Stop trovacima u gradu Vrscu

gost

/ #24 Re: Re:

2014-11-17 20:36

#22: hrana za pse - Re:  

 Ne znam sta niste razumeli, svako treba da snosi svoj deo odgovornosti. Ako pas ciji sam ja vlasnik napadne nekoga, povredi ga,bilo dete, coveka, drugu zivotinju, naravno da cu odgovarati, jer nije kriv pas nego ja kao vlasnik potencijalno opasne stvari.

Ali za napustene pse nema ko da odgovara. Osim opstine, koja je njihov vlasnik na neki nacin jer ima obavezu da se o njima stara. Ako izvedem dete na igraliste, u park ili bilo koju javnu povrsinu gde su vlasnicki psi, ocekujem od vlasnika da svog psa kontrolise, pazi i za njega odgovara. Ali ako tu ima pasa lutalica, ja moram biti odgovorna za svoje dete jer nema ko drugi zaista.

Na zalost jako je mnogo primera kada pas zaista bude isprovociran. Prisustvovala sam scenama gde deca ispred igralista cupaju psa, vuku, vriste, sutiraju... Prirodna reakcija svake zivotinje je odbrana. Svog psa sklanjam od takvih situacija, ali i kao roditelj kontrolisem svoje dete da zna kako da se ponasa zbog svoje bezbednosti ali i prema drugom zivom bicu.

Svaka prica ima dve strane ali na zalost ljudi kada strada neko dete prvo vide problem u psu koji je odreagovao a ne razmisljaju o tome da je to uglavnom reakcija na mnogo faktora. Kojih opet ponavljam ne bi bilo da je problem lutalica resen kao u civilizovanim zemljama.