ZA SMENU DIREKTORA POLICIJE MILORADA VELJOVICA


Gost

/ #10

2014-05-15 19:04

Postovanje dragi citaoci.
Primera ima mnogo sto ne valja kod nas u vladi i po opstinama pa cu vam izneti jedan od njih.
Naime moj brat od strica zeleo je rasturiti staru i napraviti novu kucu.Trebalo bi biti po bratskoj podeli_pola-pola,
Ja medjutim posedujem 6 ari i 80 metara dvorista a moj brat 7 ari i 20 metara.To su 40 kvadratnih metara u njegovom posedu.
Nisam mu pravio nikakvih problema.Medjutim kada sam dolazio kuci 2011 godine (radio sam i zivim u Francuskoj gde sam ostvario
i penziju)upitao me je brat od strica da li moze otvoriti prozore od kupatila i WCa prema mome dvoristu na sto sam mu dozvolio
ali da prozori budu manji i sa belim staklom.Iduce godine (2012) dolazim ponovo svojoj kuci i sta imam videti?!!!.Zgrada je napravljena sa podrumom,
prizemljem i jednim spratom.
Bilo mi je drago ali videvsi da su veliki prozori otvoreni prema mome dvoristu a zgrada je udaljena
samo 150cm od sinora ili medje tako kada budem izlazio ili ulazio u dvoriste i kucu vidi me.Jednostavno vise nemam svoj privatni zivot
jer mi ga takvim postupkom ugrozava.Gradjevinsku dozvolu je dobio od Veliko-Planske opstine.Dozvola mu nije mogla biti pravosnazna jer mu licno ja nisam odobrio da postavi velike prozore prema meni(i jos cudnije da napravi povecu nadstresnici iznad jednog prozora kao da
misli napraviti i balkon).Ulozio sam zalbu gradjevinskoj inpekciji i upitao da li je sve po zakonu uradjeno sa dozvolom otvaranje prozora
prema meni na sto su mi rekli da ce videti.Zalba je direktno bila predata sa moje strane u rukama sluzbenice 02.10.2012 na kome mi je i
stavila pecat sa datumom prijema.Isto sam predao i sudu u Velikoj Plani.Po podne 03.10.2012 dolazi mi brat od strica u posetu i rece mi
da su neki dolazili kod njega iz opstine Velika Plana. Zasto upitah ga na sto mi je jednostavno rekao da ne zna.Sumnjao sam u njegovu iskrenost.
Vec sutradan 04.10.2012 dolaze zidari i podziduju prozore da budu manje visine.To vise nisu prozori od 130cm-a visine nego 100cm-a.
Vec sam imao ubedjenje da se nesto lose dogodilo pri izdavanju takve dozvole.Isao sam kod sluzbenice i trazio da mi dostavi na uvid sva
potrebna dokumenta jer po zakonu imam pravo na sta mi je odgovorila da ne moze jer ih mogu zloupotrebiti.Mislim, aha tako je to.Sumnja mi odmah dosla da je u pitanju MITO.
U Veliko-Planskom sudu ista prica.Zahtevao sam da me licno sudija prima na sto je posle malo duzeg vremena i pristao.
Dao sam mu na uvid sve jer sam i fotografisao i snimio video pri radu.Ali badava.
Tako se kod nas radi bile su njegove reci.
Pitam se da li uopste postoje posteni drzavni funkcioneri ili kako vlada radi zasto ne bi i oni.Cista sramota za drzavu Srbiju i njene stanovnike.
Jedinka ne moze uciniti mnogo ali moze otvoriti put za bolje sutra svome narodu.
Zivela nesalomljiva srbska duso.