Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-01-31 16:49



Gost

#2677 mozda je najbolje..

2014-01-31 16:53

Hajde da probamo da ne odgovaramo na provokacije, kada vide da im niko ne odgovara mrgudi ce samo prestati da pisu..

Gost

#2678 Re:

2014-01-31 16:56

#2667: humanista -

Naravno da ima i nase krivice,razne okolnosti,nedostatak srece....ali to sad nije ni bitno, tu smo gde jesmo i ne trebamo se osvrtati na proslost, vec imati cilj i praviti planove za buducnost. Nas kolektivni cilj je usvajanje ove peticije i to je ujedno i veliki motiv da ljudi nastave dalje i ostvaruju svoje individualne ciljeve. Motivacija je najbitnija i zato probajmo da motivisemo jedni druge a ne obratno!

Mladen Mitrović

#2679 Da ne bude zabune...

2014-01-31 16:56

Koleginice i kolege, jos jednom vam zelim reci, da ne bude zabune, i da razjasnim sa pravnicke strane:
odbor je jednoglasno podrzao nas zahtev, pravna procedura tece tako sto se predlog dalje predaje vladi, a vlada kao izvrsni organ prosledjuje predlog skupstini, kao zakonodavnom organu.
Skupstina se sastaje dva puta godisnje REDOVNO u martu i oktobru, i uvek kada za to postoji razlog, moze se sastati VANREDNO, dakle bilo kada.
Ako je odbor jednoglasno podrzao nas zahtev, a Altagic je SNSovac, SNS gotovo stoprocento pravi novu vladu, nemate zbog cega brinuti. Ministar je SPSovac, i jako los ministar, gori od prethodnog.
Izmene zakona ce biti usvojene.
Sto se tice pojedinih fakulteta, gde prisiljavaju studente da predju na bolonju, ljudi, pa imate fejs, organizujte neki protest, nemojte da od vas prave ovce.
Sto se brojcanog stanja tice, haha, 6000 ukupno... Pa jel taj ministar zna sta prica? Pa toliko ima mozda samo u Nisu. A gde je tu Beograd, Kragujevac, Novi Sad?
Opusteno, bez tenzije, bez pesimizama. 99% posla je odradjeno zahvaljujuci pokretacima, i majci Terezi, odnosno gdji Lidiji.
I jedna molba za pokretace, ako hocete i ako zelite, ostavite vase fejs profile, cisto da znamo ko ste, jer ste odradili lavovski posao, da znam kome se zahvaljujem i da to kazem licno (makar preko inboxa)! :))

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-01-31 17:17



Gost

#2681 Re: Re:

2014-01-31 17:34

Smart

#2682

2014-01-31 17:42

ubrajam se u Vecitog ali ipak se moram sloziti sa onim tamo gore Neko iz mase i Humanistom.....u nekim stvarima...jbg imam utisak da su ovde najglasniji oni Najlenji kojima je jedini cilj samo da se produzi rok i da nastave po starom......neko je ovde predlozio oko smanjenja kriterijuma i obima gradiva pa je docekan na noz!!....nzm sto to ne bi bilo realno traziti svi smo u godinama kada ti ni mozak vise ne prima informacije i kad nemas koncentraciju za ucenje...a zato imas brdo drugih stvari koje moras obaviti i druge obaveze...budimo poput politicara,traziti sto vise tako bi onda nas cilj bio i realan i ostvarljiv

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-01-31 17:44



Gost

#2684 Re:

2014-01-31 17:49

#2682: Smart -

Pa ne moze i jare i pare!

Da nam smanje kriterijum kao sto su smanjili bolonjcima i da produze rok...razmislite opet..

Vi biste hteli i "bolonju" i po starom..nemojte neko da cita ovakve stvari tek cemo onda biti shvaceni kao neozbiljni lenjivci.

Ucimo po nasim programima i gradivu i rok se produzava pa ko zavrsi zavrsio je.

I molim Vas da bar se mi medjusobno ne potcenjujemo, mogu nasi mozgovi mnogo, godine nemaju veze sa tim..samo zivotne obaveze zbog kojih nemamo luksuz da ucimo po ceo dan..

 

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-01-31 17:53



Gost

#2686

2014-01-31 17:53

e pa zato ce nam uciniti medvedju uslugu,produziti rok i kad budemo dolazili i u 40-oj na ispite...prvo ce nam se smejati klinci brucosi a onda i ti profani...mozda se jos i sazale... :)
Ja

#2687

2014-01-31 17:54

ma da smo mi zivi i zdravi pa nek too bude i u 50-oj :)
kobra

#2688

2014-01-31 17:55

Veciti se postaje kada se ne uci, preskakaju rokovi, samo formalno se vodite kao studenti, da tako niste radili bi sigurno zavrsili, cim ste culi za produzetak odma odmor do sledeceg roka, zivotarite, cekate plate ili penzije necije, zavisi na cijoj grbaci parazitirate, cast izuzecima, ako se prepoznate u ovom opisu, shvatite da ste sebe osudila na dozivotno studiranje, dok ti na cijij racun zivite ne presuse, zato je potreban produzetak roka, ali i spustanje kriterijuma, smanjenje gradiva!

