Peticija za ukidanje veronauke u skolama

Jovana

/ #148 Re: Re:

2011-09-08 10:59

#142: - Re:  

 Nauci prvo da pises, pre nego sto krenes da solis pamet. U ime religije i uz blagoslov crkvenih velikodostojnika su se desile sve najvece pljacke i svi najveci genocidi u istoriji covecanstva. Ako to nisi zapazio, onda osim toga sto si nepismen nisi ni zainteresovan za svet oko sebe.

Izvini sto necu da moje dete uci kako je neki bradati cika stvorio svet a da mu ista predavanja drzi pedofilska kamarila. Nema to veze s modernoscu vec sa zdravim razumom. Ko ti umisljas da si pa da nekom drugom spocitavas nemoral? Meni ne treba bog da bih bila dobra osoba. Tebi ocigledno treba, sto ce reci da si ti samo jedan bogobojazljivi slabic.

Bavim se ja prilicno religijama na fenomenoloskom nivou. Recimo, hriscanstvo se kobajagi odlikuje tolerancijom, "oprosti im, Boze, ne znaju sta cine" i te fore. Ali ti umesto da reagujes hriscanski i da se molis za duse svih vernika i nevernika, ti dolazis ovamo i nazivas NAS, ateiste, licemerima i jadnim stvorovima. Izvini, u tome nema ama bas nista hriscanski. Samo ti pokazujes da si obican licemer koji misli da ga to sto veruje u neke bajke cini boljim od onih koji u njih ne veruju (a i to je protivno hriscanskim verovanjima). Izvini, ali ta crkva je pre 500 godina spaljivala i tamnicila ljude koji su izmedju ostalog tvrdili da je Zemlja okrugla. Sapienti sat.