Stop trovacima u gradu Vrscu

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Stop trovacima u gradu Vrscu

Marina Mor
Autor peticije

#1

2014-11-17 10:14

Molim sve da potpisu, ovo je opasnost za citavo drustvo. Neko manijakalan se igra zivotima a vlast ne haje. Bas ih briga. Sramota.

Gost

#2

2014-11-17 10:34

Obožavam životinje,naroćito pse koji su najviše ugroženi.Volonter sam godinama u PZP Vršac.To su moji drugari,divna stvorenja koja poznajem kao štence.Prepušteni su,ponovo ulici,trovačima.Strašno!

Gost

#3

2014-11-17 10:45

Nadam se da cemo im stati na put!!!Izivljavanje nad slabijim od sebe pokazujemo kakvo smo mi drustvo u komletu!I OVI STO SE IZIVLJAVAJU I MI STO SAMO GLEDAMO,kad bi svako od njih dobio po 10 godina zatvora imao bi dovoljno vremena da razmislja sta je napravio i mislim da bi u buduce prelazio put kad vidi psa ili macku to je moj predlog bez novcanih i uslovnih kazni i tih gluposti pa za 2 godine ima sve da se promeni!

Gost

#4

2014-11-17 16:27

Pridružujem se peticiji. Već preko godinu i više neko baca opasan oterov i truje životinje i ptice. Pitamo se svi da li ovaj grad ima policiju, nadležne u svim delatnostima u lokalnoj samoupravi. Sramota da niko ništa nije preduzeo. Gde su nadležni ljudi ovog grada. Ovo je i njihova sramota.

Gost

#5

2014-11-17 16:34

Na zalost upravu grada ne interesuju napusteni psi,da ih je bilo briga otvorili bi Azil za pse i sklonili ih sa ulica,ali sta ce biti ako se neko dete otruje,da li ce onda neko iz uprave izaci pred lice tih roditelja,a ignorisali su upozorenja na trovace u ovom gradu...


Gost

#6

2014-11-17 16:55

Nema tu komentara....Sve je vise psihopata na ulici,na zalost vecina ljudi u ovoj nasoj Ludiji nije svesna da onaj ko je u stanju da povredi zivotinju to isto moze da uradi i nekom ljudskom bicu....Opet je sistem zakazao,danas su to ovi nesrecni psi,sutra ce se ponoviti neka Tijana...Ivana...nekoj Mili ce ponovo odseci sape...I?!Nikom nista,svako cudo za tri dana...na zalost i sramotu svih nas.
Gost05

#7 re:

2014-11-17 17:08

#5: -  

 Nisu u opasnosti samo ulicni psi i macke. Mnogi vlasnicki su nastradali, moja dva ljubimca su otrovana i najstrasnije je bilo gledati ih kako se muce u AGONIJI i straaaasnom bolu. Ne mozete da zamislite, gledate ih a ne mozete apsolutno nista da ucinite. Patiili su se satima dok nisu dusu ispustili. Zao mi je, dusa me boli zbog svakog izgubljenog zivota. Ni krivi ni duzni, pitomi, dobri i verni prijatelji. Al sto kazete, upravu grada to ne interesuje, koga je briga za - zivotinju. Treba nesto preduzeti, ne daj boze da se desi jos nesto gore! 


Gost

#8

2014-11-17 18:02

Ko radi ovo zivotinjama nece zakasniti da uradi ljudima. Uz put ukoliko mala deca ugledaju takve prizore zamislite odraz na njihovu psihu. ROditelji treba da razvijaju humanitost prema ljudima i zivotinjama a ne da truju, psuju i prete . U nadi da ce se ovoj peticiji odazvati sto veci broj ljudi , pozdrav.
domacin