Gost

#2689

2014-01-31 17:57

Imam utisak da jedna te ista osoba pise komentare predstavljajuci se razlicito i naglasava kako je bolje preci na Bolonju.

Gost

#2690 Re:

2014-01-31 17:58

#2686: -

Komentara iskompleksiranih asistenata ili "profesora" ce uvek biti, ali " psi laju vetar nosi" :))) ..profesore interesuje samo da li znas ili ne znas da odgovoris na pitanja na ispitu, da zavrse posao za taj dan..imaju i oni svoje porodice,bas ce se neko baviti nama, a sto se tice mladih kolega..neka pricaju sta god zele, to je na njihovu dusu.

Problem je cisto psiholoske prirode, preterana samokritika, obezvredjivanje sebe, poredjenje sebe sa bilo kim na svoju stetu..nemojte to,verujte to samo koci.

Ajde samo napred bez obzira na godine ili broj ispita, fakultet zavrsavate jer to vi zelite, zbog sebe!

:)

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-01-31 17:59


Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-01-31 17:59


pjer

#2693 Re:

2014-01-31 18:11

#2692: -

niko ovde brate moj nema savrsen zivot....na ovim stranicama su ocajnici zivotni...donekle..."uspesni" i ne znaju da ova stranica postoji....mi smo ocajnici kojima treba pomoci i da se nadje zajednicki jezik za sve nas!ali i oni koji su zavrsili faks i govore ovde su u pravu....ima svega ovde,i lenjosti i "podjoh s namerom u veliki grad"....i nadrndanih profa...i obimnog bzv gradiva.....ali treba biti realan....ovde ima dosta iskompleksiranih ljudi...i oni koji su zavrsili pa se sad draze tim sto mi trazimo a ima i onih koji su se za sve ove godine zezali pa etoo,doslo do kraja...pa aj samo jos malo ako moze....

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-01-31 18:20



Gost

#2696 Re: Re: Re:

2014-01-31 18:27

#2695: Smart - Re: Re:

Zaista ne razumem kako neki mogu biti toliko sebicni i nerazumni. Ok ima medju onima koji dugo studiraju i onih koji prosto nece da zavrse, zezali su se , to ce raditi i ove naredne dve godine. ALI ima nas koji smo ozbiljni u nameri da zavrsimo i radimo na tome, samo kao sto sto se sto puta pisalo nije svima ostao isti broj ispita, mnogi imaju i diplomski koji zahteva rad od nekoliko meseci...zato je produzenje roka vazno. Ovde uzimam u obzir i to da se sami izdrzavamo, radimo, mnogi imaju porodicu..znaci imamo svakodnevne obaveze pored ucenja.

Slazem se sa prorektorkom kad je rekla da nam ne treba tek tako bez kontrole dati produzenje roka, nego lepo da se svi u oktobru izjasne da li ce u tom produzenom roku zaista zavrsavati i zavrsiti studije ili nece. To je sasvim dovoljna radikalna mera.

Znaci samo polazite ispite, dobicemo produzenje roka za koji mesec kad se konstituise skupstina, a u oktobru ce se to sprovesti upravo onako kako treba.

 

zbunjena

#2697 ?!?!?!?

2014-01-31 18:36

Molim vas, uputite meeee. Ja sam razumela da od septembra vise necemo moci da nastavimo studije na zapocetom fakultetu, vec cemo morati da predjemo na neki drugi, ili privatni a istog usmerenja... Sad ovde citam, prelazak na `bolonju`. Istini za volju, na mom faksu nema neke razlike izmedju ovog starog i te `bolonje`... Sta nas u stvari ocekuje od oktobra? Bolonja, ili out karta?
Mladen Mitrović

#2698 Re:

2014-01-31 18:37

#2686: -

Ne odgovarajte na provokacije. Nemojte da se spustate na nivo "smarta" i ostalih, vidite da je jedan obican kompleksas. Nadam se da ce se Solunski sto pre pojaviti, i brisati postove iskompleksiranih ljudi (mada mislim da ovo pise jedna ista osoba) :)
Moze da ti bude krivo Smart, ali nama se rok produzava :) A ti, ti ces se vec snaci za sebe, posto si toliko "pametan" :)

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-01-31 18:38



Gost

#2700 Re: ?!?!?!?

2014-01-31 18:38

#2697: zbunjena - ?!?!?!?

Koleginice, samo procitajte obavestenja i prelistajte komentare, sve ce Vam biti jasno.

http://www.peticije24.com/a/64164

ili pogledajte sednicu Odbora za obrazovanje..

http://www.parlament.gov.rs/prenosi/arhiva.2090.html