Заштитимо слив реке Власине

Vlasina

/ #64 Re: Re: Re: Re: Samo pare

2014-02-19 01:30

#63: - Re: Re: Re: Samo pare

1) "Ako kolege budu zainteresovane za vše konsultacije angažovaće vas." - Ne moraju mene, nisam arhitekta, nek plate nekog, imamo odlične.

2) "Nije ni vreme ni mesto da polemišemo o obliku i lepoti mašinskih zgrada." - Uopšte, a na forumu smo koji se zove "Zaštitimo sliv reke Vlasine"

3) "Vaše lupetanje o novcu govori da se vi u troškovnik malih hidroelektrana ne razumete." - Da li sam spominjao novac za izgradnju? Samo novac u kontekstu profita.

4) "Da smo smatrali za potrebno mogli smo uložiti i 100% viš novca u mašinsku zgradu na projektu se to ne bi ni osetilo." - pa da, što da bacamo pare. Što više imam, to mi je lepše. Boli me dupe kako će to da izgleda. To je kao da neko dođe kod Vas i napravi ispred vaše kuće, kartonsku kuću koja ni na šta ne liči.

5) "Ali eto nismo i ne nalazimo da su naše zgrade ružne." - pa znam, pare koje prave su lepe, što bi one morale da budu.

6) "Zapravo jedino ste ih vi uporedili sa smećem a videlo ih je na stotine ljudi od branše i bar desetak arhitekata i niko se nije tako izrazio. To vam ne služi na čast." - Gledaju istim očima na to, nije ni čudo. Slobodno postavite na neki arhitektonski forum i videćete šta ljudi misle o tome. Pitajte ljude koji tu stalno dolaze-prolaze ili žive, rećiće Vam isto.

7) Drago mi je što mislite da sam mlađi. Čovek ne može ništa protiv starosti, ali može da se bori da ne zastari.

8) Nemojte da mislite da se borim protiv obnovljivih izvora energije. Borim se samo protiv uništavanja prirode i ljudi koji ne brinu mnogo o njoj. Taj film odlično prikazuje kako ti ljudi razmišljaju, a drago mi je da ste se pronašli. Nuklearna energija je mnogo veća šteta, Černobil je najbolji dokaz. Skoro sam bio tamo, pošto se gradi New Safe Confinement - novi i veći sarkofag koji će sprečiti širenje preostalih radioaktivnih supstanci u elektrani i skupljenih oko nje. To je najbolji primer kad neko u startu ne razmišlja o posledicama, pa posle mora da ulaže mnogo veće pare da bi ih otklonio (izgradnja toga košta 1,5 milijardi dolara, a same elektrane je koštala mnogo, mnogo manje) a i radnici koji sad tamo rade, trpeće celog života posledice zbog zračenja (vreme koje smeju da rade je samo do 12min, zbog zračenja...), a da ne pričamo o celoj toj oblasti. Imamo i kod nas u Srbiji takve primere - rudnik Kalna, koji je napušten, ali su ostale radioaktivne supstance i izbacivan nuklearni otpad. Zemljište u okolini je zagađeno, a preti i zagađenje vode.

9) Ovo ne mora ništa da znači i ne želim da generalizujem, ali koliko mi se čini one vaše turbine su kineske? To i ne uliva poverenje. Proveriću i postaviću slike kad ih budem prebacio, mislim da sam bio u svim vašim HE.

10) Neću da razmišljam o nekom kvaru ili nečemu sličnom što bi moglo da se desi i ugrozi kvalitet vode koju pijemo... A o ribama i da ne pričamo, tu priču zna većina ribolovaca...