Peticija za Vraćanje deteta roditelju

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija za Vraćanje deteta roditelju


Gost

#1

2014-12-22 18:56

Svako dete treba da raste u porodici svojih bioloskih roditelja. Ana je zeljeno dete. Njeni roditelji se bore da se ona vrati. Oni koji to onemogucavaju prave veliku gresku, i svesni su toga.

Gost

#2

2014-12-22 19:19

Maloj Ani je mesto uz roditelja ,vratite je jer ste je OTELI.......

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2014-12-22 19:47


Bisenija

#4 Re:

2014-12-22 20:49

#1: -  

 Naravno da treba ovo što socijalni radnici rade  Srdjanu i mnogim očevima je strašno  to može samo u Srbiji .


Gost

#5

2014-12-23 13:27

Srdjane pratim situaciju od početka uz tebe smo izdrži


Gost

#6

2014-12-23 15:08

Podržavam peticiju u potpunosti.
srdjan

#7 srdjan

2014-12-23 18:52

moje jedino zlato


Gost

#8

2014-12-23 21:10

Zelim Vam, svu srecu sveta, i da konacno, zagrlite svoje dete!

Gost

#9

2014-12-24 05:54

zlo je oteti djecu uzas

Gost

#10

2014-12-24 19:06

Detetu nije nigde bolje sem kod dobrih i nežnih roditelja.

Gost

#11

2014-12-24 19:54

Svaki razuman covec ce potpisati peticiju .. Poštovani građani,uvaženi prijatelji ja sam otac ove preslatke devojčice koja je uzeta od strane Centra za

socijalni rad ogranak Palilula i to dana 31.12.2013 godine uskoro se navršava godinu dana od kako ona nije sa

nama.Godina se bliži a nisu nam dali da je vidimo.Centar za socijalni rad nam je brutalno uzeo dete i postavio se

iznad suda i zakona,oni su dete oteli tog datuma i podneli tužbu 05.02.2014 godine i od tada se vodi bitka za dete

pred Prvim Osnovnim sudom na Novom Beogradu.Dete je uzeto pod optužbom da je grubo zanemareno od strane

oba roditelja što apsolutno nije istina i mi roditelji kao i naši pravni zastupnici vodimo bitku za njen povratak kući.U

pitanju je gruba greška jer dete nije grubo zanemareno niti je bilo životno ugroženo kako se navodi u optužnici.Na

jednoj društvenoj mreži facebook je osnovana grupa od prvog dana i ona broji veliki broj prijatelja,rodbina,kolega

sa posla zaposlenih roditelja,svih koji su tu da daju ogromnu poršku da se ova mučna i tužna priča privede kraju i da

se dete vrati kući.Dete je 18 oktobra ove godine napunilo godinu dana nisu nam dozvolili da je vidimo,evo bliži se

takođe i kraj godine kada roditelji svojim najmlađim mališanima spremaju podelu paketića nama ni dalje ne

dozvoljavaju da je vidimo a kamoli da joj i mi kao roditelji damo paketić kao i svi roditelji što će uraditi svojoj deci

ja se ovom prilikom obraćam svima vama da date snažnu podršku da se dete vrati kući jer dete je naša prva i jedina

radost koju imamo to je moj apel kao oca,to je apel i cele njene porodice,majke,bake,deke,strica koji su neutešni

skoro godinu dana.Štrajk advokata je u toku i tri ročišta su pomerena sledeće je zakazano za 23 januar 2015 godine

i mi smo u velikoj neizvesnosti dokle će sve ovo da traje.Snažnom podrškom,peticijom ja vas molim da nam

pomognete.Ja sam se obraćao svim nadležnim institucijama od novina,televizija,predsedniku vlade,i uvaženom

predsedniku Tomislavu Nikoliću.NIKO NAM SE DO SADA NIJE OBRATIO.Mi vas molimo da nam pomognete.

Gost

#12

2014-12-24 21:07

Porodica treba da je na okupu,vratite dete svojim roditeljima...treba kaznjavati one roditelje koji svoju decu bacaju u kontejner a ne ovakve roditelje koji zive za svoju decu!!!Nadam se da ce pravda pobediti i Ana ce biti vracena svojim roditeljima sto pre!!!

Gost

#13

2014-12-24 22:26

Sve vise unesrecenih roditelja na ovaj nacin, decu daju hraniteljskim porodicama preko veza zarad novca hranitelja, bez kontrole. Takvih slucajeva ima u Obrenovcu i okolini, svaka cast izuzetcima koji rade sljubavlju u odgajanju dece bez roditelja. Zalosno je sta se radi sa roditeljima oduzete dece.

Gost

#14

2014-12-24 22:30

Neverujem u te u centru za socijalni rad.Niti u njihovu pravednost.Čoveku su oduzeli tri devojčice,jer je jednu od njih mapastvovao pedofil.Umesto da uklone sa ulice pedofila,koji je bio i pritvoren čoveku su odzeli decu.Isti se od silnog bola i parnje kako pišu mediji prekjuče obesio.

