PETICIJA ZA UKIDANJE KOMUNALNE POLICIJE

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji PETICIJA ZA UKIDANJE KOMUNALNE POLICIJE


Gost

#1451

2015-02-02 21:22

Bahato i bahato ,samo da bi oteli i zadnji dinar od naroda..

Gost

#1452

2015-02-02 21:22

Bespotrebno i skupo za naše prilike. Komunalna policija ne može i neće rešiti problem društva. Veoma su spori u izvršavanju svojih obaveza - ne rade kako treba i prema tome ne treba da postoje kao služba.
Moje mišljenje je da treba da se ukine.
Sasa

Gost

#1453

2015-02-02 21:30

Posto ljudi ostaju bez posla u zrelim godinama nemaju mesecna primanja,nemaju ni za hleb a kamoli za kartu.Velika sramota da se komunalci izivljavaju nad nasim narodom i vezuju ih lisicama za 73 dinara a lopovi i narkodileri se slobodno setaju.

Gost

#1454

2015-02-02 21:37

PA OBZIROM AN FILMSKU DOKUMENTACIJU , KOJU SU ZABELEZILI GRADJANI , VECA ELABORACIJA NIJE POTREBNA ,
ALI JE PITANJE STA JE UCINJENO PO TOM PITANJU , KOLIKO SU GRADJANI AZURNI U TOM PRAVCI DA SVE SNIMKE PROSEDE GLAVESINAMA , PA DA IH KASNIJE PITAJU STA SE DESILO SA " KOMUNALCIMA"

Gost

#1455

2015-02-02 22:12

Hvala bogu da je narod progledao,jaki su na zenama i starima a da je neki nabildovan baja u pitanju nebi mu ni prisao,oni su sramota za srpski narod! Ovo je davno trebalo da se desi na nasim ledjima dobijaju platu sramota!!!
Ljuba Zvezdarac

#1456

2015-02-02 22:17

Preimenovati ih u KOMUNALNE REDARE. Smanjiti im ovlašćenje. Mnogo su se umislili? Postali su osorni, bahati i ne pristupačni DOBRONAMERNIM GRAĐANIMA. Čujem da su im i plate veće od plata policijskih službenika, to nikako ne bi trebalo. Čuo sam i za TARIFU, što je sramotno i poražavajuće. Nikako novih 800 u Beogradu, ko će to da plaća? Ja sam bio vatreni zagovornik za uvođenje neke vrste Komunalnih redara, oni ih nazvaše Komunalna policija, postadoše umišljeni pa čak i važniji od prave policije, što ne valja, košta a efekat slab. Totalno sam i lično razočaran nihovim radom. Nisam ni jednom dobio traženu pomoć od njih ni na usmeni ni na pismeni poziv? Obraćao sam se dok sam gledao narušavanje komunalnog reda na ulici, kada su prekršioca mogli da zateknu u vršenju ne dozvoljene radnje, dobio sam odgovor: "Napišite prijavu i predajte u Mekenzijevu 31" Bilo bi smešno da nije tužno! Ovaj će da ponavlja radnju i da čeka mene da pišem i nosim prijavu u Komunalnu policiju a valjda i da čeka dok oni dođu da mu napišu Zapisnik i izreknu kaznu?

dragan

#1457 dr...

