BEZ POLAGANJA MALE MATURE ZA OSMAKE 2014.


Gost

/ #187

2014-05-18 19:15

Imam osecaj da vecina vas koja je protiv ukidanja male mature je mozda par godina stariji od osmaka, pa oseca nepravdu da mi, osmaci, ne radimo a oni su radili. E pa dragi moji, mnogo veca nepravda je natovariti deci koja su bukvalno sve izgubila na grbacu. Mozete li da se zamislite u takvoj situaciji, nemate krov nad glavom i suv krevet, a kamoli sredstva za ucenje, pogotovo spremanje male mature. I ja sam osmakinja, i meni je prevelik pritisak spremanje 7 predmeta, mogu misliti samo kako je onima koji za to nemaju ni uslove. Poplavljene su im i skole. Trebas da radis test koji ti odlucuje buducnost, veliki pritisak, pogotovo kad imas mnogo vecih problema, na primer nemas gde da zivis. Ne, ne moze se sprovesti mala matura, ne bi bilo u redu. Makar ne ovim najugrozenijima, ili ukinuti kombinovani test, ili smanjiti kriterijum za upis. NESTO se mora uraditi, pa ne gledajte samo svoje gu*ice, barem ne u ovakvim momentima. Ja sam za ovu peticiju, ko nije ne mora je ni potpisati, kraj diskusije :D