Gost

#15

2014-12-25 09:14

Vratite malu Anu ovoj divnoj humanoj i nesretoj porodici 


Gost

#16

2014-12-26 13:16

Procitala sam Vasu pricu ,tuzno i nepravedno ne misle na dijete ,svatko djete treba odrastati uz roditelja ,i ako je roditelj pogriješio i ispravio pogrešku treba mu dati priliku i vratiti djete ,nažalost iz svog iskustva znam da jednom kada se socijalna služba zakači tu nastane problem ,uvjerila sam se da socijalna služba koči cijeli proces i kao da ne žele da dijete bude sa roditeljem ,ja još uvijek vodim bitku i nikada neču odustati ,ne znam da li imate kakve štandove ,mislim da bi prikupili jako puno potpisa ,prva ja bi stajala na štandu i srčano sakupljala potpise ,,,DIJETE ZASLUŽUJE RODITELJSKU LJUBAV ,DJECA SU NAŠI ANĐELI I ZA NJIH ŽIVIMO

Gost

#17

2014-12-26 15:21

Hitno vratiti dete roditeljima.Ovo je zaista zločin.

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-12-26 23:03


ksenija

#19

2014-12-27 14:15

Sve vise mi se namece pitanje sta stoji iza te "velike "brige o deci i oduzimanje od roditelja?Slucaj Oca kome su oduzeli decu,jer nema uslova da se stara onjima,i koji se zavrsio tako sto je ocajni otac oduzeo sebi zivot,pa danas procitah ovo,i dilema se nastavlja.U brigu o deci ne verujem,vec da je u pitanju interes i to od strane nazovi socijalnih sluzbi,sa ogradom da se nista ne sme generalizovati.Roditeljima uzmu dete ili decu i placaju hraniteljske porodice da se brinu o toj deci,uz ne male pare za danasmje uslove,umesto da pomognu porodicama sa mnogo manjim iznosom.Slucaj ovog oca je jako bolan i ne shvatam zasto im ne dozvoljavaju da bar vide svoje dete dok se postupak ne zavrsi.Suvise je ruznog iskustva na svim poljima da bi se poverovalo da drustvo brine o deci

 


Gost

#20

2014-12-27 19:00

Građanski zakon, odeljak porodčno pravo je upravo na javnoj raspravi do juna meseca radi usvajanja pred Skupštinu.Odredbe ovog zakona mogu biti katastorfalne za rodite upravo ybog povećanih iygleda da se maltene svako dete odume od roditelja, izgleda da se to toliko može omasoviti ogromne.Mogućnost zloupotrebe od strane centra za socijalni rad i u opšte od trećih lica takođ.Toliko su široko postavljena prava deteta da tu roditelj malte treba samo da služii za prostu reprodukciju.Uveliko otvara mogućnost sistema u Norveškoj, gde su deca svojina države.To ne smemo dozvoliti u Srbiji.Anketa je u pravi trenutak, jer izgledfa da iako zakon nije ni usvojen centar za soc. rad već požurio družebrižno da 2brine" o"mom detetu"Država ostavlja roditelje bez posla,bez stanova, bez novca, formira radne timove i razne centre da budu sabirni centri naše dece, koja će najverovatnije biti usvajana od strnaca.Da da.ublaženi su kriteriji za strance usvojitelje.USTANIMO SVI protivu toga.MORAMO to ako ne želimo W"belu kugu" ovako veštački stvaranu.

Gost

#21

2014-12-27 20:40

Srdjana znam godinama, to je jedno casno, pošteno biće, a ujedno i napaćeno, kao i svi mi ovih godina. Srdjan je čovek koji se mnogo bori u životu, kada bi i mnogi posustali. I kada je njemu zasijala njegova zvezda sa neba i rodila se njegova ćerkica, i jednom takvom čoveku oduzeti tu radost, posle mnogo godina borbe i nedaća koje smo svi mi prebrodili. NE MOZE NIKADA TUDJA RUKA MILOVATI KAO RODITELJSKA. BAS ZATO STO ZNA SRDJANA MISLIM DA NI JEDAN TRENUTAK NJEGOVA ĆERKA NE BI TREBALO DA PROVEDE BEZ NJEGOVOG NARUČIJA I PREVELIKE LJUBAVI KOJU ON IMA PREMA NJOJ. SRKI UZ TEBE SMO I ZNAMO DA ĆEŠ BITI USKORO NON STOP SA SVOJOM VOLJENOM ĆERKOM, I PODARITI JOJ LJUBAV KOJU SAMO TI MOŽIŠ I NIKO DRUGI. IPAK OVO JE SRBIJA I OVDE JOŠ UVEK VLADAJU EMOCIJE A NE KO TAMO NEGE, I ZATO TI SI USKORO SA DARIJOM.


Gost

#22

2014-12-27 21:56

Ovo što se radi ovome ocu ,njegovoj porodici prevazilazi okvire normalnog rada zaposlenih u Centru za socijalni rad.Držati ljude godinu dana bez odluke o vraćanju deteta i ne dozvoliti da je vide pripada monstruoznom činu radnika koji nisu ni ljudski ni moralno sposobni da ove hitne slučajeve reše.Možda čekaju otvorenog džepa !!!

Gost

#23

2014-12-28 00:05

zanemareno dete od tri meseca,budalastina

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2014-12-28 18:40



Gost

#25

2014-12-28 23:27

Sto pre vratiti dete njenim roditeljima! Oduzeli ste im nesto najlepse u zivotu. Sve najbolje Srdjane i budi jak!