#9

2014-11-17 18:56

Nisu samo dzukele lutalice problem u Vrscu. Nista nije bolja situacija ni u drugim gradovima. Dzukele koje vlasnici izvode u "setnju" su takodje velika opasnost za Vrscane. Da li je iko ikad u Vrscu video vlasnika psa koji je svojoj dzukeli stavio korpu na glavu? Pisem namerno "dzukela", jer psima smatram psa koji je na povodcu i koji ima korpu na njusci, a svi ostali psi, cak i oni koji imaju vlasnike koji ne mare za bezbednost ljudi oko sebe,nazivam dzukelama. Dzukelama takodje smatram i njihove vlasnike- podrazumeva se. Mislim da se vecina slaze sa ovim. Sada,kada neko krajnje neodgovoran, truje pse po gradu, svi su digli glas, svima to smeta i to je razumljivo i opravdano. Ali ja nikada nisam video peticiju da se postuje zakon i da se vlasnici dzukela nateraju da svojim ljubimcima stave korpu. Naravno, tako nesto vlasnicima ne pada na pamet, jer onda njihov ljubimac-dzukela, gubi na atraktivnosti; oni sami postaju manje atraktivni. U toku leta, glavno mesto za okupljanje takvih tipova su zelene povrsine,koje su u stvari namenjeni ljudima bez pasa. Kako to nikome ne smeta? Kako se zbog toga niko nije bunio? Na koji nacin da se dete odbrani od psa? Odgovorite mi, molim vas, posto  u pozivu za potpis peticije  pominjete decu. Pre neki dan sam video coveka koji je pustio pit bula "da se istrci", kako on kaze. Kada se moja cerka zaledila od straha(kao i ja), dobacio je da ne brinem i da je pas bezopasan. Covek ocigledno poznaje svog psa, zasto da mu ne verujem. Travnjak iza hotela "Srbija", ili da budem mnogo precizniji- ISPRED SUP VRSAC je jedna od tih lokacija. Zar policija nije prva koja treba da reaguje? I ako se desi nesreca, ponovo ce biti organizovan protest, ali gde? Kada je lokalni narko diler ubio kolima zenu na trotoaru, pre nekoliko meseci, protestovalo se u Ruskom parku?! Kakva sramota! Kome su se oni obracali? Ko je kriv sto je taj krimos bio na slobodi-direktor Ruskog parka? Zasto nisu otisli ispred policije koja ga nikada nije uhapsila, ispred suda koji ga nije osudio... Cekamo da se desi nesreca sa tim dzukelama, pa ce organizovati protest,verovatno na nekoj poljani ili na jezeru! U ovoj zemlji se ne postuje zakon, ali neki ljudi su glasniji kada stite zivotinje, a ne kada su ljudi ugrozeni. Slazem se da je trovanje pasa opasno i za ljude, ali sam siguran da to nije osnovni razlog za peticiju. NA TRAVNJACIMA I PESACKIM ZONAMA NAMENJENIM DECI, ISTI LJUDI KOJI POKRECU OVU PETICIJU SETAJU SVOJE DZUKELE BEZ KORPE I POVODCA! O UKLANJANJU IZMETA DA NE GOVORIMO.


Gost

#10

2014-11-17 19:09

UVEK JE POSTOJALA PATOLOGIJA, SAMO DU BOLESNICI MANJE EKSPONIRALI SVOJU BOLEST.....OVO JE PREVRSILO SVAKU MERU,POSTOJI U BEOGRADU MESTO GDE CEMO SE OBRATITI POSTO NIKO OVDE NE REAGUJE NA TAKO STRASAN CIN...JES SVE OSTALO STO SE DOGODI NEMOJMO SE CUDITI...VRSACKU OPSTINU I POLICJU NE ZANIMA....DOBRO,IMA DALJE INSTANCI KOJE CE REAGOVATI...

Gost

#11

2014-11-17 19:16

zelim da bude kaznjena osoba koja cini zlo ovo je prvi stepen nasilja sledeca zrtva je covek svako od nas svi smo u opasnosti zmureti znaci slagati se precutno sa onim sto trovac radi zato ja necu da cutim
Gost

#12

2014-11-17 19:17

Bravo za "domacina", odlican komentar. Bas me interesuje sta o tome misle vrsacki borci za zastitu zivotinja. Koliko medju komentatorima ima onih koji svojim psima stavljaju korpu? Da li pokretaci peticije postuju zakon? Da li oni ugrozavaju zivote dece?

MIRELA

#13 Re:

2014-11-17 19:18

#9: domacin -  

 HVALA  NA  PAMETOVANJU I OBJASNJENJU,  JER  OVO  STO STE  NAPISALI  NIJE NISTA I  NE  OBJASNJAVA  VASU  MRZNJU PREMA  ZIVOTINJAMA.

  JA  VOLIM   MOGA  PSA  I  PO  SVEMU  GLEDAJUCI    PAMETNIJI JE OD  VAS.

   STA BISTE  VI HTELI ,ILI  NERAZUMETE ILI STE  TOLIKI NECOVEK  PA DA IH SVE POBIJEMO.

