PETICIJA ZA UKIDANJE KOMUNALNE POLICIJE

Ljuba Zvezdarac

/ #1456

2015-02-02 22:17

Preimenovati ih u KOMUNALNE REDARE. Smanjiti im ovlašćenje. Mnogo su se umislili? Postali su osorni, bahati i ne pristupačni DOBRONAMERNIM GRAĐANIMA. Čujem da su im i plate veće od plata policijskih službenika, to nikako ne bi trebalo. Čuo sam i za TARIFU, što je sramotno i poražavajuće. Nikako novih 800 u Beogradu, ko će to da plaća? Ja sam bio vatreni zagovornik za uvođenje neke vrste Komunalnih redara, oni ih nazvaše Komunalna policija, postadoše umišljeni pa čak i važniji od prave policije, što ne valja, košta a efekat slab. Totalno sam i lično razočaran nihovim radom. Nisam ni jednom dobio traženu pomoć od njih ni na usmeni ni na pismeni poziv? Obraćao sam se dok sam gledao narušavanje komunalnog reda na ulici, kada su prekršioca mogli da zateknu u vršenju ne dozvoljene radnje, dobio sam odgovor: "Napišite prijavu i predajte u Mekenzijevu 31" Bilo bi smešno da nije tužno! Ovaj će da ponavlja radnju i da čeka mene da pišem i nosim prijavu u Komunalnu policiju a valjda i da čeka dok oni dođu da mu napišu Zapisnik i izreknu kaznu?