PETICIJA ZA REFERENDUM O UGOVORIMA ZA AUTOPUT SMOKOVAC-MATESEVO


Gost

/ #5

2014-12-03 15:08

Crying Time

Imajući u vidu lokaciju Smokovac - Uvač- Mateševo, kao i neka idejna rješenja trase ovog autoputa, sa pripadajućim objektima ( tunelima, mostovima, i sl ), dakle " na prvi pogled ", mislim da se nećemo " izvući " ni sa 1,300 miliona Eura ( u kompletu: sa kamatama, PDV, carinama, dažbinama, akcizama ...i sl. ). Ostale 2/3 autoputa će koštati nešto manje nego što će koštati ova prva izgradnja. A trajanje izgradnje trećine ovog autoputa ( bez obzira na Kineze ) biće značajno duža nego što je to planirano ( 48 mjeseci ). I ako je ovo prevashodno političko pitanje, ipak, osjećam se dužnim da kažem ( ili da ponovim ) da je Crna Gora mala država i izuzetno siromašna zemlja, i ono što Crnoj Gori, neminovno treba, jesu ODRŽIVI PROJEKTI koji bi nam donijeli već SJUTRA " žive pare ". Nažalost, mi odavno nijesmo u situaciji da razmišljamo i da planiramo na " duge staze" ili na " odloženo ". Naša “ daleka budućnost " je već sjutra. MI ( kao što rekoh ) treba POD HITNO da proizvedemo, prodamo drugim državama svoje proizvode i unesemo novac u naš budžet. Sada nam nije potrebna ni “ PERSPEKTIVA " niti “ LJEPŠA BUDUĆNOST “. Hitno, i opet ponavljam, hitno su nam potrebne “ žive i svojim rukama zarađene pare “. A već kad dođemo " na zelenu granu " onda, paralelno sa tim, možemo da pravimo dugoročne strategije, perspektive, “ svijetle budućnosti “, i da gradimo i pravimo autoputeve " uzduž i poprijeko" Crne Gore.

PS. Volio bih ( kad bi nam moglo biti ) da zaboravimo da smo " najpametniji na Svijet " i da mi ( a naročito generacije za nama ) jedanput zauvijek shvatimo da moramo da radimo ” svojim a ne tuđim rukama “. Neko je svojevremeno lijepo rekao “ Postoje, eto, neke teške neistine protiv kojih čovek nema dokaza, i postoje neke tvrdnje izvesnih ljudi protiv kojih su nemoguće vaše istine."