ZAHTEVAMO ODLAGANJE PRIJEMNIH ISPITA NA FAKULTETIMA

Arya

/ #122

2014-05-19 12:16

Bez uvrede, ali kada sam videla koji ljudi najviše šeruju ovu peticiju (bar u mojim prijateljima, a moj grad nije ugrožen), shvatila sam da većina samo želi da iskoristi tuđu nesreću jer nemaju vremena da uče ili su prosto mislili da ima vremena do jula. To nije fer, ne sumnjam u empatiju, ali isto tako ne sumnjam da ima i onih koji su peticiju potpisali samo zbog sebe,a možda ni sms za ugrožene nisu poslali, a ne nešto više.
Naravno, ja sam za to da se pomogne ugroženima (iako kao što je neko spomenuo, mislim da je njima fakultet sada najmanje bitan). Moji predlozi su: - eventualno povećanje kvota (jer svi moramo biti ravnopravni), pa da mi neugroženi polažemo kada je i trebalo, a ugroženi u septembru. Njima neka država obezbedi pripremnu literaturu ili bi i za to mogla da se organizuje humanitarna akcija. Drugo, manje izvodljivo, neka ugoženi budu na budzetu u prvoj godini, svi. ALI, opet, to ne sme da menja ničije šanse, kvote za budzet za neugrožene ne smeju da se menjaju. Ukidanje prijemnog ove godine opet ne bi bilo fer prema onima koji iz ovog ili onog razloga nisu imali sjajan uspeh u srednjoj školi, a odrali su se od učenja za prijemni.
Znači, umesto što samo molite za odlaganje ili suludo ukidanje prijemnog, bolje dajte neke konkretne predloge kako bi ova peticija imala neku svrhu.