Stop trovacima u gradu Vrscu

domacin

/ #100 Re:

2014-11-22 07:48

#98: -  

 Zasto goniti krivicno sve gradonacelnike?Kada neki pas bez korpe bude izujedao nekoga na ulici, hocete li i tada traziti odgovornost gradonacelnika ili, u nasem slucaju pr. opstine? Pa sta treba da radi vrsacki predsednik opstine? Da ide u sup i trazi od policije da pronadje trovaca? Kava glupost! Posao policije je da pronadje takve ljude! Niko ne treba da podseca policiju na njene obaveze. Onda neka ih podseti da kazne ljude koji skupljaju hranu po kontejnerima(a radno su sposobni),jer je i to zakonom zabranjeno zbog sirenja zaraze, da podseti policiju da kazni vozace koji brzo voze...Najbolje je da prebace njegovu kancelariju u vrsacki sup. Nisu gradonacelnici policajci.Kada ljudi ne zele(a to vecina komentatora radi) da problem sagledaju objektivno i podju od sopstvene odgovornosti, uvek se trazi krivac u drugome i ulazi se u sferu politike, odnosno, sve se ispolitizuje. Ja nemam nameru da branim nikoga iz politickih razloga, nisam clan nijedne stranke i nisam glasac, ali ostavite predsednika opstine na miru, jer ovo je posao za policiju. Mislim cak, sta vise, da je Zivkovic pristojan covek,odgovoran, neko ko predstavlja grad na pravi nacin. Nemojmo bezeci od sopstvene odgovornosti, prebacivati loptu u njegovo dvoriste, ili, sutra, nekog drugog predsednika. Ako vec alarmirate policiju, logicno je da trazite da ona ne bude selektivna i da se postuju svi zakoni kada su psi u pitanju. Zar ne zelite da policija kazni ljude ciji psi nemaju korpu, ili kada ne ciste izmet za svojim ljubimcima? Ponovo vas pozivam da u okviru ove teme komentarisete i moj predlog da se na neki nacin objedine ovi problemi u zajednicku peticiju. Vrscani ce, siguran sam, rado podrzati peticiju kojom ce njihova deca biti zasticenija od neodgovornih vlasnika pasa kojih ima na ovoj stranici.