidim ima i filozofa i parazita...koji zele da promovisu sebe....a takvih sam se nagledao po opstini.sve strucnjaci do mojega(opet se izvinjavam na izrazu)....sa fabusima i megabendovima.....a ja udisem otrove sa skoro zavrsenim drzavnim fakultetom....jbg,pukne covek

Gost

#2760

2014-01-31 20:12

Ajmo malo pozitivne energije i elana.Ne placite nad"prosutim mleko",sta je bilo-bilo je,ajmo dalje.
Trazite nacin da nesto uradite a ne nesto da ne uradite!I iza svog tog besa koji flatulenira,krije se tuga i depresija,pa ucinite nesto dobro za sebe!Pa sto se dovodite u situaciju da vas neko ubedjuje da je bolje zavsiti fakultet?!Nije valjda stadijum"A cemu sve to"?
Pruzimo jedni drugima podrsku i ohrabrenje,nemojmo jedni druge vuci na dno!
"Uhvatite se"za ono sto vas pokrece,vedri,raduje!


Gost

#2761

2014-01-31 20:13

Svaka cast za peticiju, samo napred veciti studenti, svuda imamo popust...
Solunski
Autor peticije

#2762 Re: Za autora peticije

2014-01-31 20:13

#2757: - Za autora peticije

Flert na fb grupi, moliću. :D


Gost

#2763 Re: Re: Za autora peticije

2014-01-31 20:16

#2762: Solunski - Re: Za autora peticije

Ma to je pohvala za rad!

Mada ako si "krug sa strelicom"... ;)

zbunjena

#2764 Re: Re: ovo kaze nas cenjeni ministar Jovanovic

2014-01-31 20:18

Solunski
Autor peticije

#2765 Rumenka, iz fundamenta da obratiš pažnju na ponašanje!

2014-01-31 20:25


Ljudi, ajde malo odmorite. Znam da nas košava sve izludi, ali što je dosta, dosta. Rekli ste što ste imali, vratite se svojim obavezama, ako imate nešto konstruktivno reći, tu smo. Za sve ostalo preporučujemo našu fb stranicu: https://www.facebook.com/groups/1423501481210458/?fref=ts


I da odgovorim koleginici koja je postavila pitanje. Odbor je izglasao alternativni zahtev, dakle, produženje za 2, odnos 3 godine za medicinske nauke.


Gost

#2766 Autoru peticije

2014-01-31 20:34

 

Hvala na odgovoru!

Tanja

#2767 Re: Pozdrav od majke Tereze

2014-01-31 20:51

#2206: Majka TEREZA - Pozdrav od majke Tereze

HVALA VAM DO NEBESA!!!

I Vama i Pokretačima peticije!

 

 

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-01-31 21:04



Gost

#2769 Re: Rumenka, iz fundamenta da obratiš pažnju na ponašanje!

2014-01-31 21:04

#2765: Solunski - Rumenka, iz fundamenta da obratiš pažnju na ponašanje!

Hahahahahaha! :D

"Čim zatvorim oči napadaju me sa svih strana i grizu me sa svojim zubima u nameri da me upropaste.. :D Ja sam čovek fin i suptilan, mogu da te ubijem na mestu ovde." - Radovan Solunac

http://www.youtube.com/watch?v=wkv89eTZOGI

 


Gost

#2770 Za autore!

2014-01-31 21:26

Zamolio bih vas kad bude nekih novih informacija,to postavite u saopštenja (samim tim i lični mail),posto je komentare mučno postalo čitati! Pozdrav

Gost

#2771

2014-01-31 21:38

Ajmo kolege da malo povedemo racuna o recniku,kakvo je to izrazavanje???? Ne zelim da ponavljam reci koje sam procitala u prethodnim komentarima,ipak smo mi buduci akademski gradjani,mozemo da budemo pristojni.Sve se moze objasniti adekvatnim recnikom.Citanje komentara je postalo jako opterecujuce...

Gost

#2772 Re: Da ne bude zabune...

2014-01-31 21:42

#2679: Mladen Mitrović - Da ne bude zabune...

Sto se brojcanog stanja tice, haha, 6000 ukupno... Pa jel taj ministar zna sta prica? Pa toliko ima mozda samo u Nisu. A gde je tu Beograd, Kragujevac, Novi Sad?

Kolega, poslusajte jos jednom pazljivo izlaganje gospodina ministra, i videcete da on ne govori o broju starih studenata, nego navodi kao primer prethodne izmene zakona za kolege bolonjce. On kaze da ne sme da se spekulise sa brojem studenata, ali da je informacioni sistem los i da je skoro nemoguce dobiti tacne podatke sa svih univerziteta u zemlji. Cifra od 6.000 koju pominjete je procenjeni broj kolega bolonjaca koji su upisali narednu godinu sa 48 ESPB. Ministar navodi da je samo sa Niškog univerziteta dobio podatke o broju studenata koji su upisali narednu godinu sa 48 ESPB i da se radi o 600 studenata u Nišu; zatim na osnovu toga procenjuje da, ako se uzme da je taj broj na nivou cele Srbije veci 10 puta => da se radi o oko 6.000 takvih bolonjaca; a ne oko 30.000 koliko su oni navodili kada su zahtevali izmene zakona (snizenje na 48 ESPB). Dakle u pitanju je digresija, primer kako je tesko utvrditi realan broj studenata koji su u problemu, i po analogiji sa time ministar smatra da ni starih srtudenata ne moze biti toliki broj koliki se navodi (30.000).


Gost

#2773 Re: Re: Da ne bude zabune...

2014-01-31 21:51

#2772: - Re: Da ne bude zabune...

Meni nije jasno kako oni ne mogu da utvrde tacan br studenata(ili ne zele da utvrde). Svake godine se placa produzenje apsolventskog statusa,valjda znaju koliki br studenata je uplatilo taj novac, mislim na fakultete. Na osnovu toga lako mogu doci do broja koliko je starih studenata jos uvek aktivno i polaze ispite.


Gost

#2774 Re: Re: Da ne bude zabune...

2014-01-31 21:51

...Tj. rektor BU je navela da se radi o oko 15.000-30.000 studenata po starim programima.


Gost

#2775

2014-01-31 22:37

ZAJEDNO DO CILJA