Заштитимо слив реке Власине

Branislav Nikolić, COO, HIDRO-TAN

/ #69 Re: Re: Re: Re: Re: Samo pare

2014-02-19 09:32

#64: Vlasina - Re: Re: Re: Re: Samo pare

To je srpski sindrom. Pričate o arhitekturi a niste arhitekta, pričate o hidrocentralama a niste ni jednu napravili. Ko o čemu vi o profitu vlasnika elektrana i vidi se da vas to žulja. Pošto ste informisani na nivou gimnazijalca i na osnovu rečnika koji koristite može se zaključiti da je vaš mozak još uvek mlad, slabo korišten.

Agregati su proizvedeni u Kini po patentu i nacrtima fabrike LMZ (Lenjingradski mašinski zavodi) koja je devedesetih preseljena u kinu i sada se zove EMZ. Isti proizvođač je isporučio agregate za oba Đerdapa a osvedočen kvalitet, robusnost i povoljnija cena su opredelili upravo njih.Pre kupovine obišli smo fabrike i ostli fascinirani koliko su one zapravo modernizovane, koliko mnogo turbina odjedanput prave na kompjuterizovnim mašinama. Oni su zapravo najviše platili za patentna prava. U blizini i Intel ima svoju fabriku, IBM rčunari se odavno proizvode u susednom gradu (od skora se zovu Lenovo) i ja kineze uopšte ne bih potcenjivo.

Sva oprema procesne automatike je iz nemačke (Siemens, Stucke elektronik) ili iz Japana (Mitsubishi), svi pomoćni sistemi su američki ili austrijski. Da je pristup dobar svedoči i opredeljenje investitora na još pet elektrana da im mi isprojektujemo sisteme, izvedemo radove, izvršimo sva prijemna ispitivanja i atestiranja i stavimo u pogon.

To što ste bili u svim našim elektranama govori o našem transparentom pristupu. Probajte da uđete u neku drugu elektranu, pa još i da slikate. Evo, probajte da uđete u Ljuti do kod Božice ili Bare i Krstiće uzvodno prema Crnoj Travi.

Naravno da treba slušati glas javnosti ali vi ni jednom svojom rečenicom ne pokazujete kompetentnost u bilo kom domenu. Šta je zapravo vaša struka? Samo iznosite lični stav da su naše zgrade nalik smeću, i pominjete neke savremene vidove gradnje koje mi tobož nismo primenili. Prvo uredite makar samo trg u Vlasotincu da zaliči na urbano mesto pa ćemo i mi ulepšati naše zgrade.

A zgrade su prostrane taman koliko treba, kompletan remont se može obaviti unutra, volumen je dovoljan za zahtevanu temperaturnu inerciju i nigde ne koristimo ventilatore za izmenu vazduha u zgradama, znači nismo štedeli na građevinskom delu projekta. Ni na jednom drugom delu. Sve objekte smo gradili da ih mogu decenijama koristiti i naši potomci. Vama se samo čini da su zgrade jednostavne jer ništa nije prenaglašeno, ništa ne nedostaje. Za neke moderne oblike i pristupe nismo imali izvođače u lokalu a verujem da se ni tada ne bi svima dopale. Pa svetu se ne može ugoditi.