Заштитимо слив реке Власине

Грађанин Власотинца
Autor peticije

/ #27 Re:

2014-02-18 13:42

#24: BN -

Све си ти то лепо написао пријатељу и не сумњам ја да су електране изграђене по светским стандардима и са савременом технологијом. Такође и не сумњам да се по свету ради овако, али има неколико "рупица" у целој твојој причи, па да ти их ихтакнем уколико их и сам ниси ведео.

Да се затрпа неколико кладанца рече, зар не?
Лепо би било да је то неколико кладанца (а ваћ је урађено више од тога).

Обновиће се река?
Да ли си свестан да река не може да се обнови ни из чега? Такође, за обнављање екосистема су потребне десетине година минимум и то без даљег погоршавања стања што је код нас немогуће.

Кажеш ради се по свету(Европи)?

Да, али заборављаш да си у Србији и да ће неко кад прорачуна да му фали мало већа количина воде да би повећао свој приход рећи "Ма дај да одврнемо славину још малко, ништа неће буде на Власину" (дајем само пластичан пример, не схватајте буквално). Из те струке сам (не баш енекретика али близу сам) па могу да ти кажем да излазна снага неких електрана (не знам сада да ли свих) по прописима не даје дозволу за било каквом изменом корита реке што сам сигуран да ЗНАШ!

А што се тиче овога:
Sve ovo je urađeno uz pismene saglasnosti lokalnih samouprava, uz podršku Ministarstva za energetiku i zaštitu životne sredine i finansijsku podršku EU na osnovu Kjoto sporazuma, a čega je potpisnik i naša zemlja.

Што се тиче друштва за заштиту животне средине, тешко да ћете добити дозволу за овако нешто без пуњања џепова некоме или без свог човека у њиховим редовима. А што се тиче осталих, морађу да будем вулгаран први и последњи пут, све су то ГОВНА(част изузецима)!

 

И опрости, што ти нисам персирао, ипак се дописујем са анонимусем