Peticija za Vraćanje deteta roditelju

otac deteta

/ #60 srdjan

2015-01-15 10:42

Poštovani,

Drago mi je da smo nastavili konverzaciju sa drugačijim i normalnijim tonovima i drago mi je zbog toga.Svakako potrudiću se da sažeto vam ispričam o svemu da znate jer vidim da nešto znate nešto ne znate.Detetu su se na žalost deisile te tri povrede koje sam opisao meni su se deile dve a supruzi jedna,i strašno je to i da se meni nije desila ova strašna priča pravo da vam kažem i ja bih se zapitao kako je to moguće da dete za samo 65 dana njenog života doživi tri povrede...To jeste strašno i tu se slažem sa vama apsolutno.Dete je sada u hraniteljskoj porodici i ja sam zahvalan tim ljudima koji vode računa o mom detetu tu ne mogu da budem drzak i bezobrazan da kažem da nije tako.Darija moja supruga je pre svega ovoga imala depresiju i pre nego što je ostala trudna ona je išla redovno kod lekara i pila je lekove i bilo je sve ok to su bili neki lagani medikamenti za depresiju odnosno psihostabilizatori,ja budite sigurni ne bih ulazio u priču da imamo dete da njen lekar koji je nju lečio nije rekla da ona može da bude majka da rodi ali da njeno psihičko stanje ja moram da pratim a da posle njenog porođaja niko ne zna kako će biti sa njom.Trudnoću je Darija iznela hrabro ali je morala da izbaci sve lekove uz moju obavezu da je pratim što je tako i bilo....i njena trudnoća je prošla bez ikakvih problema što se nje tiče a i što se tiče male Ane međutim posle porođaja nastupaju problemi ona dobija postporođajnu depresiju i naravno reagovao sam jer sam primetio da nije dobro ali pored postporođajne deprdije nju potkačinje početak nove bolesti Šizofrenija i to je strašno bilo i za nju i za mene ....ali zaista to vam otvoreno i iskreno kažem ovo je njeno novo stanje a ne stanje koje je bilo pre porođaja i toku porođaja to je nešto što niko nije mogao da predvidi čak ni njen destogodišnji lekar koji ju je lečio u Klinici Laza Lazarević.Njena lekarka na žalost kada se sve ovo dešavalo napredovala je u službi i postala je upravnik U PADINSKOJ SKELI i nju preuzima novi lekar.Ja samo nosim taj deo krivice da sam SUPER TATA I TO MI SE LUPILO o glavu da sve mogu sam,da sam više angažovao moju majku da dolazi i da maksimalno bude uključena u vezi pomoći oko Darije i deteta nego sam moju majku molio da samo dolazi da pomogne oko peglanja pelena i još nekih sitnica....to je moja krivica a sve ostalo sam preuzeo na sebe lično i to me je koštalo da sam u jednom momentu klonuo od umora i desilo se što se desilo to nikada sebi neću oprostiti.To je moj propust a ne da sam dete grubo zanemario i zlostavljao kakvo crno zlostavljanje deteta koje je bilo željeno i koje je doneto na ovaj svet živo i zdravo....to je ono zašta se borim da na sudu to i dokažem i svkakao sud će se u ovakvoj situaciji voditi ne mojim interesima i supruzinim nego ISKLJUČIVO DETETOVIM i ŠTA JE NAJBOLJE ZA DETE tada su radnci centra za socijalni rad procenili da je za dete najbolje da bude izmešteno u hraniteljsku porodicu i tako su i uradii a dali su uradili kako treba nisam pravnik ali čim moj advokat vodi UPRAVNI SPOR protiv njih znači da ni tu nije bilo po propisima a reći ću vam moje lično mišljenje jer dete ima baku,deku i strica koji takođe mogu da gledaju i pomognu oko deteta a između ostalog i oca koji je psihički i mentalno ok i radno sposoban i da su mogli dete da prebace kod mojih roditelja i da sve bude kako treba oni su odmah uradili najgore i dete odneli u hraniteljsku porodicu .Ja imam sledeće planove da dete vratim kući da uz pomoć moje majke,oca i mog brata i naravno ja kao roditelj nastavimo da podižemo dete s tim što Darija nikako ne može da bude nasamo sa detetom nego uz moj nadzor ili prisustvo moje porodice nikako to zaista ako se sve završi kako treba tako će i biti dete ću podizati uz pomoć moje porodice s tim što Dariju nikako nećemo isključiti iz cele ove priče ona će učestvovati u njenom podizanju ali uz OBAVEZAN NADZOR MOJ AKO MI SUD DODELI STARATELJSTVO to je moj cilj i poenta a ne da ostavim ovo ovako kako je sada to ne dolazi u obzir jer nisam ni zlostavljač niti sam psihički labilan....uz dobru organizaciju mene i cele moje porodice sa uključivanjem i majke deteta moje Darija sve može da bude ok i da se dete podiže normalno,zdravo i hrišćanski.

Nikada neću se pomiriti sa time da bude drugačije ići ću DO KRAJA jer sam psihički zdrav,normalan i radno sposoban i odgovoran roditelj i dete mogu da nastavim da podižem onako kako zahtevaju potrebe deteta i to je poenta cele priče što ću i dokazati ako ne na ovom ročištu koje je zakazano za 23 januar nego i kasnije ako se nastavi ovaj proces .Drago mi je de ste spsutili loptu i da ste ipak koliko mi se čini razuman čovek ali nije lepo da se neko napada na prvu loptu onako kako ste prvi put uradili ...drago mi je da shvatate problematiku ovde nije cilj da se pravi neko takmičenje ili cirkus nego je u pitanju život jedne male devojčice koja morate priznati zaslužuje da raste i da se razvija u onakvim uslovima kakvi su njoj potrebni zdravi i normalni a te uslove ima od oca i njegove porodice uz priključenje njene biološke majke ali uz MOJ NADZOR I KONTROLU eto toliko imam da vam kažem hvala na razumevanju i komentarima.Ovo je ipak mučna i tužna priča da se ja u 44 godine dokazujem da li sam podoban otac ili ne jer ceo život nikada nisam mrava zgazio a kamoli povredio svoje dete niti želim da se javno ekspioniram ali muka i veliki strah me na to naterao jer morat priznati ovo je SRBIJA ZEMLJA U KOJOJ JE SVE MOGUĆE.