Inicijativa za ravnopravno učešće žena u vlasti


Gost

/ #19

2014-04-11 10:55

Postovane koleginice i kolege,

 

Pored toga sto iznosim ovde svoj komentar, zelim istovremeno i da apsolutno podrzim komentar koji se nalazi negde  iznad mog posta pod br.16  i koji govori o odnosu kvantitet-kvalitet zena (re:30%).


Iako se to mozda podrazumeva kao kriterijum, ipak mi dozvolite da podsetim da je prava blagodet i napredak od ucestvovanja zena u javnom zivotu samo ukoliko se postuje dobar balans izmedju dva vazna momenta procesa ucesca "zena u vlasti": a) njenog pola, ali i b) strucnosti, kompetencija i moralnog/licnog integriteta. Misljenja sam da sama zastupljenost zena jeste potreban, ali ne i dovoljan uslov za postizanje cilja peticije, narocito imajuci u vidu neka od dosadasnjih iskustava u nasoj sredini u kojoj ucesce zena (prvenstveno zbog gender issue faktora) nije dovoljno. Pored pripadanja zenskom polu, peticija bi mogla da promovise i znacaj one druge kvalitativne strane - adekvatno obrazovanje, strucnost, licnim integritet, proaktivnost. Dakle, iako se ovo mozda podrazumeva, slobodna sam da sugerisem, imajuci u vidu nas zajednicki cilj a to je kvalitetna i znacajna podrska zena ciljevima drustva kako u javnom tako i u drugim sektorima.
Srdacan pozdrav

Sladjana