    SLAZEM  SE  DA  SVAKO VODI  NA POVODCU  SVOGA  PSA,SAMO OVI  MUCENICI SU ISTERANI IZ  KUCA OD  SKOTOVA I DZIKELA  KOJI SU IH UZELI  DA IM SE DETE  POIGRA, PA KADA  SE  ZASITILO ISTERALI  GA  NA ULICU.

     ZNACI ONI SU  NAPUSTENI.

      S  OBZIROM NA TO DA SAM ZIVELA U DRUGIM  ZEMLJAMA I PROPUTOVALA OVAKO  GNUSNO   I  BOLESNO NISAM VIDELA.

      UZIVAJTE  BEZ  DZUKELA   A  MI KOJI IH  VOLIMO  UZIVACEMO SA  NJIMA, MALO  BOGATIJI  U DUSI  I PLEMENITIJI.

domacin

#14 Re: Re:

2014-11-17 19:27

#13: MIRELA - Re:  

 Mirela, ja sam vlasnik psa i ne mrzim zivotinje. Nikada nisam ni upoznao, a nadam se da necu ni imati priliku da upoznam nekog ko mrzi zivotinje. Protiv sam trovanja pasa,naravno, ali u ovom slucaju su ljudi odmah reagovali. Na cinjenicu da su deca u ovom gradu ugrozena 24 sata zbog neodgovornih sluzbi i vlasnika zivorinja, niko ne reaguje i ne postoji peticija. Zlocin je trovati pse,za to neko mora da odgovara, ali vi trazite da nadlezni reaguju- isti organ koji mora da reaguje i u slucajevima koje sam ja opisao. Naravno da pse bez korpe i njihove vlasnike smatram dzukelama. U cemu se razlikujemo u kvalifikaciji takvih ljudi, vi i ja? Vi o ljudima koji truju pse i time ugrozavaju decu, takodje imate ruzno misljenje. Da li imate psa? Da li on seta sa korpom?

domacin

#15 Re: Re:

2014-11-17 19:39

#13: MIRELA - Re:  

 I nikako ne mislim da je moj pas pametniji od Vas, niti da je pametniji od bilo koga. Ja vas zbog suprotnog misljenja nisam vredjao, osim ako se niste prepoznali u onoj grupi neodgovornih vlasnika( sto verovatno jeste, pa ste tako  brzopleto, i krajnje naivno) reagovali. Dakle, stavite korpu svom ljubimcu i postujte zakon, jer ce neki drugi Vrscani, sutra, ako neki pas povredi dete, praviti peticiju protiv vas. Ljudi, Mirela, imaju veca prava od zivotinja. Ali to pravo nosi i odgovornost, da o svojim kucnim ljubimcima brinemo, jer tako kaze i zakon i zdrav razum. Ponavljam, niko ne sme da truje pse, jer time ugrozava i zivote ljudi.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2014-11-17 19:40


domacin

#17 Re: Re:

2014-11-17 19:47

#16: pravnik - Re:  

 Sta je bruka? To sto kao i vi smatram da pse ne treba trovati, ili sto ljude koji setaju pse bez povodca stavljam u isti kos sa trovacima pasa? Po meni i jedni i drugi ugrozavaju zivote ljudi,zar ne? I vi stavite korpu svom psu,postujte zakon. Covece, pa ja pola veka zivim u Vrscu, nikada nisam video psa sa korpom i sada ce ispasti da svi vi koji imate pse, setate svoje kucne ljubimce po propisu? Nece biti! Ponavljam, NIKO NE SME DA TRUJE PSE I NADLEZNI MORAJU DA REAGUJU! Ali neka reaguju u svim slucajevima ugrozavanja zivota ljudi, dakle, i kada su vlasnici pasa u pitanju (verovatno vecina komentatora i potpisnika peticije)

Gost

#18

2014-11-17 19:51

"Pravnice", zasto vredjate coveka, pa on kritikuje ruznu pojavu i istu ne brani? Sta vam je?

gost

#19

2014-11-17 19:55

Tako je. Jednako ih tretirati i jednako kaznjavati. Ali, u Srbiji.....

hrana za pse

#20

2014-11-17 20:00

Podrzavam peticiju, ali koji lik je ovaj "domacin" :) Zesce zapusavanje usta nisam video

gost

#21

2014-11-17 20:00

Mislim da je osnovni problem sto se nikada ne ujednimo kako treba i sto se rasplinjuje sve na mnogo repova. Da li treba svako da se brine o svom psu? Treba.Da li svako mora da poznaje svog psa da zna da li mu treba korpa, kako reaguje u odredjenim situacijama i njegov pitbul i njegova pudla? Naravno. Da li treba svako da se brine o svom detetu? Da ga pazi na igralistu, da ga nauci da se pas ne razvlaci da se ne vristi itd? Da, treba. Ali to nije sada tema. Tema je 1. Zaustaviti ovog monstruma trovaca hitno i da plati za krivicno delo. 2. Resiti problem napustenih gladnih bolesnih pasa na institucionalnom nivou.

