Peticija za Vraćanje deteta roditelju


Gost

/ #61 Vanja

2015-01-15 21:45

Potpisala sam peticiju jer nimalo ne sumnjam u  roditelje male Ane, koje ne poznajem.

Slazem se da ste imali propusta, nisu smeli da se dogode, ali dogodilo se. Na srecu, te tri povrede nisu ostavile posledice na bebu.

A reci cu jos da su ova dva posta ispred mene, najkonstruktivniji, i najiskreniji, i od strane Zokija, i od strane Srdjana. Eto, sve lepo moze da se resi i objasni bez vredjanja i teskih reci, bez povredjivanja i onako puno povredjenih roditelja.

Srdjane,moja sestra ima dijagnozu koju ima tvoja supruga. Radno je sposobna, ali kao majka nije samostalno funkcionalna. Ima perioda kada je potpuno ok, ima perioda kada se stanje pogorsa i tada je rizicna. Inace redovno koristi terapiju.

Nadam se da ce se sve ovo dobro zavrsiti, da cete vratiti svoje dete i da cete naci mir koji vam je preko potreban. Samo me je uzasno strah i odluke socijalaca i suda jer svi znamo kakvi su.... Desavali su se slucajevi gde su roditelji godinama dokazivali da nisu krivi....kako vratiti vreme posle toga, za dete su ti roditelji stranci, ne poznaje ih, tesko se adaptira... Ko za to odgovara?

A i ne razumem ovaj nas narod, svako od nas se moze naci u vasoj situaciji. Ljubitelj sam zivotinja, i imam kucne ljubimce, ali ne mogu da shvatim da ima na hiljade potpisa za prava zivotinja, a samo 500 potpisa za prava roditelja i njihovog deteta.