Peticija za ukidanje veronauke u skolama

Што машеш том руком, ааа крстиш се...

/ #110 Re:

2011-09-07 23:22

#75: -

Е сад, ја сам апсолутно против веронауке у школама, чак сам и за смањење истицања религија у медијима. Како која религијска заједница слави неки празник тако крену да смарају са честиткама и преносима са тумачењима прастарих анахроних обичаја али...

Видео сам исти овакав натпис на Првој гимназији и морам да кажем да је потпуно бесмислен чак је и глуп. Ко га је саставио није баш најбистрији поток у брду.

Прво, школе нису наше већ свих грађана, да, да, чак и оних верујућих. Затим, ваљда се овде и тражи да вера буде појединачна а не систематска. Дакле, сваком појединцу се мора дозволити и да се моли у школи, ако хоће, макар за прелазну, хе, хе. И баш супротно изреченом овим графитом требало би да се надамо да се у верским објектима озбиљно размишља и поступа не само од стране верујућих већ и гостију. Није ваљда да атеисти као и уопште узев сви верници престају са размишљањем оног тренутка кад уђу у верски објекат. Изгледа да аутор овог графита углавном не размишља без обзира на тип и намену објекта...

Кад смо већ код графита далеко ми се више свиђа онај: Не крсти се у басу јер то је жасуууууу. Хе, хе, бар је онако шеретски. Велики поздрав петиционисти!!!!!