Stop trovacima u gradu Vrscu

domacin

/ #95

2014-11-20 19:27

Hajde da napravimo zajednicku peticiju kako bi se vise problema vezanih za pse u Vrscu resilo. Zasto odbijate tu mogucnost? Potpuno sam siguran da bi vise ljudi potpisalo takvu peticiju, i sve ovo dobilo na masovnosti, pa bi i pritisak bio veci. Ja sam siguran da bi Vrscani rado potpisali peticiju za aktiviranje policije po pitanju trovanja pasa, ali i po pitanju kaznjavanja ljudi koji setaju pse bez povodca ili bez korpe. Zasto mislite da nije tako? Zar ne mislite da bi trebali da naterate sve ljude da postuju zakon, pa i one koji setaju pse bez korpe? Razumem da je ovo peticija protiv trovanja pasa, ali meni je neverovatna cinjenica da vec danima odbijate ovaj predlog, sa jedinim izgovorom da je peticija za nesto drugo, a ne  za ono sto ja predlazem i da ako zelim, sam pokrenem novu peticiju. Pa zar vi niste za to da psi setaju sa korpom? Sta cemo sa izmetom kucnih ljubimaca? Cija je obaveza da to cisti. U zapadnom svetu, na koji se vi pozivate,postoje automati,ali ako ga nema, onda vlasnici pokupe izmet za svojim psom. Pa hajde u svemu da pratimo zapad. Zar ne mislite da bi zajednickom peticijom i ovo moglo da bude obuhvaceno? Da nateramo policiju da predje 10m, i na travnjaku ispred sup-a, kazni ljude koji izvode pse "da se istrce" bez korpe. Zar to nije u interesu svih nas, pa i pasa, o kojima toliko brinete? Sto se tice zene iz Hemograda, to je bezobrazluk, i nije istina da psi nikoga tamo nisu napali. Bilo je vise slucajeva da su psi rezali na ljude tamo. A ta zena pusta svog psa van stana,dok je na poslu. PRAVO JE SVAKOG DA IMA KUCNOG LJUBIMCA,ALI AKO NE MOZE DA OBEZBEDI CUVANJE PSA, ONDA NE TREBA DA GA IMA! NE MOZE NJEN PAS DA VRSLJA PO NASELJU, JER LJUDI IMAJU PRAVO DA SE SLOBODNO KRECU! TO U HEMOGRADU NIJE MOGUCE. Ako je vas argument - mi volimo pse i mozemo da radimo sta hocemo ne mareci za komsije, onda svako moze da radi sta hoce, pa se tako neki ludak-trovac i ponasa. Mene ste cak optuzila da sam, mozda,trovac?! Zasto necete da resimo vise problema zajedno, jednom peticijom. To sto neki ljudi vole svoje pse, ne daje im za pravo da druge ugrozavaju. Hajde da skrenemo paznju na njih. Vrsac ce biti mnogo bezbedniji. Pa, ljudi, zar sami ne vidite da se ljudi prosto sklanjaju uza zid, kada prolaze psi bez korpe, a njihovi vlasnici ne mare za to? Valjda su im psi sa korpom manje atraktivni, a samim tim i oni. Zasto jednu dobronamernu inicijativu olako, ne samo odbijate, vec i kritikujete, cak me i vredjajuci? POLICIJA DA POSTUJE ZAKON KADA SU SVI LJUDI U PITANJU. I TROVACI I VLASNICI PASA.