2015-02-02 22:26

 Комунална полиција НЕМА ЗАКОНСКИ ОСНОВ да приводи лица, ради „утврђивања идентитета“ – то је ЗАКОНСКО ОВЛАШЋЕЊЕ „ОВЛАШЋЕНИХ СЛУЖБЕНИХ ЛИЦА“ и „УНИФОРМИСАНИХ ОВЛАШЋЕНИХ СЛУЖБЕНИХ ЛИЦА“ МИНИСТАРСТВА УНУТРАШЊИХ ПОСЛОВА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ и ВОЈСКЕ СРБИЈЕ !!!
У конкретном случају, једино шта је Комунална полиција могла и смела да уради, јесте да захтева „асистенцију“ Полиције МУП РС, да се утврди идентитет А.С. !!!
Комунални полицајци су САМО „службена лица“ и НИСУ „ОВЛАШЋЕНА службена лица“ и НИСУ „униформисана ОВЛАШЋЕНА службена лица“ !!!
Ово најпре полази од чињенице да Комунална полиција НИЈЕ „државни орган“ ( поступају у оквиру „локалне самоуправе“ ), комунални полицајци НЕМАЈУ положен „државни испит“, па према томе не могу да имају „овлашћења“ која по Уставу РС и закону могу да имају САМО „овлашћена службена лица“ и „униформисана овлашћена службена лица“ МУП РС и Војске Србије, као припадници институција која спадају у „државне органе“ !!!
Веома је ВЕЛИКА РАЗИКА у ОВЛАШЋЕЊИМА !!!
Без обзира на противуставни „Закон о комуналној полицији“, јединице „локалне самоуправе“ под чијом је надлежношћу Комунална полиција, НЕМАЈУ „пословну способност“ и немају Уставног овлашћења, да Комуналној полицији дају „ОВЛАШЋЕЊА“, која су прописана Уставом РС, као сто су на пример „лишење слободе лица“, „довођење“ и сл. – то су „овлашћења“ само ДРЖАВНИХ ОРГАНА, којима „овлашћења“ може дати САМО НАРОДНА СКУПШТИНА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ !!!
Шта ако се „сутра“ и Комунална полиција „приватизује“ !? Значи „локалне самоуправе“ ће дати Уставна овлшћења неком „приватнику“ да по улицама ради шта и како хоће, да приводи и легитимише грађане како хоће !?
Сетите се, како је прошла „комунална полиција“ приликом од пре неку годину „препадних дејстава“, односно „упадних антитерористичких дејстава“ приликом контроле карата ПРИВАТНЕ ФИРМЕ „Бус плус“ у Београду – за потребе ПРИВАТНЕ ФИРМЕ „Бус плус“, МАЛТРЕТИРАЛИ ГРАЂАНЕ !!!
Решење :
- „Кривична пријава“ против припадника Комуналне полиције, због кривичног дела „ПРОТИВПРАВНО ЛИШЕЊЕ СЛОБОДЕ“ из члана 132., став 2. КЗРС;
- „Кривична пријава“ против Начелника Комуналне полиције Ненада Ристића, због кривицног дела „Изазивања панике и нереда“ из члана 343., став 2. КЗРС, проношењем преко медија ЛАЖНИХ и НЕТАЧНИХ ИНФОРМАЦИЈА СА ЦИЉЕМ ЗАСТРАШИВАЊА и ИЗАЗИВАЊА ПАНИКЕ КОД ГРАЂАНА;
- „Тужба“ А.С. за НАДОКНАДУ ШТЕТЕ против Комуналне полиције, на основу одредби из члана 170. – 172. Закона о облигационим односима, са захтевом да се „пресуда“ ЈАВНО ОБЈАВИ ( и у медијима ) и Комунална полиција ЈАВНО ИЗВИНИ.
Па после, нека Комунална полиција и њени челници, износе и пласирају ЛАЖНЕ и ЗАСТРАСИВАЈУЋЕ „информације“ у јавност и нека ИЗАЗИВАЈУ УЗНЕМИРАВАЊЕ ГРАЂАНА !!!
Много је важније да се данас сви препознамо да смо А.С.(30) од пропагандне глупости да смо сви као некакав тамо шарли!!!!!


Gost

#1458

2015-02-02 22:39

u ovom trenutku vise nego nepotrebna jos jedna VERZIJA POLICIJE!!

Gost

#1459

2015-02-02 22:59

KP je postala otudjena od naroda i postala sama sebi svrha kroz instrument države, u čijem fokusu nisu interesi i boljitak naroda koji je čini. Takva politika nalazi svoje bahato, instrumenalizovano ishodište koje se odražava na KP kao njenog ogledala... U odnosu na promociju KP i njenu svrsishodnost, ostao je samoi nasilnički bumerang koji udomljava političke istomišljenike za skupe novce u siromašnoj zemlji..

Gost

#1460

2015-02-02 23:02

Pa zaista mislim da ona nije potrebna, jer prosto ništa ne rade!!!. Ona je osnovana odnosno izmišljena, da bi se partijski i porodični kadrovi zaposlili, jer su ostali bez posla (napr. koji su smenjeni ili dobili otkaze ili su im se firme ugasile), a lepo se uglaviti u državnu pravu, državno preduzeće, što naravno većina ljudi žele i traže. Siguran posao, redovna plata (i to nije loša) za malo rada. Tu su silne pare potrošene, za uniforme, motocikle, auta, itd....a od svega "tresla se gora rodio se miš" Ja sam bila u prilici nekoliko puta da ih zovem, negde u ranim jutarnjim časovima (oko 2 h), zbog buke i nedoličnog ponašanja u jednom kafiću, preko puta moga stana i rečeno mi je da zovem policiju. Toliko o tome.

