Иницијатива против рушења Генералштаба

Jadranka Nicin

/ #13 @Urednistvu SSA

2014-04-24 13:45

@Urednistvu SSA


Malodusnost nikome ne koristi i mislim da nisam nista predlozila, ni u licnom kontaktu sa Vama, niti na ovoj strani, sto je nemoguce ostvariti!
Na vama (kao Udruzenju ili urednistvu) je da osigurate zakonsku dozvolu da se pojavimo ispred pomenutog zdanja (nikako ispred Vlade Srbije), pa makar posle toga bilo samo nas desetak - jer i to je VELIKI KORAK u odnosu na dopisivanje.
Ne znam za druge, ali Vam ponudih mogucnost da mi posaljete kraci uputni tekst i moguce zakljucke koji bi se predali i Vladi Srbije (niko ne ocekuje epohalne predloge) koje bih uputila na adrese medija i portala...Ni to ne zahteva mnogo Vaseg a ni mog vremena...
Dakle, evo, pomenuh SAMO DVA KORAKA koja bi znacila NEKI napredak, umesto ovog dopisnog preko peticije.
I pri tom nista ne kosta...
Samo da dodam da NISAM arhitekta, po obrazovanju sam etnolog (tim pre sam zainteresovana za akciju) a po zanimanju novinar u penziji (ako se to moze biti). No, pre svega sam covek koji zna da razluci vrednosti u odnosu na kic i novotarije kojima nas guse dosadasnji vlastodrsci, a posebno sam PROTIV BRISANJA GUMICOM SRBIJE i svega sto je u osnovi njenog stvaranja i razvijanja u pozitivnom smislu.

I dalje smatram da se bas 30. aprila (Vas predlog), negde izmedju 14-15 casova nadjemo ispred zgrade "A" jer je tada ulica najprometnija i prolaznici ce BAR imati priliku da vide nesto sto mozda i ne znaju da postoji, i da bar nekoga podstaknemo na razmisljanje i prikljucenje akciji. I tu ne bi trebalo stati...
No, ukoliko cekamo da se NAJPRE prijavi veliki broj ucesnika skupa, onda od toga nema nista..Prisustvujem SVAKOM skupu koji se odrzava u cilju zastite naseg Kosmeta, i svakog drugog koji u biti ima zastitu i ocuvanje Srbije, i do sada taj broj skoro da nikad nije bio veci od 50 do 100 sugradjana! NA ZALOST!
Ali od pokusaja niko nije umro i ne treba traziti razloge za staticnost..

Evo, ukoliko zaista Vi (ili vi kao Udruzenje) nista ne ucinite (prijavljivanje skupa i ostalo sto Vam pomenuh), dajem do znanja da cu - makar i nezakonito - biti jedini zitelj ovog dvomilionskog grada koji ce stajati 30. aprila u 15 ha na pomenutom prostoru sa kakvim takvim transparentom, pa makar imala posle toga i bliski susret sa policijom!

Sramota koja se nanosi ovoj napacenoj zemlji (unistavanje dokaza NATO agresije zarad gospode iz EU i USA) je sramota koja i mene boli, i koju ne mogu i NE ZELIM da prihvatim i cuteci predjem preko nje...

Upitajmo se ZASTO je dozvoljena TOLIKA prica o RTS-u i stradalim radnicima? Ne zbog zalosti za poginulima (neka je pokoj SVIMA KOJI SU STRADALI U SRJ 1999.), vec sto je dobra osnova za politicke igre, na zalost. E, pa ukoliko je NJIMA dozvoljeno da se okupljaju i postavljaju spomenik, onda ne mogu to raditi SELEKTIVNO, vec prema istom arsinu za sve sto je unisteno I STO SE UNISTAVA NAKON NATO AGRESIJE!!!
Uostalom, neka svako cini (sta misli da bi trebalo) prema svojoj savesti…

Pozdrav svim istomisljenicima…nadam se da necu biti jedina pomenutog datuma na pomenutom mestu…