ZAHTEVAMO ODLAGANJE PRIJEMNIH ISPITA NA FAKULTETIMA


Gost

#101

2014-05-18 20:17

TREBA DA SE ODLOZI ZA MESEC AVGUST :D
m

#102

2014-05-18 20:25

stvarno je strasno sta im se desilo,mnogi nece imati novca jer im roditelji zive od stoke i poljoprivrede,a skoro sve je od toga unisteno :/

Gost

#103

2014-05-18 20:38

Neće vredeti peticija ako je od 2 625 potpisa, 362 potpisa sa istih IP adresa.

Anonymous

#104 Re:

2014-05-18 21:01

#103: -

i ako niko ne potvrdi svoj potpis preko email adrese.


Gost

#105

2014-05-18 21:08

Humano bi bilo da se odlozi u ime svih ugrozenih. A ima ih puno!

Gost

#106 .

2014-05-18 21:13

.

Gost

#107

2014-05-18 21:38

Trebalo bi ili odloziti, ili ukinuti prijemne ispite...
stgo

#108

2014-05-18 21:43

ODLOŽENO K'O POLOŽENO

Gost

#109

2014-05-18 21:45

Ovo je cisto izivljavanje onih koji nisu osteceni a zele da izvuku neku korist. Jako su male sanse da ce se bilo ko iz ostecenih porodica odluciti za upisivanje studija ove godine.

Gost

#110

2014-05-18 21:46

#65: -

Potrebno je da se uskladi polaganje prijemnog u celoj Srbiji. Prijava na konkurs i polaganje prijemnog je dosad bilo istog dana na svim fakultetima u Srbiji. I ,recimo , njih 100 iz Obrenovca zeli da upise neki fakultet, nebitno koji. Ispada da treba da bude ovako:posto su oni iz ugrozenog dela, zbog cele ove situacije, prijemni na fakultetima gde zele da konskurisu se odlaze, ali recimo oni koji zele da konkurisu u Novom Sadu ili Nisu, polazu po vec predvidjenom vremenu. Ne ide to tako... Ili se prijemni odlaze u celoj Srbiji, ili nigde. Tako je najbolje.

nn

#111 Re: Re:

2014-05-18 21:57

#11: ASangel - Re:

SMATRAM DA PRIJEMNI TREBA DA BUDE ODLOZEN IZ RAZLOGA STO DOSTA NAS VOLOTIRA,ILI SU CLANOVI CRVENOG KRSTA,A SVI IMAMO BAR JEDNU NAMA DRAGU OSOBU KOJA JE UGRAZENA,MOGU SLOBODNO DA KAZEM ZIOTNO UGROZENA...BILO DA JE IZ OBRENOVCA,CACKA,ILI NEKOG DRUGOG GRADA... I DAM NAM JE SADA SVIMA PRIORITE DA NJIMA POMOGNEMO KOLIKO KO MOZE,A DA NAM JE NAJMANJE VAZNO U OVOM TRENUTKU UCENJE,TJ. SPREMANJE PRIJEMNOG ISPITA...A SVI ZNAMO KAKVA JE KONKURENCIJA NA FAKULTETIMJ. TAKO DA, JOS JEDNOM,HVALA,AKO UVAZITE NASU PETICIJU.




Gost

#112

2014-05-18 22:30

Прво народ и држава.

Gost

#113

2014-05-18 22:43

Sasvim ste u pravu. Nemoguće je učiti u ovakvim vanrednim situacijama.

Gost

#114

2014-05-18 23:06

ODLOZITE!!!
KB95

#115

2014-05-18 23:33

Sto se mene tice,svejedno mi je,ja sam svoje spremio,ali opet bilo bi u redu odloziti bar za 10-15 dana najmanje...
Realista

#116 UJEDINJENI MOZEMO SVE!