Gost

#1461

2015-02-02 23:03

Odmah ukinuti komunalnu policiju,zbog bahatosti,i bespotrebnog trosenja budzeta gradjana.
esko
Gost

#1462

2015-02-02 23:11

pun kurac je policije
na jednog gradjanina u proseku dva policajca
nijedna druga istitucija ne radidi samo sud policija ,zatvor ito treba dobra veza (naravno politika ili kes da bi bio komandir bilo cega )
daj coveku vlast pa ces videt kakav je

esko

#1463

2015-02-02 23:14

danas sto ti napise komunalac ili sabracajac to ne moze ni sud da pobije


Gost

#1464

2015-02-02 23:42

slazem se sa ukidanjem komunalne policije jl su zaista svojim delovanjem poceli da lice na gestapovce.pa ko zna koje sve na redu eto zene su napali ko gladni psi oni nekzem rade svoj posao ali ipak moraju sa ljuckosti malo da imaju.oni nemaju prava da hapse jel to radi redovna policija konkretno beograd zaduzen je i krivac gradonacelnik mali pa mislim da on snosi istu odgovornost pa i onaj goran vesic takojde snose odgocorbst za losa dela jabne komunalnih gestapovaca.

Gost

#1465

2015-02-03 01:25

Kvislinska vlast je dovela i ove siledzije da seju strah u narodu, a inace oni nama nisu potrebni. zasto bi ih takve mi placali. UKIDANJE

Gost

#1466

2015-02-03 01:50

Ovo je izmisljeno i bezpotrebno, ova govna obukla uniformu pa poceli jebavati narod

Gost

#1467

2015-02-03 03:56

Dosta vise ove gluposti!

Gost

#1468

2015-02-03 07:54

Te neradnike oterati govnjivom motkom iz ovog napacenog grada i ostaviti narod da zivi na miru koliko je to moguce u danasnje vreme

Gost

#1469

2015-02-03 07:57

Iz razloga sto neki odredjeni ljudi koji samtraju da cim obuku uniformu moraju da demonstriraju silu, a pri tome nemaju odredjena saznanja o pravima gradjana, i koje su njihove granice nadleznosti.

Gost

#1470

2015-02-03 08:34

ukinimo bagru neotesanu

Gost

#1471

2015-02-03 10:46

to je bre nepismena bagra koja je dosla preko stranackih veza na posao ako i treba da se ukinuu .narod ih placa a oni biju narodd treba da se skupe gradjanii i da ih love po gradu i biju dok to nebudee necee da prestanuu da se tako ponasaju

Gost

#1472

2015-02-03 11:13

Sve preko veze zaposleni, meni je pre 2 godine manje-vise pisala prijavu gospodja koja nije znala da popuni zapisnik,nego je zvala nekog nadredjenog i on joj diktirao kako da popuni prijavu.Ja stojim pored kola i ne verujem.

Gost

#1473

2015-02-03 13:31

Potpisala sam peticiju samo zbog zivotinja, tacnije pasa, jer komunalci ne obavljaju svoj posao kako treba. Umesto da se angazuju da na human nacin pomognu psima i mackama lutalicama, oni pisu kazne i presrecu ljude sa psima, jer su im kucni ljubimci pusteni bez povodca, ne nose korpu... I mnogih raznih gluposti.
mare

#1474

2015-02-03 13:46

ukidanje pod hitno ! !!


Gost

#1475

2015-02-03 14:07

TREBA UKINUTI TE BEZVREDNE KOMUNALCE (NE MOGU DA IH NAZOVEM POLICIJOM), KOJI IMAJU KOMPLEKSE NIZE VREDNOSTI PA SE IZIVLJAVAJU NAD GRADJANIMA!SAMO MI NIJE JASNO,ZASTO JEDAN KOMUNALAC KOJI NE RADI POSAO POLICIJE IMA VECU PLATU OD MOG MUZA POLICAJCA????!!!! KAKO TO? GDE JE TU ZAKON?