Uvodjenje smrtne kazne

Raz-Um

/ #42 Re: Gost

2014-08-07 11:47

#41: -  

A sta ako je ubio slucajno?

Niko od vas ne razmislja objektivno.

Sta ako je covek slucajno udario autom devojcicu i usmrtio na licu mesta? S

ta ako je prva stvar sto mi je pala na pamet njegova mala cerka, i zena?

Ako ode u zatvor ko ce njih da cuva?

I sta ako je iz tog razloga pokusao da sakrije to?

I sta ako je on u stvari potpuno psihicki sad sje**n zbog toga?

I sta ako ce on do kraja zivota imati griznju savesti, i dok gleda svoje dete kako odrasta, milice kako je on necije dete uzeo?

I sta ako je sasvim obican covek bez dosijea, koji je isto roditelj, iz straha da ga ne odvedu u zatvor, probao da sakrije.

Ako je on nju ubio autom na licu mesta, i da se predao odmah i da nije, to je nebi vratilo.

Ako je pokusao da sakrije to, da bi sacuvao sebe i bio tu za svoju porodicu, sta onda da kazemo.

Niko od nas nije nikada ubio nekoga. I ne znamo kako bi odreagovali da to uradimo slucajno. Ja ne opravdavam njega. Ali pokusavam da shvatim motiv tog postupka. 

Traba cuti i njegovu stranu price, tj. na zalost u ovom slucaju jedinu stranu. Ocevidaca nema, nema svedoka. 

Svi vi ocevi i majke sto uzimate to kao glavni argument za izricanja smrtne kazne, evo vam sad malo pa razmislite. Da ste mladi roditelj, i da slucajno ubijete necije dete, sta biste uradili? Pola vas ce reci da bi se predalo, ali niko od vas to nije osetio na svojoj kozi. I predate se i odete u zatvor, ko vam cuva zenu i dete? Ko ih hrani?

Instinktivno je spasiti sebe i svoje najdraze. I postoji mogucnost da je on tako razmisljao kada je ubio. 

Vi bi ste sve resili radikalno, po kratkom postupku. Ja bih objektivno i racionalno