2014-05-19 02:56

Prvo i osnovno sto treba da se uradi ove godine jeste da se UKINE barem placanje probnih i samih prjemnih ispita, kada god oni bili. Za troskovima prevoza, boravka i samog prijemnog potrebno je preko 10.000 dinara, ako idemo na jedan prijemni, neki smo suvise skepticni, pa se prijavljujemo na dva, jer: ''Ko zna kakav ce me baksuz poterati tog dana kada cu unistiti sve za sta sam se spremao toliko meseci, na sta sam potrosio toliko neprospavanih noci!!!''
Tolike pare moji roditelji nemaju! Iako nisam ugrozena (mada mom gradu i nasoj reci malo fali da napravi katastrofu) finansijska situacija u kojoj se nalazi vecina Srba je krajnje katastrofalna! Naravno da ce nasi roditelji dati zadnji dinar za nase skolovanje i same nas, ali ova drzava ove godine moze da ispravi ove krive drine, samo je pitanje da li zeli! Ima mnogo VECIH PROBLEMA OD OVOG NASEG, ZNAMO!!! Ali zaboga ovo je nasa prekretnica u zivotu, NAJVAZNIJA, posle koje nema nazad i NIKAD SE NE MOZE ISPRAVITI!!!! Aleksandar Vucic se pokazao kao razuman covek, voljan da saslusa i pomogne i vise nego sto sam ocekivala od njega prilikom njegove kandidature za predsednika vlade, tu dobrotu ne treba iskoristavati i postati pohlepan i bezobrazan! Ali on kao roditelj i kao covek od moci i ugleda, ako sagleda ovu situaciju na pravi nacin videce da je pomoc i intervencija neophodna!!!
Ukoliko je moguce odloziti prijemni, to SVIMA odgovara! Niko se nece buniti! Niko se nece buniti iako nasi vrsnjaci iz ugrozenih podrucja budu oslobodjeni istog, mada nace se neka ''dasa'' i prozivati kako je zauzeto njegovo mesto na fakultetu, ili neki besramnik koji ce im kasnije to nabijati na nos!
Svima nama, bez obzira iz kog dela Srbije pisemo, dolazimo, gde zivimo, maturska godina je ''propala'', nikada ne moze biti ista i uvek cemo je pamtiti, nazalost po jako ruznim i potresnim stvarima, na koje se samo nadovezuju obaveze, odgovornost i katastrofe. Ljudi nasih godina su najbolji empaticari, sto se u prethodnih par dana i pokazalo, poplavljena nam je dusa umesto kuce, jezimo se na svaku pomisao kataklizme koja je zadesila nase vrsnjake, ali sto je najvaznije trudimo se da pomognemo!
Rangiranje ucenika prema proseku iz srednje skole ne znam koliko je moguce, jer na primer ja zelim i hocu da upisem FON (IT) koji nudi 260 mesta na tom smeru, pa mislim da bi nas tada bilo 2600 sa istom zeljom.
Svakome treba dati sansu i svako treba da bude ravnopravan!
Moje misljenje je da CENE PRIJEMNIH treba ove godine SKROZ UKINUTI (prezivece fakulteti i bez toga, neka se profesori zrtvuju. ako su u mogucnoti), a prijemni ODLOZITI ili smaniti njegovu TEZINU ove godine, pogotovo fakulteti gde se polaze hemija, fizika, matematika.. Uostalom, nema predmeta koji je lak za nas maturante, koji smo euforicni, nestrpljivi, puni zivota (sto je masovno volontiranje i pokazalo), prestravljeni od nepogode koja je zadesila nasu drzavu, puni treme zbog prevelike odgovornosti na nasim plecima, ali i puni straha da li cemo uspeti da ostvarimo cilj od kog zavisi nasa buducnost. Deca smo, imamo sve, al' opet nije nam lako! (to mi kazemo :) )
Nina

#117 Re: Subjekt

2014-05-19 07:41

#17: jo - Subjekt

Srećom, nisam poplavljena pa mogu polagati kad god

Interesuje me kako bi se realizovalo da pola radi prijemni pocetkom jula a pola kasnije?