To ne mozemo ni mi, ni vi, vec lokalna vlast. Predsednik opstine, predsednik skupstine opstine, uprava veterine, komunalna inspekcija, ministar za zivotnu sredinu... znaci ima ih ohoho, i dobijaju fine plate u svojim jos finijim foteljama a cute. Nabili su glavu u pesak dok ne prodje sve, zaboravi se, pa mozda saceka neki novi mandat.

Ono sto mi mozemo je da prijavljujemo, da nam se cuje glas, da ne cutimo i ne nabijamo i mi glavu u pesak pa ce mozda pred neke izbore neko da se seti da tu moze da ubere koji glas biraca i konacno se neki novac ulozi u azil i resavanje problema.

A policija i tuzilastvo fino neka rade. Sud kasnije isto. Za to ih placamo.

hrana za pse

#22 Re:

2014-11-17 20:11

#21: gost -  

 Izvini, molim te, moram da reagujem. To da li neko poznaje svog psa to je njegova licna stvar, ali ZAKON kaze da bez obzira na "poznavanje" svog kucnog ljubimca, psi moraju da imaju korpu! Tu nema mesta individualnoj proceni vlasnika. Problem o kome domacin pise star je decenijama i niko ga nije spomenuo. Sada, kada je neki ludak poceo da truje pse, svi ste reagovali i okomili se na coveka. Ispada da stitite ljude koji ne postuju zakon, trazeci od odgovornih da kazne one koji zakon ne postuju. Ne vidite problem i dvostruke arsine? A to da li neko dete vristi na igralistu, nije tema. Kakve to veze ima sa psima? Da nisu psi time igruzeni ili isprovocirani? nisam to najbolje razumeo. Kazna za trovace!

gost

#23

2014-11-17 20:24

Izvini gostu #21,"kako ti lepo prozimas..... koji rok da damo" za tvoje poslednje recenice- "pet ili sest godina"?

gost

#24 Re: Re:

2014-11-17 20:36

#22: hrana za pse - Re:  

 Ne znam sta niste razumeli, svako treba da snosi svoj deo odgovornosti. Ako pas ciji sam ja vlasnik napadne nekoga, povredi ga,bilo dete, coveka, drugu zivotinju, naravno da cu odgovarati, jer nije kriv pas nego ja kao vlasnik potencijalno opasne stvari.

Ali za napustene pse nema ko da odgovara. Osim opstine, koja je njihov vlasnik na neki nacin jer ima obavezu da se o njima stara. Ako izvedem dete na igraliste, u park ili bilo koju javnu povrsinu gde su vlasnicki psi, ocekujem od vlasnika da svog psa kontrolise, pazi i za njega odgovara. Ali ako tu ima pasa lutalica, ja moram biti odgovorna za svoje dete jer nema ko drugi zaista.

Na zalost jako je mnogo primera kada pas zaista bude isprovociran. Prisustvovala sam scenama gde deca ispred igralista cupaju psa, vuku, vriste, sutiraju... Prirodna reakcija svake zivotinje je odbrana. Svog psa sklanjam od takvih situacija, ali i kao roditelj kontrolisem svoje dete da zna kako da se ponasa zbog svoje bezbednosti ali i prema drugom zivom bicu.

Svaka prica ima dve strane ali na zalost ljudi kada strada neko dete prvo vide problem u psu koji je odreagovao a ne razmisljaju o tome da je to uglavnom reakcija na mnogo faktora. Kojih opet ponavljam ne bi bilo da je problem lutalica resen kao u civilizovanim zemljama.

gost

#25 Re:

2014-11-17 20:47

#23: gost -  

 Ako mislite ovo za mandat, to je naravno bila ironija jer se problem simptomaticno odlaze "od mandata do mandata" i ide po principu neka se neko posle mene bavi tim. Mozda se ne slazete ali iskustvo je pokazalo da ce se retko ko latiti ovog posla pogotovo ako nije izborna godina. Mnogo truda, zasukanih rukava, mnogo brate posla. A malo para. Ali to je vec neka druga prica.