Pentaxim vakcina - besplatna za svu decu!


Gost

/ #16

2015-03-09 11:56

Ovo je katastrofa. Mi smo kupili sve tri doze za sada i nije mi zao jer nije bilo nikakvih reakcija. Ali treba nam jos jedna za godinu dana i naravno izgleda da je moramo kupiti. Ono sto vredja moju inteligenciju i mene kao coveka jeste takav vid diskriminacije. Ako zaista ne vazi za decu rodjenu PRE 15.11. dodje mi da se zapitam sta sam ja u ovoj drzavi. Jedinka koja sluzi za placanje poreza i obaveza i da budem zahvalan sto mi je omoguceno da placam. Da mi bude CAST. Ja cu nastaviti da placam i da se borim za svoju porodicu ali me ne zanimaju njihove lizalice za decu tipa Beograd na vodi, zelezara, evrposka unija i td. Necu da ukazem postovanje ovoj vlasti tako sto cu izaci na glasanje, jer mene kao gradjanina ove zemlje niko ne postuje, a nisam jedini siguran sam. Na salterima nikada se ne dobijamo prave informacije, licno sam platio za promenu prebivalista sve takse kao za ponovno vadjenje licne karte i vadio izvod iz maticne knjige i potvrdu o drzavljanstvu, a nije trebalo jer sam imao vazecu licnu kartu.  I niko ne snosi odgovornost. Jednostavno to je normalno. U drzavnu kasu je otislo a sta si ti dobio za to nije vazno. Jer sta si ti? I ko si ti? Sitan i mali i ne vazan. Placam zdravstveno osiguranje i 3 meseca nisam imao knjizicu jer niko nije znao ko je nadlezan kad se premestis iz jednog grada u drugi. I kada pitas na salteru za br na koji mozes da ulozis zalbu ili postavis pitanje dobijem odgovor citiram " nisam ti ja informacije gospodine okreni 988". Meni ne treba milostinja niti necije sazaljenje vec postovanje. Od kad je sveta i veka porezi se palcaju i ja to postujem, ali postujte i mene kao gradjanina! Ne mojte me sutati sa saltera na salter, ne mojte vredjati moju inteligenciju. Moja ideja je da se svi ne zadovoljni i diskriminisani lepo izjasnimo kao Romi ili Muslimani i da se lepo zalimo da je sve na verskoj i nacionalnoj osnovi jer drugog resenja nema. Ne vredjam ni Rome ni Muslimane zato i zelim da se njima pridruzim. Pametni ljudi sve sto treba se izdejstvuje za njih. Mozda ovo nece imati nekog efekta na promenu bilo cega ali bar mi je malo lakse. Nekada sam se ponosio sto sam Srbin i bilo mi puno srce dok sam svako jutro pozdravljao zastavu uz himnu, ali vise nema tog osecaja. Nema napretka ovoj zemlji dok ne pocne da postuje svoje gradjane a ne samo odredjene grupacije. Ako imas zdravo drustvo, nije bito da li je neko prosjak, ne moras da mu das nista ali ga ne moj poniziti jer je dovoljno ponizen. SMISAO MOJIH RECI JE MOLBA NE VREDJAJTE I NE PONIZAVAJTE NAS JER SMO PONIZENI I SVUVISE I NE DIRAJTE U NASU DECU JER SU SVA DECA ISTA  RODJENA I PRE I POSLE 15.11. KO JE KUPIO KUPIO A SLEDECE NEKA MU SLEDUJE KAO I SVIMA. AKO NIJE TAKO ONDA SU DECA RODJENA PRE 15.11. NE VAZNA ZA OVU ZEMLJU. I KAKO RODITELJ DA SE OSECA KADA MU DETE KOJE TEK IMA SEST MESECI NOSI ZIG NIZE RASE. NEKA VAM SLUZI NA CAST I POSTENJE U KOJE SE KUNETE.