Iv

#118

2014-05-19 08:29

Iskreno, znam ljude koji traže odlaganje prijemnog a neće da se odreknu mature. Hvala Bogu, nisam jedna od njih, ali nažalost poznajem takve kretene. Moj grad je bio pogođen poplavama, ja konkretno nisam, ali sam išla i pomagala sve ove dane i sigurno ću nastaviti da idem da pomažem. Ne mogu da vam opišem u kakvom su stanju pogođene porodice. Mislim da je odlaganje prijemnih neophodno.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-05-19 11:54



Gost

#120

2014-05-19 12:01

Mnoge porodice su ostale bez svojih domova,a i novca za pripreme i izlazak na ispit. Sve ovo sto nam se desilo nas je mnogo pogodilo.Molim vas da imate razumevanja za one kojima je voda odnela sve,koji su ugrozeni,i kojima je spremanje za prijemni ispit za zeljeni fakultet prekinuto do daljnjeg :(

Gost

#121

2014-05-19 12:10

Mogli bi smo da odemo na fax bez maturskog, samo sa bodovima iz srednje škole... isto kao što su i osnovci prošle ili one tamo godine.
Arya

#122

2014-05-19 12:16

Bez uvrede, ali kada sam videla koji ljudi najviše šeruju ovu peticiju (bar u mojim prijateljima, a moj grad nije ugrožen), shvatila sam da većina samo želi da iskoristi tuđu nesreću jer nemaju vremena da uče ili su prosto mislili da ima vremena do jula. To nije fer, ne sumnjam u empatiju, ali isto tako ne sumnjam da ima i onih koji su peticiju potpisali samo zbog sebe,a možda ni sms za ugrožene nisu poslali, a ne nešto više.
Naravno, ja sam za to da se pomogne ugroženima (iako kao što je neko spomenuo, mislim da je njima fakultet sada najmanje bitan). Moji predlozi su: - eventualno povećanje kvota (jer svi moramo biti ravnopravni), pa da mi neugroženi polažemo kada je i trebalo, a ugroženi u septembru. Njima neka država obezbedi pripremnu literaturu ili bi i za to mogla da se organizuje humanitarna akcija. Drugo, manje izvodljivo, neka ugoženi budu na budzetu u prvoj godini, svi. ALI, opet, to ne sme da menja ničije šanse, kvote za budzet za neugrožene ne smeju da se menjaju. Ukidanje prijemnog ove godine opet ne bi bilo fer prema onima koji iz ovog ili onog razloga nisu imali sjajan uspeh u srednjoj školi, a odrali su se od učenja za prijemni.
Znači, umesto što samo molite za odlaganje ili suludo ukidanje prijemnog, bolje dajte neke konkretne predloge kako bi ova peticija imala neku svrhu.


Gost

#123

2014-05-19 13:21

Slazem se sa tim da im treba pomoci oko upisa, ali isto tako i maturu treba otkazati, nije vreme sad za slavlje ipak njima treba pomoc..
xx

#124 Re: ukinuti prijemni

2014-05-19 14:06

#67: #0403 -

Ukidanje je najbolje resenje, čemu četvorogodisnje skolovanje, ako neko zbog jednog testa ostane bez fakulteta.


Gost

#125 Re: Re: ukinuti prijemni

2014-05-19 14:15

#124: xx - Re: ukinuti prijemni

Ne, ukidanje nije najbolje resenje jer su sve skole razlicite, bas kao i fakulteti. Sta sad, neko iz, lupam, Elektrotehnicke odluci da upise FDU iako nije talenat nego mu, eto, dunulo? Prijemni postoje s razlogom - da bi se na osnovu tog testa videlo koliko je ko kompetentan za odredjeni fakultet, zato prijemni i nosi vise bodova. Ako je neko bio vukovac, ne znaci da ce briljirati na prijemnom, kao ni da ce vrlo dobar ucenik ocajno uraditi. ;)